martin0134
17.12.12,15:36
Dobry den , od 6.11. som pracoval na dohodu mal som zmluvu do 17.12. lenze potom mi ku dnu 30.11. dali ukoncenie dohody. Dnes 17.12. som bol na urade prace z potvrdenim o vyske prijmu za november (cca 600 eur v hrubom ) ,z ukoncenim dohody . A z mne neznameho dovodu ma pracovnicka odhlasila z uradu a ze mam pockat na rozhodnutie o odhlaseni ktore mi pride az v january a s nim ist do zdravotnej poistovne vyplatit urcitu sumu z prijmu . A az potom sa mozem opatovne zaevidovat.

A teraz mam obavy nebudem platit do zdravotnej poistovne za november aj december kedze ma nenechala v evidencii ???
Tweety
17.12.12,14:39
Áno, za tie mesiace, ktoré už nebudeš v evidencii, budeš musieť doplatiť. A vyradili Ťa z dôvodu prekročenia výšky príjmu. Nezamestnaný môže zarobiť 143,40 € bez toho, aby bol vyradený.
ewita888
17.12.12,14:40
Áno, za tie mesiace, ktoré už nebudeš v evidencii, budeš musieť doplatiť.
pre vysoký príjem ťa vyradia už aj za november, takže doplatíš za november aj december..
martin0134
17.12.12,14:42
Nieje to nahodou tak ze tu sumu co mam zaplatit za november co som pracoval na dohodu sa presunie na ten december tym ze ma vyradila , pretoze do dnesneho dna kym som jej nedoniesol potvrdenie o vyske prijmu som bol evidovany ???
Tweety
17.12.12,14:44
Nieje to nahodou tak ze tu sumu co mam zaplatit za november co som pracoval na dohodu sa presunie na ten december tym ze ma vyradila , pretoze do dnesneho dna kym som jej nedoniesol potvrdenie o vyske prijmu som bol evidovany ???
Nie, vyradenie bude už v mesiaci nov., takže keď dostaneš rozhodnutie, musíš sa ísť zaevidovať do ZP ako samoplatitieľ.
martin0134
17.12.12,14:46
ale preco ma potom vyradila ? preco mam platit sumu dva krat ked som od novembra nezamestnany ?
Tweety
17.12.12,14:46
ale preco ma potom vyradila ? preco mam platit sumu dva krat ked som od novembra nezamestnany ?
Napísala som, lebo si prekročil max. možný príjem za mesiac.
ewita888
17.12.12,14:47
ale preco ma potom vyradila ? preco mam platit sumu dva krat ked som od novembra nezamestnany ?
no lebo si mal za november zárobok 600 eur.. a max si mohol 143.. zaplatíš za každý mesiac do zdravotnej 47,58 eur..
stormcatcher
17.12.12,14:49
Dobry den , od 6.11. som pracoval na dohodu mal som zmluvu do 17.12. lenze potom mi ku dnu 30.11. dali ukoncenie dohody. Dnes 17.12. som bol na urade prace z potvrdenim o vyske prijmu za november (cca 600 eur v hrubom ) ,z ukoncenim dohody . A z mne neznameho dovodu ma pracovnicka odhlasila z uradu a ze mam pockat na rozhodnutie o odhlaseni ktore mi pride az v january a s nim ist do zdravotnej poistovne vyplatit urcitu sumu z prijmu . A az potom sa mozem opatovne zaevidovat.

A teraz mam obavy nebudem platit do zdravotnej poistovne za november aj december kedze ma nenechala v evidencii ???

na UP si mal isť hneď na začiatku decembra s potvrdením
martin0134
17.12.12,14:49
ok , lenze ked prekrocim sumu tych cca 130 , tak platim poistovni cca 50 eur , lenze ked mna vyradi za november aj december tak zaplatim 100 eur ,to je sialene
martin0134
17.12.12,14:50
potvrdenie o vyske prijmu som dostal az po vyplate takze skor sa nedalo
Tweety
17.12.12,14:51
ok , lenze ked prekrocim sumu tych cca 130 , tak platim poistovni cca 50 eur , lenze ked mna vyradi za november aj december tak zaplatim 100 eur ,to je sialene
Áno, samoplatiteľia musia toľko platiť, od januára je to ešte vyššie. Teraz si aspoň mal príjem z dohody, tak z nej zaplatíš. A odniesol si na ÚP dohodu pred tým, ako si začal pracovať? To si už vtedy vedel, koľko zarobíš, nie?
ewita888
17.12.12,14:51
nič by tým nezmenil..
stormcatcher
17.12.12,14:53
potvrdenie o vyske prijmu som dostal az po vyplate takze skor sa nedalo
to ti mohol kludne dať k 1.12.
ewita888
17.12.12,14:53
a ak nebudeš zamestnaný ani v januári, budeš platiť ďalej..
ewita888
17.12.12,14:54
a aký by bol rozdiel?
martin0134
17.12.12,14:57
asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
Tweety
17.12.12,14:58
asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
Lebo taký je zákon. Vyradenia mesiacom, v ktorom prekročíš príjem.
ewita888
17.12.12,14:58
asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
pretože po vyradení ťa môžu znovu zaradiť až po troch mesiacoch
martin0134
17.12.12,15:00
takze teraz koli tej dohode zaplatim dokopy 150 eur do poistovne tak to mam chapat ?
stormcatcher
17.12.12,15:01
asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
lebo keď ťa k 1.11. vyradia, potom ťa zaevidujú až keď prinesieš potvrdenie o príjme. Zaevidovať sa môžeš hneď.
martin0134
17.12.12,15:05
lebo keď ťa k 1.11. vyradia, potom ťa zaevidujú až keď prinesieš potvrdenie o príjme. Zaevidovať sa môžeš hneď.

