Dada
27.02.06,13:16
SZČO so živnostenským listom má súkromnú škôlku. Kam v JÚ účtovať
a) nákup hračiek, pasteliek, papiera, kníh
b) obedy pre deti, čaje, lieky, lekárnička
c) opravu prenajatých priestorov (prerábka vody, pokládka kobercov)
d) príjem od rodičov za pobyt detí v škôlke
???

PS: Dostala sa mi dnes do rúk igelitka plná bločkov a tak si nad tým lámem hlavu. UFF.
Lapko
27.02.06,12:19
SZČO so živnostenským listom má súkromnú škôlku. Kam v JÚ účtovať
a) nákup hračiek, pasteliek, papiera, kníh
b) obedy pre deti, čaje, lieky, lekárnička
c) opravu prenajatých priestorov (prerábka vody, pokládka kobercov)
d) príjem od rodičov za pobyt detí v škôlke
???

PS: Dostala sa mi dnes do rúk igelitka plná bločkov a tak si nad tým lámem hlavu. UFF.

UCTUJETE V PU ALEBO V JU??
Zita5
27.02.06,12:20
SZČO so živnostenským listom má súkromnú škôlku. Kam v JÚ účtovať
a) nákup hračiek, pasteliek, papiera, kníh

b) obedy pre deti, čaje, lieky, lekárnička
c) opravu prenajatých priestorov (prerábka vody, pokládka kobercov)
d) príjem od rodičov za pobyt detí v škôlke
???

PS: Dostala sa mi dnes do rúk igelitka plná bločkov a tak si nad tým lámem hlavu. UFF.

a/ prevádzková réžia
b/ prevádzková réžia
c/ prevádzková réžia
d/ príjem ovplyvňujúci ZD iný - treba k tomu priložiť aj niečo také ako evidencia dochádzky
Dada
27.02.06,12:24
a) Čo s takými faktúrami na ktorých chýba DIČ, je tam len IČO odberateľa? Môžno ich zaradiť, či nie?
b) príjem od rodičov stačí mať na príjmovom doklade, či treba vystavovať faktúru?
c) Bločky z jedného mesiaca týkajúce sa prevádzkovej réžie možno zaúčtovať jedným dokladom, či treba na každý doklad robiť zvlášť doklad aj do účtovníctva?
Zita5
27.02.06,12:59
a) Čo s takými faktúrami na ktorých chýba DIČ, je tam len IČO odberateľa? Môžno ich zaradiť, či nie?

Môžeš ich zaradiť , ale bolo by vhodné tam to DIČ doplniť .
b) príjem od rodičov stačí mať na príjmovom doklade, či treba vystavovať faktúru?

Ja osobne by som uprednostnila faktúru , k tomu PPD . Okrem iného majú rodičia prehľad , za koľko dní platia , pretože sa to môže prelínať aj s chorobou , počas ktorej dieťa nie je v škôlke . To sa potom odpočítava v budúcom mesiaci .





.....odpoveď zvýraznená ;)
toria
10.10.06,06:44
Prosím o radu, keď máte takéto súkromné jasličky používate nejakú zmluvu uzzavretú s rodičmi dieťatka o tejto opatere. Sesterka si otvorila domáce opatrovanie detí na živnosť, len problém je to, že všetko robí na dobré slovo a rodičia to začínajú využívať. Chceli by sme podmienky nielen platobné ipresniť v nejakej zmluve. Nemáte nejaký vzor????
Vďaka za každú radu
toria
10.10.06,09:12
Prosím kto z Vás vie mi poradiť, ako urobiť tie Zmluvy???? 20. by sme mali mať rodičko, takže potrebujem to do vtedy zvládnuť. Vďaka
toria
11.10.06,06:54
Neviete mi poradiť???? Nikdo tu nie je kto toto robí???
toria
11.10.06,06:54
Neviete mi poradiť???? Nikdo tu nie je kto toto robí???
jojko19
17.03.07,12:36
Ahoj. Máte niekto skúsenosti s účtovaním škôlky s.r.o.? Mám tu napríklad sprostredkovanie stravy. Zvlášť sa fakturovalo opatrovanie a zvlásť strava.