Kleky3
17.12.12,12:48
Zdravím,mám dosť veľký problém.Po zavedení elektriny do novostavby ,spravil elektrikár elektroinštaláciu v celom dom,na dolnom poschodí tak aj na hornom.Dole je elektro v poriadku svetla,zásuvky sú ok,ale hore je problém zapojiť svetlá.Hneď po dokončení dolného poschodia som začal montovať bodové svetlá(sú v celom dome) aj na hornom poschodí a hneď to išlo do skratu.Zistil som že je "fáza" na každom z vodičov a to nechápem prečo?!Podľa meraní tam neukazuje plnú hodnotu el.prúdu ,ale menšiu na každom je to iné.Proste chcem pripojiť kábel zo svetiel alebo zásuvky a hneď to vyhodí istič...svieti jak hnedý tak aj modrý aj žltozelený...som amatér do elektriny ale "Pán"ktorý to robil nemá čas prísť opraviť čo pokazil už pomaly 4 mesiace.Niektoré zásuvky fungujú a tak mám prúd aspoň v lampách.Ďakujem za každú dobrú radu.:)
Kleky3
19.12.12,08:36
To tu akože nikto nemá "šajnu" o tomto probléme,celá PORADA.SK???
rujka
19.12.12,09:19
Zaujal ma Váš problém. Pravdepodobne je prerušený PEN vodič v sústave TN-C, alebo N vodič v sústave TN-S, ak ste laik, ako píšete, mali by ste pozvať odborníka, lebo je to veľmi nebezpečný stav.
Braňo
19.12.12,09:30
je ťažké to posúdiť, treba to premerať, ale vyzerá to na problém, čo hovorí rujka.