Luciz
19.12.12,11:28
Dobrý deň prajem. Prosím vás mohli by ste mi niekto poradiť, kde by som a ako by som sa mohla dostať k mzdovému listu za rok 2012 OPRAVUJEM - K POTVRDENIU O PRIJME? Pracovala som na dohodu o vykonaní práce, firma skrachovala, dlhujú nám výplaty za september, oktober a jeden týžden z novembra, výpoved z dohody som neobdržala.
Firma nič oficiálne nevyhlásila, nie je ani v konkurze, nič neviem zistiť, všade má len dlžoby.
Čo mám robiť? účtovníčka tam už nepracuje, telefony hluché - linka stále obsadená, asi vyvesení slúchadlo.
Na dani mi strhli okolo 480 euro. Výplaty čo mi dlžia sú okolo 450 euro. Ako si môžem podať danové priznanie bez mzdového listu? Mám sa už definitívne zmieriť s tým, že moje peniažky už nikdy neuvidím?
Dakujem za rady, za pomoc.
Som zúfala, neviem kam sa obrátiť.
kn-alka
19.12.12,10:36
Na základe mzdového listu sa daňové priznanie nerobí.
Ak si pri skončení dohody nedostala potvrdenie o príjme, musíš ho žiadať od firmy a to do 15.02.2013. (ak sa dobre pamätám). Žiadaš buď o ročné zúčtovanie alebo o potvrdenie. V tvojom prípade potvrdenie.
Firma má povinnosť ti ho vystaviť. Nejakou formou treba kontaktovať konateľa alebo mzdovú účtovníčku.
Luciz
19.12.12,10:40
Na základe mzdového listu sa daňové priznanie nerobí.
Ak si pri skončení dohody nedostala potvrdenie o príjme, musíš ho žiadať od firmy a to do 15.02.2013. (ak sa dobre pamätám)
Firma má povinnosť ti ho vystaviť. Nejakou formou treba kontaktovať konateľa alebo mzdovú účtovníčku.

Minulý rok som dostala list s výpisom s názvom Mzdový list rok 2011 tak som si myslela že sa to tak správne volá.
Dakujem za radu, nedostala som ani oznámenie o skončení o dohody. Neviem ako mám kontaktovať účtovníčku ked už firma neexistuje. Nikto na tej adrese nie je. Konatel je poliak, neviem ako ho kontaktovať a ten sa na mna akurát tak vy....
Tweety
19.12.12,11:02
Minulý rok som dostala list s výpisom s názvom Mzdový list rok 2011 tak som si myslela že sa to tak správne volá.
Dakujem za radu, nedostala som ani oznámenie o skončení o dohody. Neviem ako mám kontaktovať účtovníčku ked už firma neexistuje. Nikto na tej adrese nie je. Konatel je poliak, neviem ako ho kontaktovať a ten sa na mna akurát tak vy....
Mzdový list slúži pre potreby zamestnávateľa. Zamestnancom vydáva potvrdenie o zdaniteľných príjmoch..., toto je aj prílohou DP. Bolo potrebné žiadať potvrdenie pri skončení prác na dohodu. Bez konateľa a účtovníčky ťažko vymôžeš potrebné doklady.
Luciz
19.12.12,11:18
Mzdový list slúži pre potreby zamestnávateľa. Zamestnancom vydáva potvrdenie o zdaniteľných príjmoch..., toto je aj prílohou DP. Bolo potrebné žiadať potvrdenie pri skončení prác na dohodu. Bez konateľa a účtovníčky ťažko vymôžeš potrebné doklady.

