Jozef Habšuda
19.12.12,22:17
Vytvoril som si web stranku s obrazkami produktov, ktore rucne ako hobby vyraba moja manzelka. Je mozne na takychto strankach uviest cenu produktov a predavat ich? Dakujem. Ak treba rozpisem problematiku viac.
kopretinka
19.12.12,21:24
e-shop bez cien som ešte nevidela...........
Jozef Habšuda
19.12.12,21:28
to nebude e-shop. len web s fotkami vyrobkov. ak bude mat niekto zaujem, napise mail. cena a sposob odoslania sa potom dohodne mailom. ako napr. mimibazar, a pod.
taiko
19.12.12,21:31
Urob si z toho eshop a mozes to predavat. Suvisi s tym ale nejaka adminstrativa, lebo ked budes predavat, stavas sa podla mna podnikatelom so vsetkym, co k tomu patri. Tu n porade su vselijake sikovne hlavy, co Ti s tym vedia pomoct a poradit
taiko
19.12.12,21:34
to nebude e-shop. len web s fotkami vyrobkov. ak bude mat niekto zaujem, napise mail. cena a sposob odoslania sa potom dohodne mailom. ako napr. mimibazar, a pod.
Hmmm to mi znie nejako pokutne slovensky, ako keby si chcel predavat, ale zaroven neplatit dane
Jozef Habšuda
19.12.12,21:37
Urob si z toho eshop a mozes to predavat. Suvisi s tym ale nejaka adminstrativa, lebo ked budes predavat, stavas sa podla mna podnikatelom so vsetkym, co k tomu patri. Tu n porade su vselijake sikovne hlavy, co Ti s tym vedia pomoct a poradit

Prave preto to sem pisem. chcem sa vyhnut akymkolvek papierovackam, vybavovaniu zivnosti, danovakom, atd atd. Preto by som to chcel riesit len cisto vzajomnou dohodou medzi predavajucim (manzelkou) a zaujemcom. Len neviem ci je to legislativne OK.
kopretinka
19.12.12,21:37
to nebude e-shop. len web s fotkami vyrobkov. ak bude mat niekto zaujem, napise mail. cena a sposob odoslania sa potom dohodne mailom. ako napr. mimibazar, a pod.
prečo to nedáš rovno na mimibazár
Jozef Habšuda
19.12.12,21:38
Hmmm to mi znie nejako pokutne slovensky, ako keby si chcel predavat, ale zaroven neplatit dane

Ano presne. Viem, ze sa to takto robi, ale chcem sa vyhnut pripadnym problemom s danovakmi.
Jozef Habšuda
19.12.12,21:39
prečo to nedáš rovno na mimibazár

webstranka sa mi zda byt lepsi sposob prezentacie, taktiez oslovi vacsiu skupinu ludi.
kopretinka
19.12.12,21:41
taiko
19.12.12,21:42
Takze Ty chces podnikat a neplatit dane. Hmmm
kopretinka
19.12.12,21:51
takých by bolo.....
Dáša_
20.12.12,05:29
ja by som odporučila prečítať napríklad aj toto http://www.porada.sk/t206017-navsteva-s-kriminalky-podnikanie-zivnost.html aj keď tam nie je priamo predaj handmade výrobkov
Jozef Habšuda
20.12.12,06:28
Nenazval by som to podnikanie. Ale moznost pre manzelku privirobit si popri materskej dovolenke. Nikde neuvadzam ze nechcem platit dane, sa ich naplatim dost teda ;) Tuto temu som zalozil aby som sa dozvedel podmienky ako je mozne to zrealizovat bez nutnosti urobit si zivnost.
Jozef Habšuda
20.12.12,06:32
Takze Ty chces podnikat a neplatit dane. Hmmm

Nenazval by som to podnikanie. Ale moznost pre manzelku privirobit si popri materskej dovolenke. Nikde neuvadzam ze nechcem platit dane, sa ich naplatim dost teda ;) Tuto temu som zalozil aby som sa dozvedel podmienky ako je mozne to zrealizovat bez nutnosti urobit si zivnost.
blavaciko
20.12.12,07:11
Nenazval by som to podnikanie. Ale moznost pre manzelku privirobit si popri materskej dovolenke. Nikde neuvadzam ze nechcem platit dane, sa ich naplatim dost teda ;) Tuto temu som zalozil aby som sa dozvedel podmienky ako je mozne to zrealizovat bez nutnosti urobit si zivnost.

je sice pekne, ze by si to nenazval podnikanie, no bohuzial zakon to tak nazyva. Takze ak si chces predavat, tak sup sup na zivnost, inak to nejde (legalne teda)
freddy87
20.12.12,08:59
A kde je napísané, že keď si na to spravíš živnosť, že budeš platiť dane? Veď toho asi nebudeš predávať v tisícových tržbách, tak to nie je problém optimalizovať.
Jozef Habšuda
20.12.12,10:43
A kde je napísané, že keď si na to spravíš živnosť, že budeš platiť dane? Veď toho asi nebudeš predávať v tisícových tržbách, tak to nie je problém optimalizovať.

A ako je to potom pri zivnosti s odvodmi? Myslim ze tolko, kolko sa bude mesacne odvadzat ani nepredame.
freddy87
20.12.12,10:58
Keď si otvoríte živnosť od januára tak až do 30.6.2014 do SP neplatíte, zdravotné len minimum, resp. pokiaľ platí zamestnávateľ alebo štát za Vás súčasne, tak ani to, alebo len minimum po vyúčtovaní.
CeliaMirco
26.12.12,19:11
podľa mňa by sa tvoja manželka mala zaregistrovať na DÚ ako slobodný umelec, dostane DIČ a pod ním bude predávať svoje výrobky.
Jozef Habšuda
31.12.12,11:02
podľa mňa by sa tvoja manželka mala zaregistrovať na DÚ ako slobodný umelec, dostane DIČ a pod ním bude predávať svoje výrobky.

A nevadi, ze je na materskej dovolenke, resp. riadne zamestnana? Ako to bude potom s odvodmi?
lujza.j
31.12.12,11:21
CeliaMirco
01.01.13,20:46
Nevadí. Ja som zamestnaný, okrem toho mám sro a okrem toho som registrovaný aj ako slobodný umelec, teda boli mi pridelené DIČ, na základe budeš akoby "podnikať". Keďže je zamestnaná, tak odvody za ňu platí zamestnávateľ, tým pádom bude už iba platiť daň z predaja. Ale najlepšie spravíš, ak si to overíš na daňovom úrade, lebo bude asi potrebovať normálne pokladňu, no od toho sú niektorí slobodní umelci oslobodení (ale to sú výnimky ako ZŤP a pod.).
Marian386
13.01.13,09:23
Zdravim,da sa na nejakom int.portali, napr.mimibazar ponuknut na predaj novy vyrobok- kozmetika len tak bez zivnosti?Za ucelom obcasneho privyrobenia podobne ako Avon.Dakujem.
freddy87
13.01.13,11:03
Samozrejme že dá, otázka je, či občasné privyrobenie je pravidelné. Podľa mňa občasne raz za mesiac-dva niečo nové predať, rovná sa pravidelne každý mesiac-dva :)