esicko4
21.12.12,21:23
Dobry vecer,

Potrebovala by som sa opytat ako to je s prepadnutym obcianskym preukazom cudzinca na SK. Kamaratka z Ciech tu studuje na vysokej skole a je ubytovana u svojho stareho otca, ktory je slovak a zije na SK. OP jej prepadol pred pol rokom. Od svojej matky ma natlacene do hlavy,ze nepotrebuje OP a ze jej staci na SK pas a vodicsky preukaz popripade studentsky preukaz. Nechce si dat povedat, stale si tvrdi svoje a slepo veri svojej matke. Moje argumenty, ze ked ju zastavia policajti na aute alebo ked nebude mat OP pri nejakej razii na diskoteke, tak skonci zle a jej cesky pas alebo nedajboze studentsky preukaz ju nezachrania, totalne ignoruje.
Ak viete nieco viac ohladom prepadnuteho OP budem vdacna za vase reakcie.
avalik
21.12.12,20:36
Dobry vecer,

Potrebovala by som sa opytat ako to je s prepadnutym obcianskym preukazom cudzinca na SK. Kamaratka z Ciech tu studuje na vysokej skole a je ubytovana u svojho stareho otca, ktory je slovak a zije na SK. OP jej prepadol pred pol rokom. Od svojej matky ma natlacene do hlavy,ze nepotrebuje OP a ze jej staci na SK pas a vodicsky preukaz popripade studentsky preukaz. Nechce si dat povedat, stale si tvrdi svoje a slepo veri svojej matke. Moje argumenty, ze ked ju zastavia policajti na aute alebo ked nebude mat OP pri nejakej razii na diskoteke, tak skonci zle a jej cesky pas alebo nedajboze studentsky preukaz ju nezachrania, totalne ignoruje.
Ak viete nieco viac ohladom prepadnuteho OP budem vdacna za vase reakcie.


hmm ... argumenty?

404/2011 Z. z.Zákon o pobyte cudzincov a o zmene a doplnení niektorých zákonov



§ 64

(1) Občan Únie, ktorý je držiteľom platného preukazu totožnosti alebo cestovného dokladu, je oprávnený bez akýchkoľvek ďalších podmienok alebo formalít zdržiavať sa na území Slovenskej republiky tri mesiace odo dňa vstupu na územie Slovenskej republiky. Občan Únie môže namiesto platného preukazu totožnosti alebo cestovného dokladu predložiť akýkoľvek iný doklad, ktorým policajnému útvaru hodnoverne preukáže svoju totožnosť a štátnu príslušnosť k členskému štátu.

§ 65
(1) Občan Únie má právo na pobyt na území Slovenskej republiky počas obdobia dlhšieho ako tri mesiace, ak
...
d) študuje na základnej škole, strednej škole alebo vysokej škole v Slovenskej republike,


cize u nas je v pohode ... ale cesky zakon uvadza do 15 dni po skonceni platnosti poziadat o vydanie noveho - nesplnenie povinnosti = priestupok ... pokuta až do 10000 Kč
buchač
21.12.12,21:19
Dobry vecer,

Potrebovala by som sa opytat ako to je s prepadnutym obcianskym preukazom cudzinca na SK. Kamaratka z Ciech tu studuje na vysokej skole a je ubytovana u svojho stareho otca, ktory je slovak a zije na SK. OP jej prepadol pred pol rokom. Od svojej matky ma natlacene do hlavy,ze nepotrebuje OP a ze jej staci na SK pas a vodicsky preukaz popripade studentsky preukaz. Nechce si dat povedat, stale si tvrdi svoje a slepo veri svojej matke. Moje argumenty, ze ked ju zastavia policajti na aute alebo ked nebude mat OP pri nejakej razii na diskoteke, tak skonci zle a jej cesky pas alebo nedajboze studentsky preukaz ju nezachrania, totalne ignoruje.
Ak viete nieco viac ohladom prepadnuteho OP budem vdacna za vase reakcie.

esičko .....a Ty počúvaš mamu ???

Lebo rodičia sú poväčšinou skúsenejší .......múdrejší nemusia byť ....



Policajt je oprávnený vyzvať osobu, aby preukázala svoju totožnosť. Dokladom totožnosti je občiansky preukaz, prípadne cestovný pas. (Okrem toho sa za doklad totožnosti považuje len preukaz poslanca NR SR, preukaz člena vlády, služobný preukaz sudcu, prokurátora alebo príslušníka ozbrojeného zboru prípadne potvrdenie o odovzdaní, strate alebo odcudzení občianskeho preukazu.) Preukaz totožnosti teda nie je možné nahradiť iným dokladom (napr. vodičským preukazom).


Preštuduj .....budeš skúsenejšia ...

http://sk.wikipedia.org/wiki/Práva_polície
arizona
22.12.12,06:41
Cudzinec sa preukazuje pasom,ten staci.

Ine je,ak ma vydany OP/slovensky/ vydany pre cudzinca zijuceho dlhodobo na SK. Ten by mala mat platny,lebo ten potrebuje na preukazovanie pobytu a inych vyhod...