Ela Hop
21.12.12,21:33
Podala som výpoveď v práci s jednomesačnou výpovednou lehotou ( keďže som v zamestnaní menej ako jeden rok ).
V pracovnej zmluve mám formulu: "Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli v prípade ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac." Paragraf 62 ods. 8 Zákonníka práce.
Moja otázka znie: Môže si zamestnávateľ tento nárok na náhradu jednomesačnej mzdy uplatniť ak počas celej výpovednej lehoty ( jeden mesiac ) budem na PN?
ewita888
21.12.12,20:48
nie
Ela Hop
21.12.12,20:57
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Prosím Vás môžete mi poslať odkaz na nejaký konkrétny zákon ktorý takúto situáciu popisuje?
ewita888
21.12.12,20:58
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Prosím Vás môžete mi poslať odkaz na nejaký konkrétny zákon ktorý takúto situáciu popisuje?
Veď sama si citovala ten zákon.. ty aj počas PN predsa zotrvávaš u zamestnávateľa..
Ela Hop
21.12.12,21:13
Vďaka za odpoveď.
Mala som na mysli, či tým zákon prikazuje byť v práci FYZICKY počas celej výpovednej doby. Taktiež či má zamestnávateľ právo ma nejakým spôsobom pokutovať v sume toho môjho jednomesačného zárobku ak tam FYZICKY nebudem.
ewita888
21.12.12,21:15
Vďaka za odpoveď.
Mala som na mysli, či tým zákon prikazuje byť v práci FYZICKY počas celej výpovednej doby. Taktiež či má zamestnávateľ právo ma nejakým spôsobom pokutovať v sume toho môjho jednomesačného zárobku ak tam FYZICKY nebudem.
už som ti odpovedala..
Tweety
22.12.12,07:02
Vďaka za odpoveď.
Mala som na mysli, či tým zákon prikazuje byť v práci FYZICKY počas celej výpovednej doby. Taktiež či má zamestnávateľ právo ma nejakým spôsobom pokutovať v sume toho môjho jednomesačného zárobku ak tam FYZICKY nebudem.
Kedže si počas VD DPN je logické, že nemôžeš byť fyzicky v práci, PN je zároveň ospravedlnením v práci, takže ten § ZP nie je možné uplatniť.