thomas6662
18.12.12,13:27
zamestnávatel ma zamestnava od roku 2010 a vždy len na dobu určitú v trvaní jeden rok .Teraz mi nedal podpísť na dalši rok ale výstup .mam pravo na ochranu dobu 7 dni sa dat PN aj ked som bol na dobu urcitu?? a budu my vyplacat.v davku nezamestnanosti..ked pridem z PN naprv v marci? tych 6 mesiacov,? Ďakujem za odpovede
Tweety
18.12.12,12:38
zamestnávatel ma zamestnava od roku 2010 a vždy len na dobu určitú v trvaní jeden rok .Teraz mi nedal podpísť na dalši rok ale výstup .mam pravo na ochranu dobu 7 dni sa dat PN aj ked som bol na dobu urcitu?? a budu my vyplacat.v davku nezamestnanosti..ked pridem z PN naprv v marci? tych 6 mesiacov,? Ďakujem za odpovede
Áno, platí OL na nemocenské . AK máš v posledných 3 rokoch poistenie aspoň 730 dní, nárok na podporu ti vznikne.
thomas6662
18.12.12,12:56
ďakujem
veronikasad
18.12.12,13:15
zamestnávatel ma zamestnava od roku 2010 a vždy len na dobu určitú v trvaní jeden rok .Teraz mi nedal podpísť na dalši rok ale výstup .mam pravo na ochranu dobu 7 dni sa dat PN aj ked som bol na dobu urcitu?? a budu my vyplacat.v davku nezamestnanosti..ked pridem z PN naprv v marci? tych 6 mesiacov,? Ďakujem za odpovede
Ak máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezam. a prac.pomery v posledných 4 rokoch boli všetky na dobu určitú, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti, ale len po dobu 4 mesiacov. Zaeviduj sa najskôr na UP, až potom choď (do 7 dní) k lekárovi, ak tvoj nepriaznivý zdr.stav trvá. Počas výplaty nemocenského ti pozastavia výplatu dávky v nez. a výplatu obnovia až po ukončení PN-ky.
thomas6662
18.12.12,13:59
dakujem za odpoved .a je to podstatne ist najskor na up a potom na pn ? samozrejme to musim stihnut do toho 7 januara a nechaoem preco len 4 mesiace vyplacat davku v nezamestnanosti? dakujem za odpovede