ivonk
20.12.12,19:26
Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ako sa postupuje, ak sused podal v roku 2008 ohlasenie drobnej stavby na výmenu oplotenia, konkrétne výmena drevených latiek na betónovom múriku, ale v skutočnosti tam ani múrik a ani iné drevené taty neboli, bolo tam len oplotenie. Čiže oklamal úrad stavebný. Bolo mi povedané, že vraj je to už teraz premlčaná vec, lebo je to viac ako 2 roky staré. Ako je to vlastne s klamaním úradov?
buchač
21.12.12,13:27
Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ako sa postupuje, ak sused podal v roku 2008 ohlasenie drobnej stavby na výmenu oplotenia, konkrétne výmena drevených latiek na betónovom múriku, ale v skutočnosti tam ani múrik a ani iné drevené taty neboli, bolo tam len oplotenie. Čiže oklamal úrad stavebný. Bolo mi povedané, že vraj je to už teraz premlčaná vec, lebo je to viac ako 2 roky staré. Ako je to vlastne s klamaním úradov?
Hm ...........dedukcia ?

Postup Ti je na čo ?
Že na čo ???....radšej sa ani nezamýšľam ...
Ale popravde sa proste vezme papier , napíše to a onô ...
Následne sa pisateľ podpíše ( alebo aj nie ) a odošle na príslušnú adresu ...že sťažnosť ???
Ľudovo povedané - bonz ....

Skutočnosť bola a či nebola taká - onaká ...viď zvýraznené ...
Nie je jedno ???
Bol tam proste plot a ten si sused chcel obnoviť ....

Posledná otázka ....že ako je to sklamaním úradov ?????......
Skôr by som sa na ten pohľad z druhej strany pozrel , keď je to naopak , keď úrady klamú , sú nečinné , zavádzajú , neinformujú , odrbávajú ...................
mareko
21.12.12,18:30
Mať ja tvoje starosti :-)
buchač
21.12.12,18:48
Mať ja tvoje starosti :-)
...a Onasisove love ......:rolleyes:
zknihy
21.12.12,19:12
...a Onasisove love ......:rolleyes:

To si počul ako šiel najstarší Rockefeller v NY taxíkom ?

Vystúpil a nechal taxikárovi sprepitné pol dolára.

Taxikár si tak polohlasne mrmle : Keď veziem mladého , nechá aj 5 dolárov.

Starý počul a odvrkol : Jemu sa ľahko necháva, keď má otca milionára.
wagner
21.12.12,20:41
Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ako sa postupuje, ak sused podal v roku 2008 ohlasenie drobnej stavby na výmenu oplotenia, konkrétne výmena drevených latiek na betónovom múriku, ale v skutočnosti tam ani múrik a ani iné drevené taty neboli, bolo tam len oplotenie. Čiže oklamal úrad stavebný. Bolo mi povedané, že vraj je to už teraz premlčaná vec, lebo je to viac ako 2 roky staré. Ako je to vlastne s klamaním úradov?
No dá sa to napasovať aj na stavebný zákon a budeš sa zbytočne sťažovať. Pozri čo k tomu hovorí stavebný zákon:

(15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,
b) opravy a výmena nepodstatných stavebných konštrukcií, najmä vnútorných priečok, omietok, obkladov stien, podláh a dlažby, komínov, okien, dverí a schodišťových zábradlí,
c) údržba a opravy technického, energetického alebo technologického vybavenia stavby, ako aj výmena jeho súčastí, ak sa tým zásadne nemení jeho napojenie na verejné vybavenie územia ani nezhorší vplyv stavby na okolie alebo na životné prostredie, najmä výmena klimatizačného zariadenia, výťahu, vykurovacích kotlov a telies a vnútorných rozvodov,
d) výmena zariaďovacích predmetov, najmä kuchynských liniek, vaní, vstavaných skríň,
e) maliarske a natieračské práce.