ajty
20.12.12,19:50
Zdravim, ak Zrušenie postavenia zaplatených sociálnych odvodov ako odpočítateľnej položky pri určení vymeriavacieho základu na výpočet odvodov je platne od 1.1.2013, nebude lepsie odvody za december 2012 zaplatit v decembri, aby sa dali povazovat za odpocitatelnu polozku?
Viem, ze je to divne sformulovane, ale jedna sa o kopirovanie casti textu z inej stranky... ;)
Xanti
20.12.12,19:00
No neviem, ale ja som vždy ak som mala živnosť platila odvody do SP a do ZP za mesiac v tom istom mesiaci, takže za december som platila v decembri. Takže problém nevidím ak ich zaplatíš teraz .
veronikasad
20.12.12,19:03
Zdravim, ak Zrušenie postavenia zaplatených sociálnych odvodov ako odpočítateľnej položky pri určení vymeriavacieho základu na výpočet odvodov je platne od 1.1.2013, nebude lepsie odvody za december 2012 zaplatit v decembri, aby sa dali povazovat za odpocitatelnu polozku?
Viem, ze je to divne sformulovane, ale jedna sa o kopirovanie casti textu z inej stranky... ;)
Z pohľadu odvodov je uplne jedno či ich zaplatíš v decembri alebo v januári. Ak si chceš znížiť základ dane, zaplať ich do konca decembra (splatné sú do 8.1.).
ajty
20.12.12,19:10
jj... preto sa pytam, kedze som ich zvykol platit vzdy zaciatkom mesiaca za ten predchadzajuci... ok, zaplatim do konca roka a mam vystarane :-)