kajuska882
18.12.12,17:57
Prosim Vas, mam problem a neviem na koho sa mam obratit. Nas RS nas nuti, aby sme sa zapajali do projektov - tvorba ucebnic. V pripade, ze nechceme ist do projektu dobrovolne na silu, tak nam to vraj da prikazom. Ak teda nesplnime prikaz, moze nas prepustit.....tvrdi on. Je to vobec v sulade so zakonom?
Indeed
24.12.12,04:39
Skusme to obrátiť,

ak je niekto skutočný profesional, má "v malíčku" všetky vedomosti,lebo sa niečím celý život zaoberal
a nebol by pre neho žiadný problém napísať aj 10 učebníc ,nie jednu...

Ak niekto vidí problém v tom,že ho niekto "núti" aby zosumarizoval nejaké výsledky svojej doterajšej činnosti,
svojich vedomosti,svojej práce, tak potom nie je tým správnym človekom na správnom mieste,
a naozaj by mal byť taký človek nahradený iným človekom z lepším pristupom k svojej odbornosti a svojej práci.

Tak to vidím ja, ktorý sa niečím zaoberám 25 rokov a tiež by som z tejto odbornosti mohol napísať nejakú učebnicu
a vyhĺad do buducnosti mam taký,že v tejto mojej profesii,ktorú na 100% ovládam, budem vyučovať tých,
ktorí budú mať o tieto kurzy záujem.
kajuska882
24.12.12,13:44
No je všetko pekné, ale ja neučím 25 rokov, dokonca je to nie je ani 5 rokov. A ešte som nikde nevidela aby jediný človek písal učebnicu, vždy ide o kolektív autorov...ak to má byť teda dobrá učebnica. Okrem toho sú okolo toho ešte iné okolnosti....Ja som len chcela vedieť, či je to OK zo strany riediteľa, tu nejde o neochotu niečo napísať, ale tento rok mám záverečnú prácu a štátnu skúšku...takže nemám čas sa venovať knihe. Ale vďaka za názor.