Bezmena
21.12.12,10:43
SZČO poskytuje služby pre firmu v ČR platcu DPH. Prosím dostala sa mi informácia, že po novom roku sa bude musieť registrovať ako platca DPH. Teraz neviem kde, či na SK, alebo v ČR, ak jeho ročný príjem z tejto činnosti je cca 14500€.
a_je_to
21.12.12,21:54
No ... trochu pozde. Nie že po novom roku sa musí registrovať. Bol povinný registrovať sa aspoň podľa § 7a ešte pred dodaním prvej služby do inej krajiny EU. A to bez ohľadu na výšku obratu. Má daňový delikt .... nemal síce platiť žiadnu DPH, ale mal fakturovať už pod svojím IČ DPH a podať elektronický súhrnný výkaz. Ak ešte nefakturoval službu do ČR, nech sa poponáhľa s registráciou.
KEJKA
21.12.12,22:21
ešte si treba ujasniť o aké služby sa jedná.
a_je_to
21.12.12,22:45
ešte si treba ujasniť o aké služby sa jedná.

Ohľadom SV áno, ohľadom povinnej registrácie nie, ibaže by šlo o služby s alternatívnou povinnosťou registrácie v SR, versus v tom štáte, ako u nášho § 5.
kremienok76
27.06.13,10:38
ahojte všetci, teraz ma kontaktoval klient že má odklad do 1.7. na DP z príjmu PO a potrebuje to rýchlo vybaviť :o) velmi milý.... mám ale tiež pochybnosti čo sa týka registrácie DPH: pracuje v Nemecku - stavebné práce, a prekročil obrat už v júni 2012, tržby mal len do júla potm nič do konca roka. takže treba ho zaregistrovať a podať všetky DP k dph, aj keď nulové, za uplynulú dobu ?