ved som potrdenie o prijme doniesol
martin0134
17.12.12,15:07
pretože po vyradení ťa môžu znovu zaradiť až po troch mesiacoch

takze teraz koli tej dohode zaplatim dokopy 150 eur do poistovne tak to mam chapat ?
ewita888
17.12.12,15:08
lebo keď ťa k 1.11. vyradia, potom ťa zaevidujú až keď prinesieš potvrdenie o príjme. Zaevidovať sa môžeš hneď.
ako hneď? až po troch mesiacoch..
stormcatcher
17.12.12,15:10
ako hneď? až po troch mesiacoch..

po troch mesiacoch keď ho vyradia z jeho viny
stormcatcher
17.12.12,15:12
ved som potrdenie o prijme doniesol

choď tam ešte raz, adobré by bolo keby si mal aj potvrdenie o ukončení dohody. keď tam sedí niekto s chochmesom tak aj bez.
martin0134
17.12.12,15:15
choď tam ešte raz, adobré by bolo keby si mal aj potvrdenie o ukončení dohody. keď tam sedí niekto s chochmesom tak aj bez.

to potvrdenie som tam mal dnes zo sebou a vratila mi ho naspat ze mam s nim prist ked dostanem to vyrozumenie o vyradeni
stormcatcher
17.12.12,15:18
to potvrdenie som tam mal dnes zo sebou

neviem kam chodíš, ale to je nesprávny postup. a už vôbec nie, že na budúci rok.
Melnick
17.12.12,15:20
Nesúhlasím
martin0134
17.12.12,15:23
neviem kam chodíš, ale to je nesprávny postup. a už vôbec nie, že na budúci rok.

tak co mam vlastne teraz urobit ?
Tweety
17.12.12,15:32
V prísp. č. 5. už máš odpoveď. Vôbec nečítaš?
stormcatcher
17.12.12,15:33
tak co mam vlastne teraz urobit ?

Ja by som tam išiel ešte raz. Keď sa znovu eviduješ väčšinou ideš k inéj. Vypíš papiere na evidenciu, vysvetli jej o čo ide. Stačí keď zoberie papiere. Mal by si byť odvtedy zaevidovaný. Na vyraďovacie papiere netreba čakať. Prídu dodatočnu poštou. Neviem čo tam máte za cirkus.
Tweety
17.12.12,15:34
Ja by som tam išiel ešte raz. Keď sa znovu eviduješ väčšinou ideš k inéj. Vypíš papiere na evidenciu, vysvetli jej o čo ide. Stačí keď zoberie papiere. Mal by si byť odvtedy zaevidovaný. Na vyraďovacie papiere netreba čakať. Prídu dodatočnu poštou. Neviem čo tam máte za cirkus.
To si kde toto vyčítal? Je to nesprávne. On už zaevidovaný bol, teraz ho vyradia. Znovu do evidencie ho teda zas nezaradia.
stormcatcher
17.12.12,15:40
To si kde toto vyčítal? Je to nesprávne. On už zaevidovaný bol, teraz ho vyradia. Znovu do evidencie ho teda zas nezaradia.

...nevyčítal, videl. Priatelka tam robí a bol som osobne pri tom. Prišiel maník s prekročeným príjmom. Zobrala potvrdenie, vypísala vyradenie a poslala ho do vedlajších dverí aby sa išiel znovu zaevidovať.
ba-vazovova
martin0134
17.12.12,15:52
Ja by som tam išiel ešte raz. Keď sa znovu eviduješ väčšinou ideš k inéj. Vypíš papiere na evidenciu, vysvetli jej o čo ide. Stačí keď zoberie papiere. Mal by si byť odvtedy zaevidovaný. Na vyraďovacie papiere netreba čakať. Prídu dodatočnu poštou. Neviem čo tam máte za cirkus.


