TheSteven
18.12.12,13:27
ahojte, chcel by som sa spýtať v akom programe otvoriť .bin súbor ak to nieje video ani obrázok, ale inštalovací súbor ?... Ďakujem....
marjankaj
18.12.12,12:31
Chceš ho vylepšiť?:D
sthruska
18.12.12,12:38
Skús PSPad
TheSteven
18.12.12,12:41
ale nemyslím že by som v ňom chcel niečo zmeniť... normálne ho otvoriť ako inštalačku aby som si mohol nainštalovať hru, ale nie cez Daemon Tools , alebo Alcohol proste nejaký normálny program napr. chcem to otvoriť ako keby to bol .exe súbor...
Taserda
18.12.12,12:55
.bin sa používa napríklad v satelitnej technike, sat. prijímač si z usb nainštaluje nový FW (firemný software)
mecky
18.12.12,12:59
.bin iba hovory ze to je binarny subor. jeho obsah moze byt cokolvek, v podstate musis dopredu vediet co to je za subor inak je problem :)


ak to je ako v tomto pripade obraz DVD tak treba pouzit daemon alebo podobny program, windows to sam pripojit nedokaze (teda win8 tusim uz ano ale nemam odkusane)
taiko
18.12.12,13:17
ty pocuj a nebol k tomu bin suboru aj cue subor? To by potom mohol byt nejaky CD/DVD image a ten by sa mal dat precitat. Mozno obsahuje nejaku celu adresarovu strukturu aj s "tvojim" exe suborom
TheSteven
18.12.12,13:39
Ano je tam ešte jeden .cue súbor s takým istým názvom ako je .bin súbor, ale keď otvorím ten .cue súbor v daemon tools tak sa mi nič nezobrazí, a to isté aj pri alcohole
misoft
18.12.12,15:13
*.cue + *.bin = obraz, pričom *.cue je samotný obraz a *.bin je bitová informácia.
Ak chceš v Daemon otvoriť, musíš si ním vytvoriť virtuálnu mechaniku (v Daemone neuvidíš nič) - *.cue v Daemone presunúť do virtuálnej mechaniky (často sa spustí autorun!). A tú virtuálnu mechaniku potom normálne v prieskumníkovi vidíš ako klasickú mechaniku!

Daemon je na vytváranie virtuálnych zariadení, na tvorbu a vypaľovanie "obrazov" diskov - nie na prehliadanie.

Tu máš návod na Daemon Tools http://navody.tym.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=137
TheSteven
18.12.12,19:21
Dík, a v Daemone robiť viem, len ma nenapadlo že to musím otvoriť samostatne,, :D
misoft
18.12.12,23:19
Otvára sa *.cue. Vo virtuálnej mechanike vytvorenej Daemonom. *.bin je len "doplnkom" pre *.cue (čosi ako MFT na disku - tabuľka alokovaných súborov - Master File Table v číselnej digitálnej podobe).
milosko4
21.05.20,04:56
Tiež som mal daný problém mám win7 a stačí jednoducho ten exe súbor otvárať ako správca a netrebalo ani bin vkladať do daemonda,