matote
18.12.12,10:58
zdravim, rozrastli sme sa a tak sme si zalozili kancelariu aj s absolventkou z uradu prace...
Chcem sa poradit ake vsetky povinnosti v suvislosti s kancelariou mozem mat.

Urobil som:
prenajali kancelariu - mame najomnu zmluvu
oznacili sme ju podla pravidiel
ohlasili na zivnostenskom urade
tusim ohlasili aj na danovom urade v mieste sidla firmy (ma sa to urobit aj v novej oblasti?!)
ohlasili na mestskom urade
(objednali internet a platime najomne :D)

Potrebujeme na kancelariu aj nejake prevadzkovy, bezpecnostny, poziarny alebo akykolvek poriadok ci povolenie? Hygienik? Vedeli by ste mi s tym pomoct? Starsie temy som uz pozrel ale neviem ci ten hygienik napr je este aktualny a ci nieco nove ku nam neprislo... :)
Ide o klasicku kancelariu v niecom ako biznis centrum, ktore prenajima kancelarie... na stretnutia s klientami - uctovnictvo + predaj reklamnych predmetov a semtam pc sluzby-servis...

Dakujem za kazdu radu! :-)
Prijemne sviatky...
Peter S.
18.12.12,18:59
Podľa § 52 ods. 1 písm. b) zák. č. 355/2007 Z. z. ste povinný predkladať opatrenia a návrhy uvedené v § 13 na posúdenie príslušnému orgánu verejného zdravotníctva a do času kladného posúdenia zdržať sa vykonávania posudzovaných opatrení alebo činností!! Porušenie je správnym deliktom s minimálnou výškou pokuty 165 €. Takže treba rýchlo požiadať o posúdenie prevádzky.