My mame pre nasu obec iba jednu uradnicku
Tweety
17.12.12,15:54
...nevyčítal, videl. Priatelka tam robí a bol som osobne pri tom. Prišiel maník s prekročeným príjmom. Zobrala potvrdenie, vypísala vyradenie a poslala ho do vedlajších dverí aby sa išiel znovu zaevidovať.
ba-vazovova
Aj to vieš, či ho aj zaevidovali?
stormcatcher
17.12.12,15:56
My mame pre nasu obec iba jednu uradnicku

...keď má IQ barbie, tak s ňou nehneš. Ale skús.
veronikasad
17.12.12,15:58
...nevyčítal, videl. Priatelka tam robí a bol som osobne pri tom. Prišiel maník s prekročeným príjmom. Zobrala potvrdenie, vypísala vyradenie a poslala ho do vedlajších dverí aby sa išiel znovu zaevidovať.
ba-vazovova
Len zrejme si nevidel dátum, ktorým ho vyradili. Vyradili ho spätne a musí si doplatiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel.
stormcatcher
17.12.12,15:58
Aj to vieš, či ho aj zaevidovali?

samozrejme. keďže je už dlhšie evidovaný, tak sa pýtal znova ku nej.
stormcatcher
17.12.12,16:00
Len zrejme si nevidel dátum, ktorým ho vyradili. Vyradili ho spätne a musí si doplatiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel.

to ano, za mesiac v ktorom prekročil príjem + z nasledujúceho pokedy stihol prísť na UP. ale zadavatela chce až na budúci rok, čo je somarina.
veronikasad
17.12.12,16:02
to ano, za mesiac v ktorom prekročil príjem + z nasledujúceho pokedy stihol prísť na UP. ale zadavatela chce až na budúci rok, čo je somarina.
Postup je taký ako si napísal. (predch.mesiac za ktorý prekročil príjem+do dňa nového zaradenia do evidencie)
stormcatcher
17.12.12,16:06
Postup je taký ako si napísal. (predch.mesiac za ktorý prekročil príjem+do dňa nového zaradenia do evidencie)

ja píšem stále o tom istom. Keď zadávatel prišiel s potvrdením a vyradili ho, kludne ho mohli znova zaevidovať. a keby získal potvrdenie k 1.12. tak by platil len november, lebo od toho 1. by ho už mohli znova zaevidovať.
veronikasad
17.12.12,16:14
ja píšem stále o tom istom. Keď zadávatel prišiel s potvrdením a vyradili ho, kludne ho mohli znova zaevidovať. a keby získal potvrdenie k 1.12. tak by platil len november, lebo od toho 1. by ho už mohli znova zaevidovať.
Ved ja s tebou súhlasím, čo si napísal. Len 1. kal.deň v mesiaci málokto chodí s potvrdením o príjme na UP za predch.kal.mesiac.
stormcatcher
17.12.12,16:21
Ved ja s tebou súhlasím, čo si napísal. Len 1. kal.deň v mesiaci málokto chodí s potvrdením o príjme na UP za predch.kal.mesiac.
...a vieš, že aj takých je dosť. Hlavne ktorý sú dlhšie nezamestnaní a vedia v tom chodiť. Väčšina dohôd je počet hodín x sadzba. A to mu zam. môže hneď vystaviť. Nie je nutné aby mal penieze fyzicky. Keď sa vedia dohodnúť, tak to ide.
veronikasad
17.12.12,16:24
...a vieš, že aj takých je dosť. Hlavne ktorý sú dlhšie nezamestnaní a vedia v tom chodiť. Väčšina dohôd je počet hodín x sadzba. A to mu zam. môže hneď vystaviť. Nie je nutné aby mal penieze fyzicky. Keď sa vedia dohodnúť, tak to ide.
Možné to je, ale to už je o niečom inom ako o dohode. Ako mzdárka vystavujem potvrdenie po spracovaní miezd. Častokrát hneď na začiatku mesiaca, ak mám načas dochádzku od zamestnávatela.
stormcatcher
17.12.12,16:36
Možné to je, ale to už je o niečom inom ako o dohode. Ako mzdárka vystavujem potvrdenie po spracovaní miezd. Častokrát hneď na začiatku mesiaca, ak mám načas dochádzku od zamestnávatela.
prečo o inom. jednoducho slušne požiadam zamestnávatela, že v mesiaci keď mi príjem prekročí limit, aby mi dal potvrdenie skôr. Já si myslím, že to urobí každý zamestnávatel. Väčšina z nich aj tak vie ako to chodí. A aj dohodári to už majú spočítané kolko zarobia. Vystaviť potvrdenie prvého, nie je proti žiadnym predpisom, ak je zam. ochotný.
veronikasad
17.12.12,16:44
O inom som myslela výplatu časti mzdy "na drevo"