zazulka
21.12.12,08:21
Chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu, hľadala som na porade no nikde som odpoveď na svoju otázku nenašla.

Máme prenajatú budovu, kde vykonávame svoju podnikateľskú činnosť ( hotelové, reštauračné služby) Mali sme večierok kde tretia osoba spôsobila škodu na majetku. Chcem sa spýtať ako postupovať v tomto prípade, či to môžeme riešiť my ako nájomca alebo to máme riešiť cez prenajímateľa, taktiež ma zaujíma účtovná stránka.

Poraďte niekto :mee:
zazulka
21.12.12,11:21
Tlačí ma čas, nevie nikto poradiť? už som z toho zúfalá ako to spraviť :(
Tweety
21.12.12,11:49
Chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu, hľadala som na porade no nikde som odpoveď na svoju otázku nenašla.

Máme prenajatú budovu, kde vykonávame svoju podnikateľskú činnosť ( hotelové, reštauračné služby) Mali sme večierok kde tretia osoba spôsobila škodu na majetku. Chcem sa spýtať ako postupovať v tomto prípade, či to môžeme riešiť my ako nájomca alebo to máme riešiť cez prenajímateľa, taktiež ma zaujíma účtovná stránka.

Poraďte niekto :mee:
A čo na spôsobenú škodu prenajímateľ? On by si mohol uplatniť náhradu škody voči vám. Až keď sa tak stane, až potom to môžete účtovne ošetriť.
zazulka
21.12.12,11:51
Nie on si ju určite uplatňovať nebude ( je to známi). Podstatné je aby to 3 osoba zaplatila a poškodená vec sa opravila.
Tweety
21.12.12,11:53
Nie on si ju určite uplatňovať nebude ( je to známi). Podstatné je aby to 3 osoba zaplatila a poškodená vec sa opravila.
Ak chce aby to zaplatila, musí to od tej tretej osoby aj požadovať. Či na základe čoho to bude ona riešiť?
zazulka
21.12.12,11:56
To znela aj moja otázka. či môžeme my ako hotel vystaviť osobe ktorá poškodila majetok faktúru.
Tweety
21.12.12,11:59
To znela aj moja otázka. či môžeme my ako hotel vystaviť osobe ktorá poškodila majetok faktúru.
NIe je to váš majetok, ale si myslím, že môžete. Potom sa budete musieť vysporiadať s majiteľom.
zazulka
21.12.12,12:01
Pokiaľ si to prenajímateľ nebude u nás uplatňovať, tak sa nepohnem dalej? Ak jemu je to v podstate jedno, ja nemôžem vystaviť faktúru osobe ktorá nám prenajatý majetok poškodila a dať ho opraviť?