marlo
21.12.12,19:46
Dufam ze som to dal do spravnej kategorie.

Chcel by som sa poradit popripade nechat si odporucit niekoho kto by mi poradil ci je pre mna vhodnejsie "zvinostnik" byt alebo nebyt dobrovolnym platcom DPH

cca 2r prevadzkujem eshop.Nie som platca DPH.
Nakupujem od platcov DPH predavam 99% maloodberatelom.

Najviac penazi investujem do tovaru momentalne.
Planujem buduci rok prenajt si sklad/priestor ..

Vopred dakujem za odpoved porpipade kontakt na niektoho kto by sa aj pozrej do papierov a na zaklade toho poradil co je vyhodnejsie.
veronikasad
21.12.12,18:51
Najlepšie ti poradí účtovníčka, ktorá spracováva tvoje účtovníctvo a vidí tvoj obrat. Vo všeobecnosti, ak koncovými odberatelmi sú neplátcovia DPH (občania), nie je pre teba výhodné byť dobrovolným platitelom DPH, ak tvoj obrat neprekročil povinnú registráciu.
marlo
21.12.12,19:19
A neoplati sa to alebo nie je to lepsie aspon pre to aby my netrcalo tolko penazi v tovare na sklade ? 2-3 sa mi stalo ze firma odomna nekupila z dovodu neplatcu DPH ale nejednalo sa o vysoke sumy tak ma to nejako netrapilo.Ale je mozne ze ak zbada firma na eshope ze nie som platca DPH tak odchadza a hlada inde...neviem
KEJKA
21.12.12,21:05
A neoplati sa to alebo nie je to lepsie aspon pre to aby my netrcalo tolko penazi v tovare na sklade ? 2-3 sa mi stalo ze firma odomna nekupila z dovodu neplatcu DPH ale nejednalo sa o vysoke sumy tak ma to nejako netrapilo.Ale je mozne ze ak zbada firma na eshope ze nie som platca DPH tak odchadza a hlada inde...neviemtak to áno, ak máš tovar, ktorý je zaujímavý pre firmy, podnikateľov a súčasne platiteľov DPH, tak si ťa nevyberú.
Potom však nejde o to, či sa ti to vyplatí z finančného hľadiska DPH ano/nie
ale máš širšie možnosti získať aj vyššie uvedený typ zákazníkov, zvýšiť si obrat. To však musíš vedieť posúdiť sám.
Prejsť na "platcovstvo DPH" v takom prípade bude znamenať o.i. vyššiu pracnosť administratívy a vedenia účtovníctva ako takého. V konečnom dôsledku sa ti to môže vrátiť vo forme vyššieho obratu.