ads
27.02.06,13:00
Dobrý deň,
ešte raz by som sa na Vás chcela obrátiť s rovnakou otázkou, na ktorú bohužial doteraz nikto nereagoval, skúsim to upresniť.
Osoba-zamestnanec má hudobnú kapelu (ako koníček:) ), ktorá v priebehu roka absolvuje niekoľko koncertov, ktoré sú z väčšej časti bez odmeny. Chcela by som sa spýtať či tento príjem spadá pod §6 alebo §8, obe možnosti mi bolo poradené na 2 nezávislých daňových úradoch. A s tým súvisí aj ďalšia otázka: či vzniká nejaká povinnosť voči ZP. Ročný príjem z koncertov ošetrených dohodami (napr. o šírení umeleckého výkonu, o sprostredkovaní hudobnej produkcie, o vystúpení skupiny,...) je 14.000,-Sk, ktorý bol následne rozdelený medzi 4 členov, pritom náklady na tento "koníček" ďaleko prevyšujú príjem :mee:. Všetky zmluvy figurujú na toho istého člena kapely. Ďakujem vopred za akékoľvek rady.
Vladimír Ozimý
27.02.06,12:41
hm dalo by sa spekulovat ci ide o paragraf 8 to jest prilezitostnu cinnost, ale mna to tiez taha skor k paragrafu 6 ods 2 pism a).........to jest kazdy by sa mal zaragstrovat asi na danovy urad mali by si fakturovat sumy voci kapelnikovi za vystupenie a kazdy je povinny zuctovat si svoj prijem voci zdravotnej poistovni...samozrejme platit nic nebudu ani na zdravotne ani na socialne...vydokladovat do minusu a ani dan...skratka tak to vnimam ja
ads
28.02.06,10:33
Ďakujem za Váš názor, dajako sa s tým popasujem týmto smerom.