postdead
18.12.12,18:58
Vlastnou vinou a nedopatrenim som na svojom telefone vyrazne prekrocil limit dat. Ciastka mimo pausal predstavuje 422 Eur. Orange dava svojim zakaznikom moznost jednorazoveho navysenia dat v prave prebiehajucom fakturacnom obdobi, co som aj v minulosti vyuzival a hned po zisteni prekrocenia limitu som navysil data o adekvatnu ciastku.
Tymto som povazoval vec za vybavenu, az som na na buduci den pozrel na svoj ucet na stranke orange.sk, kde stala vyssie spomenuta suma ako ciastka mimo pausal. Nasledovala navsteva predajne operatora. Tam mi zamestnanec oznamil, ze "od leta" uz moznost spatneho prepocitavania dat po ich navyseni neplati. Ochotne napisal do centraly Orange, ci by v mojom pripade nesla udelit vynimka a na druhy den mi zavolal, ze ziadost bola zamietnuta, vraj na nieco take nemaju technicke moznosti.


V aktualnom cenniku sluzieb (1.7.2012) zverejnenom na stranke orange.sk som nasiel tuto formulaciu:

" V prípade, ak si účastník v priebehu zúčtovacieho obdobia po prekročení svojho mesačného limitu pre objem
prenosu dát pri základnej rýchlosti prenosu dát jednorazovo zvýši objem dát, na účely vyúčtovania ceny za služby sa na jednorazové zvýšenie objemu dát
hľadí tak, akoby bolo vykonané k prvému dňu zúčtovacieho obdobia."


Z toho mi vychadza, ze informacie na stranke orange.sk su neaktualne, alebo mi niekto nehovoril pravdu.

Faktura mi este nebola vystavena, jedna sa o obdobie od 6.12. do 5.1.

Mohol by mi niekto napisat, co este mozem urobit? Za odpovede vam dakujem.
draik
18.12.12,18:16
Podrobne si preštudovať cenník a podmienky, či sa medzitým znovu nezmenili. Orange je z hľadiska prehľadnosti dokumentov "jednotka".
postdead
18.12.12,18:21
Podrobne si preštudovať cenník a podmienky, či sa medzitým znovu nezmenili. Orange je z hľadiska prehľadnosti dokumentov "jednotka".

Ak by spatne prepocitavanie dat po navyseni nebolo aktualne, podla mna by uz nemalo co robit v zverejnenych podmienkach. Ale aj tak sa odhodlam prestudovat cely dokument.
SamuelSK
18.12.12,18:27
Tak by som sa odvolaval na ten aktualny cennik, ze zavadzaju a dat ich na sud (resp. oznamit im to skor).
To je potom nekala obchodna praktika a az lož, ak hento pisu v cenniku, ale uz je tomu koniec/je to neaktualne..

"Z toho mi vychadza, ze informacie na stranke orange.sk su neaktualne, alebo mi niekto nehovoril pravdu."

No nie ze neaktualne, ale zavadzajuce a to je trestne, to je ako keby si objednam rezen a pridu mi hranolky, tj. oklamali ma..

Mne orange robil ine haluze tiez, napr ze, nie je mozne 2x navysit limit, ale raz system len tak z nicoho nic mi navysil 2x tento limit, a vystavili fakturu, inkaso odislo, az neskor som si vsimol, co urobili, ale reklamaciu uznali, lebo nemali ine vychodisko (myslim ze to ale neboo take jednoduche), cize mam svoj nazor na orange, (ale tak isto aj na zvysok, ved je to svinsky kartel)
postdead
18.12.12,18:36
SamuelSK

Zamestnanec Orange, ktory bol mimochodom velmi ochotny mi poradil napisat list so ziadostou o udelenie vynimky a poslat ho postou na centralu. Zatial som tak neurobil. Este to zvazim, aj ked si vobec neviem predstavit na aku adresu to mam poslat. Riaditelovi, jeho sekretarke? :) Orange ma na svojej stranke co sa kontaktov tyka velmi skromne -tz ziadne informacie.
-Ja som si po zisteni prekrocenia limitu navysil limit 3x, na kazde navysenie mi prislo upozornenie prostrednictvom sms a emailu.
draik
18.12.12,21:38
Niekde v podmienkach budú mať adresu, inak podľa Obchodného registra. Orange má cenník urobený tak, že k pôvodnému cenníku je x príloh so zmenami. Je tak jasné, čo sa mení, ale treba do toho dobre pozerať.
lubko6394
19.12.12,06:08
Neviem ako je to s dátami v telefóne, mne sa podobné stalo na mobilnom internete. Zavolal som na zákaznícku linku a upravil program na taký, že po prečerpaní objemu predplatených dát sa ďalšie dáta nespoplatňujú ale spomaľuje sa ich prenos.