Jennys
17.12.12,20:24
Prosím radu. Som momentálne na rodičovskej dovolenke a mám do konca roka pozastavenú živnosť. Keďže som nechcela platiť zbytočne poplatky v banke, počas pozastavenia živnosti som si zrušila úplne účet. Účtovný zostatok, ktorý mi tam zostal na podnikanie som si presunula na iný účet. Od nového roku začínam znova, nabieha mi živnosť a chcem sa spýtať ako to bude s účtom v banke. Zostatok, ktorý mám na inom účte prevediem si znova na účet, ktorý si však musím založiť. chcem sa preto spýtať, mám si ho založiť koncom roka alebo až začiatkom roka potom si naň presunúť tú sumu? Ako to bude účtovne najlepšie? Ďakujem.
Sionel
18.12.12,14:30
Je jedno, kedy bude ucet zalozeny. Ak ho zalozis v tomto roku a presunies na neho peniaze, v novom roku ho do uctovnictva pridas uz s nenulovym pociatocnym stavom. Ak ho zalozis v buducom roku, v uctovnictve budes mat zaciatocny stav 0 a vklad zauctujes, az ked budes mat v ruke vypis za januar.
Sionel
18.12.12,15:12
Je jedno, kedy bude ucet zalozeny. Ak ho zalozis v tomto roku a presunies na neho peniaze, v novom roku ho do uctovnictva pridas uz s nenulovym pociatocnym stavom. Ak ho zalozis v buducom roku, v uctovnictve budes mat zaciatocny stav 0 a vklad zauctujes, az ked budes mat v ruke vypis za januar.