nickmama
19.12.12,23:18
pred 2 rokami mi bola uvalená exekúcia, z dôvodu neplatenia výživného.Ale nie je pravda, platila som vyživne ale na učet syna ktory exmanžel uvedol na sude, len nebolo to zapisane zapisnice, tak to zneužil a podal namna exekuciu v hodnote 450 eur a zablokovali mi učet.
mesiačne som platila 50eur hned po 3 mesiacoch podal navrh.
lem v ten čas som bola mimo slovenska tak som nevedela, bolo aj vysetrovanie v ktorom som dokazala ze platila som mu vyzivne v čas,poslala som všetky potverdenky exzekutorovi a on mi nechce učet odblokovat, tvrdi že čaka na vyjadrenie exmanžela
draik
20.12.12,06:52
§57 Exekučného poriadku:
(1) Exekúciu súd zastaví, ak
g) exekúciu súd vyhlásil za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať
(4) Exekútor je povinný predložiť vec súdu bezodkladne po tom, ako nadobudne pochybnosti alebo zistí, že sú dôvody na zastavenie exekúcie alebo čiastočné zastavenie exekúcie.
nickmama
20.12.12,10:20
§57 Exekučného poriadku:
(1) Exekúciu súd zastaví, ak
g) exekúciu súd vyhlásil za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať
(4) Exekútor je povinný predložiť vec súdu bezodkladne po tom, ako nadobudne pochybnosti alebo zistí, že sú dôvody na zastavenie exekúcie alebo čiastočné zastavenie exekúcie.
a to mam ako spravit ved to sa nepohlo uz 2 roky, mam nejaku žalobu napisat ?? alebo ako ??
lulazz
16.01.13,19:31
Napíšte si priamo VY návrh na zastavenie exekúcie a podajte ho priamo na príslušný súd pod spisovou značkou EX. Podokladujte čo máte zaplatené, zdôvodnite si svoju žiadosť (že máte uhradené všetko výživné ku dňu podania návrhu na zastavenie a naďalej budete pravidelne platiť).