vladismenko
22.12.12,21:31
Zdravím,
zaujímalo by ma nasledové:
a)
1.) kúpil by som si dizajn z krajiny EÚ do osobného vlastníctva
2.) založil by som si firmu
3.) chcel by som si previest dizajn do firmy

Bol by s tým problém ? Bolo by nutné nejaké oceňovanie alebo niečo iné?

1.) založil by som si firmu
2.) kúpil by som si dizajn z krajiny EÚ do osobného vlastníctva
3.) chcel by som si previest dizajn do firmy

A s týmto ?

Za odpovede ďakujem.
Ice dive
22.12.12,20:48
Zdravím,
zaujímalo by ma nasledové:
a)
1.) kúpil by som si dizajn z krajiny EÚ do osobného vlastníctva
2.) založil by som si firmu
3.) chcel by som si previest dizajn do firmy

Bol by s tým problém ? Bolo by nutné nejaké oceňovanie alebo niečo iné?

1.) založil by som si firmu
2.) kúpil by som si dizajn z krajiny EÚ do osobného vlastníctva
3.) chcel by som si previest dizajn do firmy

A s týmto ?

Za odpovede ďakujem.

no a prečo ten dizajn nekúpi priamo sro, z krajiny EU? pri týchto prevodoch z osobného majetku do podnikania platí, že daný prevod musí mať písomnú formu t.j. musí reálne existovať zmluva... ďalšia vec, ak sa jedná o majetok s vyššou cenou ako je 10 % základného imania tak by si mal mať znalecký posudok... pričom neviem neviem, ako by si oceňoval dizajn...
vladismenko
22.12.12,20:51
dizajn by bol v cene pod 10% ZI.
Teda stačilo by zmluvu o prevode ? alebo by som ako firma vystavil sam sebe fakturu o kupe ?
vladismenko
24.12.12,12:03
Dôvod je ten, že založenie sro trochu trvá a ten čas by som chcel využiť na spustenie stránky, teda by som potreboval aj zakúpiť dizajn.
Neviete mi poradiť ?
Ice dive
24.12.12,12:15
založenie sro trvá cca 3 týždne ak sa využije firma so zaručeným elektronickým podpisom... resp. dá sa aj kúpiť cca okolo 500 € a tam sa dá podnikať hneď... ale myslím, že pri začiatkoch podnikania nemusíš bojovať o každý deň, nakoľko rozbeh chvíľu trvá...
vladismenko
24.12.12,12:34
áno, viem, že sa dá kúpiť aj readymade, ale podľa toho sa potrebujem práve rozhodnuť, ako by to bolo s prevodom z osobného vlastníctva do podnikania. Či je budem čakať pár týždňov alebo nie (čo je drahšie).
Andrej13
06.01.13,19:28
tak kym nad tymto vsetkym spekulujes, tak uz si mohol mat zalozenu firmu. A este dizajny web stranky z EU? Aky potrebujes dizajn? Chces si otvarat shop? Mozno ti s niecim poradim. Napis mi PM.