richardg
23.12.12,09:43
Ahojte potrebujem poradiť.Som SZČO a mám paušálne výdavky.Moja sestra by potrebovala na mesiac pracovný pomer, tak som bola že by som ju prijala, ale potom neviem že či si môžem uplatniť paušálne výdavky, alebo už musím mať jednoduché účtovníctvo.
Čo všetko by som musela vybaviť?čo je k tomu potrebné?Koľko by som musela platiť za ňu? jednalo by sa o mesiac Január.

a ešte mám takú otázočku, že či musí mať nepretržite 2roky odpracované aby mohla poberať príspevok,alebo je to inak?Ďakujem
Xanti
23.12.12,09:03
Ahojte potrebujem poradiť.Som SZČO a mám paušálne výdavky.Moja sestra by potrebovala na mesiac pracovný pomer, tak som bola že by som ju prijala, ale potom neviem že či si môžem uplatniť paušálne výdavky, alebo už musím mať jednoduché účtovníctvo. Môžeš stále paušalne výdavky použiť.
Čo všetko by som musela vybaviť? Registrovať sa v ZP , SP a na DU ako zamestnávateľ čo je k tomu potrebné?Koľko by som musela platiť za ňu? ako za normálneho zamestnanca, pozri tému http://www.porada.sk/t204951-p21-dohody-mimo-pracovneho-pomeru-od-1-1-2013-a.html#post2200066 tam máš rôzne typy dohôd, a tiež odvody za dohodárov. jednalo by sa o mesiac Január.

a ešte mám takú otázočku, že či musí mať nepretržite 2roky odpracované aby mohla poberať príspevok,alebo je to inak? aký príspevok? o čom píšeš? definuj o čo vám ide . Ďakujemv texte modrým.
Mila123
23.12.12,09:33
asi podporu v nezamestnanosti?
richardg
23.12.12,10:21
áno podporu v nezamestnanosti:-)
Mila123
23.12.12,10:58
musí mať poistenie za posledné 3 roky 730 dní.......nie je podmienka, že musí byť v celku.....akokoľvek poskladané, ale nie súbežne, resp. pri súbehu sa počíta iba ako keby bol jeden poistný vzťah....
richardg
23.12.12,11:55
ona má odpracované 2roky v priebehu troch, tak potom to bude ok, že?
ďakujem pekne

a mohla by som ju prijať ako zamestnankyňu a mala by som iba paušálne výdavky?
Xanti
23.12.12,11:58
ona má odpracované 2roky v priebehu troch, tak potom to bude ok, že?
ďakujem pekne

a mohla by som ju prijať ako zamestnankyňu a mala by som iba paušálne výdavky?
Tak prečo ju potom chceš prijať do zamestnania, ak má splnenú podmienku čo sa týka poistenia v nezamestnanosti.
A už som ti písala, áno môžeš i nadalej použiť paušalne výdavky ked máš zamestnanca. Obmedzenie je pri zjednodušenej danovej evidencii tá sa nesmie viesť ak má človek zamestnanca.
KEJKA
23.12.12,14:27
paušálne výdavky áno - môžeš, len si uvedom, že aj tá mzda+odvody budú v rámci toho paušálu.
richardg
23.12.12,16:08
ešte mám otázočku, že ak zostane teraz nezamestnaná, že či si má platiť zdravotnú či sociálku či proste musí niečo platiť.dostala by potom ak by išla na nezamestnanecké viac, alebo mala by to istejšie v príspevku...

prepáčte ale vôbec sa v tom nevyznám
Mila123
23.12.12,16:46
ešte mám otázočku, že ak zostane teraz nezamestnaná, že či si má platiť zdravotnú či sociálku či proste musí niečo platiť.dostala by potom ak by išla na nezamestnanecké viac, alebo mala by to istejšie v príspevku...

prepáčte ale vôbec sa v tom nevyznám
nerozumiem......
richardg
23.12.12,17:13
že či by nemala platiť dobrovoľne zdravotnú.. za ten mesiac kým si nájde druhú prácu

neviem či som to teraz zrozumiteľne napísala
richardg
23.12.12,17:14
nechce ísť na ten mesiac na nezamestnanecké, lebo ešte nemá toľko odpracovaných, teraz my vravela že má iba 1,5roka..
Mila123
23.12.12,17:58
nechce ísť na ten mesiac na nezamestnanecké, lebo ešte nemá toľko odpracovaných, teraz my vravela že má iba 1,5roka..
nechce ísť na UP, ale má istotu, že si nájde prácu za mesiac? či ako?
byť na jej mieste idem na UP, i keď by som nemala nárok na PvN, mesačné platby do ZP sú od 01 01 2013 niečo viac ako 50€mesačne.....
richardg
23.12.12,19:17
no má dobré vzdelanie, takže zatiaľ nemala problém sa umiestniť

ona zaplatí v tom nie je problém.radila som jej nech si zaplatí dobrovoľné zdravotné aby v tom nemala výpadok, keď bude chcieť ísť či už na materskú,alebo potom na nezamestnanecké
neviem ja mám z toho trocha miš maš, takže je možné že píšem aj mimo
Mila123
23.12.12,19:29
už ako myslíš......
KEJKA
23.12.12,21:08
preto si ju chcel zamestnať? aby nemala výpadok, či ako?
richardg
24.12.12,06:25
áno tak bola že nech to má vkuse, lebo tak vedela že musia byť v kuse odpracované 2roky, ale keďže je to v troch rokov tak to je tak dobre, lebo tak môže mať výpadok, ale zasa nechcel by som že je poradím zle a potom nedostane nič na nezamestnaneckom ak by raz šla...preto som sa pýtal aj na to, či by nebolo lepšie že by si aj platila dobrovoľné zdravotné..aby určite neskĺzla z príspevku na nezamestnanecké keď ho bude potrebovať
Ďakujem
Mila123
24.12.12,07:18
áno tak bola že nech to má vkuse, lebo tak vedela že musia byť v kuse odpracované 2roky, ale keďže je to v troch rokov tak to je tak dobre, lebo tak môže mať výpadok, ale zasa nechcel by som že je poradím zle a potom nedostane nič na nezamestnaneckom ak by raz šla...preto som sa pýtal aj na to, či by nebolo lepšie že by si aj platila dobrovoľné zdravotné..aby určite neskĺzla z príspevku na nezamestnanecké keď ho bude potrebovať
Ďakujem

ZP a PvN nemá nič spoločné......
richardg
24.12.12,12:24
aha tak potom super, ešte raz vdaka