Lenže účtovníčke sa nedalo dovolať, nič nebolo presne dané že vtedy a vtedy pre nás končíte. Stále som bola v tom, že peniaze sa nájdu a výplaty dostaneme všetci.
Napíšem konatelovi do mailu a po novom roku aj listom do polska že žiadam aspon to potvrdenie ked už o výplatu sa mi neoplatí biť a verím tomu že aj tak sa na mňa vybodne a žiadne potvrdenie nedostanem. Tak vdaka za pomoc, dúfala som že nejaké riešenie by sa našlo.
Tweety
19.12.12,11:19
Lenže účtovníčke sa nedalo dovolať, nič nebolo presne dané že vtedy a vtedy pre nás končíte. Stále som bola v tom, že peniaze sa nájdu a výplaty dostaneme všetci.
Napíšem konatelovi do mailu a po novom roku aj listom do polska že žiadam aspon to potvrdenie ked už o výplatu sa mi neoplatí biť a verím tomu že aj tak sa na mňa vybodne a žiadne potvrdenie nedostanem. Tak vdaka za pomoc, dúfala som že nejaké riešenie by sa našlo. No vidíš, máš mail, tak dá sa aj takto poslať žiadosť o vydanie potrebných dokumentov. Držím prsty, nech sa to podarí čím skôr.
Luciz
19.12.12,11:21
No našla som mail aj adresu na neho, po anglicky hádam rozumie :-D Dakujem, hádam sa k tomu nejak dostanem a ked nie tak čo už, prišla som pre mna o pekné peniaze. :-(
veronikasad
19.12.12,11:23
No našla som mail aj adresu na neho, po anglicky hádam rozumie :-D Dakujem, hádam sa k tomu nejak dostanem a ked nie tak čo už, prišla som pre mna o pekné peniaze. :-(
Výplatné pásky máš ?
Pošli doporučeným listom žiadosť o zaslanie Potvrdenia o zdanitelnej mzde za rok 2012. Ak do 10.3.2013 potvrdenie nedostaneš, podaj DP z výplatných pások, ktoré budu prílohou DP + kopiu listu zamestnávatelovi..
Luciz
19.12.12,11:26
Výplatné pásky máš ?
Pošli doporučeným listom žiadosť o zaslanie Potvrdenia o zdanitelnej mzde za rok 2012. Ak do 10.3.2013 potvrdenie nedostaneš, podaj DP z výplatných pások, ktoré budu prílohou DP + kopiu listu zamestnávatelovi..

Nemám výplatné pásky, tie som nedostávala, vždy som dostala len že vaša odmena za túto prácu je napr. 30 euro a po zdanení vám bude vyplatená v nasledujucom mesiaci. Takže som vždy vedela že kolko dostanem výplatu.
veronikasad
19.12.12,11:28
Nemám výplatné pásky, tie som nedostávala, vždy som dostala len že vaša odmena za túto prácu je napr. 30 euro a po zdanení vám bude vyplatená v nasledujucom mesiaci. Takže som vždy vedela že kolko dostanem výplatu.
Pošli písomne tú žiadosť, ak sa ti vráti nedoručená, daj podnet na Inšpekciu práce. Bez podkladov ti DU zrazenú daň nevráti.
Luciz
19.12.12,11:35
Pošli písomne tú žiadosť, ak sa ti vráti nedoručená, daj podnet na Inšpekciu práce. Bez podkladov ti DU zrazenú daň nevráti.
Mám si nájsť niekoho kto by mi to napísal v polštine alebo to je jedno a môžem to poslať aj v angličtine? Kolegyna z východu podala trestné oznámenie na firmu plus žalobu o vyplatenie, neviem v akom je to štádiu, no po novom roku by som aj ja chcela podať na súd žalobu o vyplatenie. Len sa bojím, že zaplatím poplatky súdu a výplaty nevymôžu. V čechách tiež tak dopadli, že od začiatku roka sa to ťahá, peniaze nikto nemá, konkurz bol vyhlásený. V polsku neviem či funguju. Cele zlé toto.... V januári pošlem tú žiadosť do polska a potom sa uvidí, pre konatela som len jedna mucha minimálne z vyše 6000 ludí... Dakujem za čas