Sharlotte
20.12.12,13:04
Dobry den,
mam otazku ohladom dlzky dovolenky, ktoru si mozem cerpat. Mam menej ako 24 rokov, pracujem na 12 hodinove smeny. Pracovnu zmluvu som uzatvorila 2.maja. Na vyplatnych paskach mam napisany narok na dovolenku 11,5 dna. Pracovna zmluva mi konci 30.aprila. Na kolko dni dovolenky mam narok do konca pracovnej zmluvy? Dakujem
mmeennoo
20.12.12,12:30
Na rok 2012 máš nárok na 11,5 dňa a na rok 2013 do konca apríla ti prinaleží 6,5 dňa dovolenky.
Sharlotte
20.12.12,13:56
Dakujem velmi pekne za odpoved :)
mzdarka renca
20.12.12,14:22
Dobry den,
mam otazku ohladom dlzky dovolenky, ktoru si mozem cerpat. Mam menej ako 24 rokov, pracujem na 12 hodinove smeny. Pracovnu zmluvu som uzatvorila 2.maja. Na vyplatnych paskach mam napisany narok na dovolenku 11,5 dna. Pracovna zmluva mi konci 30.aprila. Na kolko dni dovolenky mam narok do konca pracovnej zmluvy? Dakujem
nemôžeš mať dovolenku pri 12 hod. zmene (alebo 11,5+0,5 hod prestávka?) nárok 11,5 dní. Doplň prosím aký úväzok máš v pracovnej zmluve, správne by si mala mať 38,75/týždeň. Nárok na 11,5 dní by si mala, ak by si pracovala 5 dní v týždni, ale ty máš nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas. Takto zamestnaným zamestnancom ako si ty, sa dovolenka prepočítava.
Sharlotte
27.12.12,09:46
Pozerala som si pracovnu zmluvu. Uvazok v zmluve uvedeny nemam. Pracujem na 12 hodinove zmeny vratane nediel a sviatkov. V jeden tyzden odrobim 5 dni, na dalsi 2 dni. Robim na veducej pozicii a mesacne mi uvadzaju do dochadzkovej listiny ze odrobim fond pracovneho casu vratane sviatkov. Gastrolistky dostavam za kazdy pracovny den v mesiaci
Zaujimalo by ma ako sa pocita dovolenka. Ja som predpokladala, ze ak mam narok na 20 dni dovolenky za rok, tak
2012 (2.maj - 31.december) = 13,5 dní (nie 11,5 dna)
2013 (1.januar - 30.april) = 6,5
veronikasad
27.12.12,09:51
Pozerala som si pracovnu zmluvu. Uvazok v zmluve uvedeny nemam. Pracujem na 12 hodinove zmeny vratane nediel a sviatkov. V jeden tyzden odrobim 5 dni, na dalsi 2 dni. Robim na veducej pozicii a mesacne mi uvadzaju do dochadzkovej listiny ze odrobim fond pracovneho casu vratane sviatkov. Gastrolistky dostavam za kazdy pracovny den v mesiaci
Zaujimalo by ma ako sa pocita dovolenka. Ja som predpokladala, ze ak mam narok na 20 dni dovolenky za rok, tak
2012 (2.maj - 31.december) = 13,5 dní (nie 11,5 dna)
2013 (1.januar - 30.april) = 6,5
SL dostávaš za každý odpracovaný deň, alebo každý pracovný deň (bez ohladu na to, že v tento deň máš volno).

V máji prac.pomer netrval celý mesiac, preto ti za tento mesiac nárok na dovolenku nevznikne.
Sharlotte
27.12.12,09:58
SL dostavam za kazdy pracovny den. I tak vsak velakrat odrobim viac dni ako pocet pracovnych. 1.maja bol sviatok, preto mi zmluvu napisali az od 2. maja. Napriek tomu mi na tento mesiac nepripada ani den dovolenky? Dakujem za odpoved.
veronikasad
27.12.12,10:00
SL dostavam za kazdy pracovny den. I tak vsak velakrat odrobim viac dni ako pocet pracovnych. 1.maja bol sviatok, preto mi zmluvu napisali az od 2. maja. Napriek tomu mi na tento mesiac nepripada ani den dovolenky? Dakujem za odpoved.
Pozri na výplatnú pásku kolko odpracovaných dní mesačne ti eviduje zamestnávatel.

Čo sa týka dovolenky - bohužial. Aj keď 1.5. bol štátny sviatok, ak nemáš prac.zmluvu uzatvorenú od 1.5., nárok na dovolenku za máj ti nevznikol.
Sharlotte
27.12.12,10:35
Zamestnavatel mi eviduje ako pocet odpracovanych dni pocet pracovnych dni v mesiaci, bez ohladu na to, kolko dni som realne odrobila.
To som nevedela ze za mesiac maj nemam narok na dovolenku. V tom pripade by pocet dni dovolenky mal sediet. Dakujem za pomoc
Maria129
07.01.13,13:39
Ahojte, mám otázočku. Mám 21 rokov a od 1.júla som zamestnaná na dobu neurčitú. Z roku 2012 mi ostali 2 dni dovolenky, ak by som si chcela zobrať viac dní musím najprv odbrobiť zase 60 dní až potom mám nárok? Ďakujem
veronikasad
07.01.13,13:42
Ahojte, mám otázočku. Mám 21 rokov a od 1.júla som zamestnaná na dobu neurčitú. Z roku 2012 mi ostali 2 dni dovolenky, ak by som si chcela zobrať viac dní musím najprv odbrobiť zase 60 dní až potom mám nárok? Ďakujem
Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. S jeho súhlasom môžeš čerpať dovolenku aj keď ti na ňu ešte nevznikol nárok. Kým nemáš nárok na dovolenku za kal.rok, po odpracovaní 21 dní ti vznikne nárok na dovolenku za odpracované dni. (za každých 21 dní 1/12 ročného nároku).
Maria129
11.03.13,10:27
Nie je to tak, že automaticky od nového roka mám nárok na 20 dní za rok??
Ďakujem
veronikasad
11.03.13,11:07
Nie je to tak, že automaticky od nového roka mám nárok na 20 dní za rok??
Ďakujem
Nie je to "automaticky" tak. Nárok na dovolenku za kal.rok vzniká až po odpracovaní 60 dní. So súhlasom zamestnávatela ju môžeš čerpať aj skôr. Resp. dovolenku za odpracované dni, ako som uviedla v predch.príspevku.