kvietokniki
18.12.12,16:46
Co sa deje v prípade ze sa neplatí pozicka z prvej stavebnej sporitelne? Ziadatel pozicky nema ziadny príjem, nic nevlastní. Tým pádom mu nemá čo exekútor vziať. Nepoberá žiadne dávky. Spolužiadateľ je na tom rovnako. A aby som nezabudla povedať sú to bývalí manželia. Ďakujem
Xanti
18.12.12,15:51
Ak majú ručiteľov čo asi majú ked nič nevlastnia, tak stavebná sporiteľňa začne ich obháňať aby platili dlžobu.
Dáša_
18.12.12,15:51
a tá pôžička nebola ničím ručená? nehnuteľnosťou, ručiteľmi?
buchač
18.12.12,16:51
Co sa deje v prípade ze sa neplatí pozicka z prvej stavebnej sporitelne? Ziadatel pozicky nema ziadny príjem, nic nevlastní. Tým pádom mu nemá čo exekútor vziať. Nepoberá žiadne dávky. Spolužiadateľ je na tom rovnako. A aby som nezabudla povedať sú to bývalí manželia. Ďakujem
Žiadateľ , spolužiadateľ - bývalí manželia ???....nuž , zaváňa nejakým problémom vo vzťahoch ...

Čo sa deje ???
Ak je situácia ako vravíš , tak zatiaľ ( povedzme ) nič ...

Otázka by mala skôr ...Čo sa bude diať ?
Jáj , kvietok nikin ......to bude len tóčo ...:rolleyes:


Jóóóóóóóóój.....aby som nezabudol .........exekútor si počká v kľude aj 10 rokov ...
Totiž tak dlho platí vymožiteľnosť pohľadávky ....
VŽDY si svoje vezme !!!!!
Nespomínam už ani tie úroky a iné platby , ktoré navýšia tú pôvodnú sumu .
Boli prípady , že jeden šiel na čierno v MHD , dostal pokutu cca 30 € a po tých 5 rokoch dotyčný zacvakal v pohode 10 násobok sumy..
arizona
18.12.12,16:55
Co sa deje v prípade ze sa neplatí pozicka z prvej stavebnej sporitelne? Ziadatel pozicky nema ziadny príjem, nic nevlastní. Tým pádom mu nemá čo exekútor vziať. Nepoberá žiadne dávky. Spolužiadateľ je na tom rovnako. A aby som nezabudla povedať sú to bývalí manželia. Ďakujem
Na aky ucel sa bral stav. uver?
Ziadatelia o pozicku asi rucili nejakym majetkom,alebo mali rucitela. Takze exekutor si urcite najde cesticku,ako sa domoct dlzob...drazba majetku,platby bude vymahat od rucitelv a pod.
kvietokniki
19.12.12,18:58
Upresním, mali malú pôžičku zo stavebky na prerábku. Manžel si ju bral v tom období manželka ručila (boli ešte manželia). Neskôr dostali možnosť navýšiť túto pôžičku o ďalšiu sumu keďže pravidelne platili. Tak to vzali. Teraz sa rozviedli. Manželka neplatí tak manžel rozmýšľa aké by mal následky ak by neplatil tiež. Byt a ostatné veci sa v rozvodovom konaní predalo a mimo súdne sa vyrovnali. Príjem u nich nie je. A stavebka úver rozdeliť na dva nechce. Nič nevlastnia a všetko prepísali na deti. Ďakujem
buchač
19.12.12,19:10
Upresním, mali malú pôžičku zo stavebky na prerábku. Manžel si ju bral v tom období manželka ručila (boli ešte manželia). Neskôr dostali možnosť navýšiť túto pôžičku o ďalšiu sumu keďže pravidelne platili. Tak to vzali. Teraz sa rozviedli. Manželka neplatí tak manžel rozmýšľa aké by mal následky ak by neplatil tiež. Byt a ostatné veci sa v rozvodovom konaní predalo a mimo súdne sa vyrovnali. Príjem u nich nie je. A stavebka úver rozdeliť na dva nechce. Nič nevlastnia a všetko prepísali na deti. Ďakujem
Upresním aj ja...

Myslíš si , že stavebka to nechá iba tak ???
Nuž , zabudni ...

Poviem inak ...
Exekútor nie je sranda .
Stavebka zažaluje a vyhrá súd...myslím ten občiansko - právny .
Ale je potom aj iná varianta ...trestno - právny súd ...viď

Trestný zákon
§ 226 Neoprávnené obohatenie
(2) Odňatím slobody na ššesť mesiacov
ažž na tri roky sa páchateľ potrestá,
ak spácha èin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním väčšiu škodu,
b) z osobitného motívu, alebo
c) závažznejšším spôsobom konania.

Risknete to ??????