martinco8
18.12.12,09:16
pekny den,

firma(platca DPH) kupila v 04/2012 auto od fyzickej osoby /bez dph/ za ucelom predaja.
predaj bude opat fyzickej osobe.
auto sa bude pradavat bez/ s dph?

ďakujem pekne
Tweety
18.12.12,08:17
pekny den,

firma(platca DPH) kupila v 04/2012 auto od fyzickej osoby /bez dph/ za ucelom predaja.
predaj bude opat fyzickej osobe.
auto sa bude pradavat bez/ s dph?

ďakujem pekne
S dph.
martinco8
18.12.12,08:25
dakujem tweety

podla akeho § je prosim tato povinnost, ked pri nakupe som si neuplatnil odpocet dph..
dakujem
Tweety
18.12.12,08:29
dakujem tweety

podla akeho § je prosim tato povinnost, ked pri nakupe som si neuplatnil odpocet dph..
dakujem
A aký si si chcel uplatniť, keď žiadna dph nebola? A teraz, keď predáš, musíš dph odviesť, pretože si platiteľom dph a MV je predmetom dane podľa §2.
Žabinka
18.12.12,08:53
dakujem tweety

podla akeho § je prosim tato povinnost, ked pri nakupe som si neuplatnil odpocet dph..
dakujem
Zo stránky drsr.sk:
Otázka: V prípade, ak spoločnosť, ktorá nie je obchodníkom s použitým tovarom kúpi osobné motorové vozidlo od neplatiteľa, t.j. nebola voči nemu uplatnená daň a po určitom čase sa ho rozhodne predať, je povinná pri predaji uplatniť daň?
Odpoveď: Pokiaľ spoločnosť kúpi osobné motorové vozidlo od neplatiteľa nie je voči nemu uplatnená daň, a preto pri kúpe vozidla nemôže uplatniť postup podľa § 49 ods. 7 písm. a) zákona o DPH. Ak sa spoločnosť - platiteľ dane rozhodne predmetné vozidlo po určitom čase predať, pri jeho predaji neuplatní § 42 zákona o DPH. Ustanovenie § 42 zákona o DPH oslobodzuje predaje, pri ktorých nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 zákona o DPH. V posudzovanom prípade nevzniklo právo na odpočítanie dane podľa § 49 ods. 1 zákona o DPH a preto pri predaji tohto osobného motorového vozidla platiteľ uplatní DPH k celej predajnej cene v súlade s § 69 ods. 1 zákona o DPH.
martinco8
18.12.12,08:53
a nikdy sa to nedalo takto uskutocnit, ze ked sa nakupilo bez dph, tak sa aj predalo bez dph?
lebo v byvalej praci sa to obcas takto uskutocnovalo..
Žabinka
18.12.12,08:55
pekny den,

firma(platca DPH) kupila v 04/2012 auto od fyzickej osoby /bez dph/ za ucelom predaja.
predaj bude opat fyzickej osobe.
auto sa bude pradavat bez/ s dph?

ďakujem pekne
K tomu hrubo vyznačenému.. Je firma obchodník s autami, má túto činnosť aj v živosti? Ak áno, tak môže použiť §66 Zákona o DPH a zdaniť maržu.
martinco8
18.12.12,09:08
tento konkretny pripad nie je obchodnik s autami (no v predmete podnikania ma nakup/predaj tovaru)...pri tomto pripade nie je mozny predaj bez dph?

ak by to bol obchodnik s autami, tato operacia je mozna?

dakujem