aktivka123
17.12.12,20:47
Klient ktorý má 70% postihnutie, má chránenú dielňu. V lete bol na v zahraničí pri mori, sám bez rodiny. Cena dovolenky cca 500eur. Vychádza mu platiť vysoká daň a chce si tu dovolenku dať na každý pád do nákladov. Je to možné???
Stefan2005
17.12.12,19:55
Klient ktorý má 70% postihnutie, má chránenú dielňu. V lete bol na v zahraničí pri mori, sám bez rodiny. Cena dovolenky cca 500eur. Vychádza mu platiť vysoká daň a chce si tu dovolenku dať na každý pád do nákladov. Je to možné???

... ak trvá na tom, tak je to možné - ale ako nedaňový náklad (VNZD, resp. pripočítateľná položka k základu dane)
Mila123
17.12.12,19:57
áno, jasne, že je to možné, veď iba on sám zodpovedá za svoje účtovníctvo.....on bude stíhaný za nedostatky, či nedoplatky ......a predpokladám, že je svojprávny.....

ja by som radila, že dávať do výdavkov, ale nedaňových (predpokladám, že sa letná dovolenka týkala rekreácie).......
aktivka123
18.12.12,09:25
Ďakujem, myslím, že ako nedaňový náklad mu to nerieši nič, lebo on si chcel v podstate ten základ dane ponížiť. On asi skôr myslel na to že keď ma postihnutie a plus ako majiteľ chránenej dielne či nemá nejaký nárok na oddych aj formou rekreácie.

Je pravda ze si sam zodpovedá za účtovníctvo, ale viete ako to je v prípade kontroly je vinovatá účtovníčka. (Podľa klienta)
Dáša_
18.12.12,09:40
Ďakujem, myslím, že ako nedaňový náklad mu to nerieši nič, lebo on si chcel v podstate ten základ dane ponížiť. On asi skôr myslel na to že keď ma postihnutie a plus ako majiteľ chránenej dielne či nemá nejaký nárok na oddych aj formou rekreácie.

Je pravda ze si sam zodpovedá za účtovníctvo, ale viete ako to je v prípade kontroly je vinovatá účtovníčka. (Podľa klienta)

máš dve možnosti - buď si dáš podpísať papier, že je to na jeho vyslovené želanie, že si ho upozornila, že to nei je daňový náklad. A tým by si mu mohla mávať pred nosom v prípade budúcej daňovej kontroly. Alebo to tam nedáš.
aktivka123
18.12.12,10:02
Oki, ďakujem veľmi pekne. Skúsim sa s ním dohodnúť.
Mila123
18.12.12,15:57
aby si to neplatil sám

(skoro ako korejci, keď ponúkali učtárke bločky z bordelu :D )
od keby v bordel vydáva doklady o službách?????