Mon 27
18.12.12,08:03
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s výpoveďou zo zdravotných dôvodov.Viem, že pri tejto výpovedi prináleží zamestnancovi odstupné, alebo mu do 15 dní ponúknem inú pozíciu v spoločnosti. Moja otázka znie, čo ak zamestnanec neprijme túto pozíciu, prináleží mu stále odstupné, alebo nie?
Tweety
18.12.12,07:12
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s výpoveďou zo zdravotných dôvodov.Viem, že pri tejto výpovedi prináleží zamestnancovi odstupné, alebo mu do 15 dní ponúknem inú pozíciu v spoločnosti. Moja otázka znie, čo ak zamestnanec neprijme túto pozíciu, prináleží mu stále odstupné, alebo nie?
Patrí mu odstupné.
§ 76
Odstupné(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.