Katka01
19.12.12,14:18
Ahojte, máte niekto skúsenosti s tlačiarňami Xerox, Brother a Epson? Mám záujem kúpiť celé multifunkčné zariadenie, teda aj so skenerom a kopírkou. Nebudem tlačiť obrázky, ale len texty, hlavne faktúry a pod. Malo by to podporovať Mac OS (Snow Leopard) ale dúfam, že to už každá? Ak by to malo duplexnú tlač bolo by fajn, ale nemusí, hlavne ak aby sa to potom moc predražilo. Du úvahy chcem brať aj cenu tonerov. Nechcem HP ani Samsung ale môžte ponúknuť aj nejaké iné značky. Ďakujem.
Charon
20.12.12,15:16
Ahoj Katka,
vieš, zle si položila otázku. Čo je si predstavuješ pod pojmom najlepšia? Najlacnejšia tlačiaraň, najlacnejšia tlač na A4, najlacnejší toner, najkvalitnejšia tlačiareň (počet vytlačených strán na prvý servis), najlacnejšie náhradné diely, najdostupnejšia? Vieš, každý si pod najlepšia predstavuje niečo iné.

Odporúčam (najlepšia podľa mňa) vybrať tlačiareň aby spĺňala Tvoje predstavy:
- počet strán na nový toner vs. cena toneru
- obojstranná tlač a/n
- pripojenie na sieť a/n
- wifi a/n
- rozlíšenie scanera
- má odosielať sama email? (Oscanuješ dokument a pošleš hneď z tlačiarne)
- laser, atrament, vosk?
- počet vytlačených dokumentov na prvý zásadný servis 10 000 / 15 000 / 20 000 (nik nevie koľko budeš tlačiť)
- dostupný servis / dodávka toneru / náhradných dielov...
- značka

Možno by Ti pomohli recenzie v tlači / na internete, kde sú vymenované + / -

Skús sa pozrieť napr. sem: http://printers.toptenreviews.com/all-in-one/
Katka01
21.12.12,11:38
Diki za rady, mas pravdu, moc som to nekonkretizovala. No ja akurat si mam zle skusenosti s HPckom, ze sa to zasekavalo ked to bralo papier, preto som tuto znacku zavrhla. Pre mna je dolezite aby toner nebol drahy. Ale to uz je teraz jedno, uz som si vybrala, snad budem spokojna. Vybrala som si tuto: http://www.alza.sk/xerox-phaser-3045vb-d288993.htm#popis splna skoro vsetky moje poziadavky az na duplex tlac, ale to nie je take dolezite, nebudem to pouzivat tak casto a nieco s duplexom by vyslo o dost drahsie. Tato ma kvalitnu tlac i skener, kopirku menej ale to nie je dolezite. Toner nie je drahy. A ma to velku pamat, 128 MB. Recenzie to ma dobre, na co sa akurat stazuju je hlucnost, to mi je ale fuk. Znacku Xerox moc nepoznam, nemam s nou ziadne skusenosti a ani nepoznam nikoho kto ju ma, ale tak na zaklade referencii verim, ze budem spokojna. Dik za ochotu pomoct!
srska
21.12.12,11:44
ja som spokojný 3 roky s oki b430d nie je ale multifunkčná (potrebujem k svojej práci - rýchla + duplex). ako skener používam doslúženú hp psc 1315 (stačí)
sthruska
21.12.12,13:06
Hm, v nadpise je laserová tlačiareň a potom multi-kulti zariadenie.
Neviem čo máš proti HP, ale ja ich tlačiarne jednoznačne odporúčam. Nikdy som s nimi nemal žiaden problém a používam len repasované tonery.

Teraz mám Canon i-sensys LBP6650dn. Natrafili sme na veľmi zaujímavú cenu. Nateraz som spokojný. Má duplex a podporu siete. Zásobník na 250 listov. A tlač je naozaj lacná. Jeden toner na 6 300 strán je asi za 100€. Dá sa zohnať aj podstatne lacnejšie. Za asi pol roka má za sebou 9 000 strán a ide úplne v pohode. Osobne som za samostatný skener. Ak nemáš problém s miestom.