Schiziak
27.02.06,14:47
Prosim vyrieste si problem s adware. Nakolko pouzivam Firefox myslim ze som pomerne chraney pred brodelom. Niektory z vasich reklamnikov linkuje cosi co sposobuje, ze mi browser chce stahovat addrun.dll. Verim ze ked si tu nic netusiaci a pocitacovo nezdatni IE-ckari nedobrovolne stiahnu nejaky adware popularite porady to moze uskodit.
Manual
27.02.06,14:41
Prosim vyrieste si problem s adware. Nakolko pouzivam Firefox myslim ze som pomerne chraney pred brodelom. Niektory z vasich reklamnikov linkuje cosi co sposobuje, ze mi browser chce stahovat addrun.dll. Verim ze ked si tu nic netusiaci a pocitacovo nezdatni IE-ckari nedobrovolne stiahnu nejaky adware popularite porady to moze uskodit.
Mám ten istý problém ako ty niež mi to tu na obrazovku naskakuje. čo s tým ? Ako sa toho zbaviť ?
Simonab
27.02.06,17:10
Mám ten istý problém ako ty niež mi to tu na obrazovku naskakuje. čo s tým ? Ako sa toho zbaviť ?
Janko, mne syn stiahol prehliadač Maxthon. Ten mi filtruje všetku reklamu. Mne tu nič nebehá. Veľmi som sa čudovala keď tu niektorí spomínali akúsi reklamu, ja som nič nemala. Teraz mi synátor vysvetlil, že je to tým prehliadačom.
Manual
27.02.06,17:53
Mne nabieha na obrazovku addrun.dll a neviem čo s tým, tak to odklikávam. Nie som v tomto taký zbehlý. Asi pred 5-6 týždňami to nerobilo. Reklama mi nechodí.
Simonab
27.02.06,18:37
Ja sa tomu vôbec nerozumiem, ale syn mi povedal, že tento addrun.dll prechádza cez reklamy. Nemusia ti tam behať, stačí keď Ti svietia. Môžu to byť aj reklamy porady. Ja neviem ja to tu len tlmočím. A že aký máš prehliadač.
Manual
27.02.06,19:34
Ja sa tomu vôbec nerozumiem, ale syn mi povedal, že tento addrun.dll prechádza cez reklamy. Nemusia ti tam behať, stačí keď Ti svietia. Môžu to byť aj reklamy porady. Ja neviem ja to tu len tlmočím. A že aký máš prehliadač.
Mozillu mám
Manual
27.02.06,19:38
Teraz momentálne pod témami úplne dolu mám nejaké reklamy napr. denník Pravda, futbalový odiel Čachtice chce 2% z daní a podobne sa to mení. Môže to byť ono ? Máte takúto reklamu niekto pod témami v ľavo dolu ? A čo s tým ako sa toho zbaviť ? Simonka syn čo navrhuje ?
DanielaSL
27.02.06,19:42
Aj ja mám dole reklamy...na svet vôní.
Manual
27.02.06,19:45
Aj ja mám dole reklamy...na svet vôní.
Tak to je potom tam asi legálne s vodomím Richarda alebo všetci to máme nelegálne = nasilu vnútené:confused:
Simonab
27.02.06,20:02
Neviem ako vám poradiť, syn už spí:p , ale vľavo dolu aj mne svietia reklamy. Modrými písmenkami písané. Ja som mala prehliadač Firefox, no a prehodili mi to na tento Maxthon, lebo vraj je bezpečnejší a že má podchytené aj najnovšie vírusy. ( No ja som sa toho dnes teda naučila, aj keď tomu moc nerozumiem:D ). Snažil sa mi tu vysvetliť, čo je to ten addrun.dll, pochopila som akurát, že je to dosť nebezpečné. Zajtra ho pustím k počítaču ak budú nejaké otázky ( inak ho má zakázaný, lebo kašle na školu :mad: ).
DanielaSL
27.02.06,20:09
No ja neviem ktorý mám používať...máme doma tri. Mozillu , Operu aj IE. Jeden expert do PC tvrdí, že mám Mozillu , druhý, že mám ísť cez IE. Tak neviem. Na Mozille mi napr. šuťák skáče.
Simonab
27.02.06,20:13
Pozrela som si Poradu cez Firefox, ojojój tam je reklamy. Podľa toho čo som videla, ja nemám žiadnu, ani vľavo dolu, ani na hornej lište. Dokonca ani tie semináre od p. Mihála a ten Kros, MRP, či nápis neváhajte darujte bod, proste nič. Mám len vľavo dolu takými malými modrými písmenkami, skoro ju ani nevidno ( ak sa to dá nazvať reklama sú to len odkazy na www stránky).
kukučka
27.02.06,20:33
Neviem ako vám poradiť, syn už spí:p , ale vľavo dolu aj mne svietia reklamy. Modrými písmenkami písané. Ja som mala prehliadač Firefox, no a prehodili mi to na tento Maxthon, lebo vraj je bezpečnejší a že má podchytené aj najnovšie vírusy. ( No ja som sa toho dnes teda naučila, aj keď tomu moc nerozumiem:D ). Snažil sa mi tu vysvetliť, čo je to ten addrun.dll, pochopila som akurát, že je to dosť nebezpečné. Zajtra ho pustím k počítaču ak budú nejaké otázky ( inak ho má zakázaný, lebo kašle na školu :mad: ).
Simonka len ho Ty pekne pusť k počítaču, nech sa zase niečo nové naučíme a zadarmo, jak je to tu na Porade zvykom :D
Vopred ďakujem a dopredu sľubujem bodík :)
lenkak
27.02.06,21:47
Ja mám Firefox a mám aj zakúpený program Kerio. Žiadne reklamy, žiadny addrun.dll. Kerio mi akurátne vypíše: Ad blocked here by KPF. To viem, že niečo mám v tom prípade na stránke zablokované, nesprístupnené, a mám takýto text aj na Porade.
STRELEC
27.02.06,22:25
Tak to je potom tam asi legálne s vodomím Richarda alebo všetci to máme nelegálne = nasilu vnútené:confused:Ja som zaregistroval prítomnosť reklamy na Porade, ale bral som "svet vôní" a iné (teraz tam mám niečo o obaloch na CD-čka) ako reklamy tolerované Richardom. Niečo ako linky na účtovné softvéry na hlavnej stránke hore. Nenapadlo mi, že by Richard pripustil aby mu po Porade kde - čo behalo "nasilu".
Schiziak
28.02.06,12:56
Adrun je problem tvorcov stranky porada, maju to vyriesit oni nije navstevnici.
Maxton je postaveny na IE velmi by som pochyboval keby bol bezpecnejsi.
Simonab
28.02.06,19:40
Základ

http://www.maxthon.com/redir.htm?url=http://www.download.com/maxthon-lite-formerly-myie2-/3000-2356-10322830.html?tag=lst-0-9

Slovenčina
http://www.maxthon.com/files/languages/m2lang_slovak.zip

Ako nainštalovať jazyk
1. Rozbaľ súbor ktorý si si stiahol do súboru C:program files/maxthon/language/ a nastav jazyk v options->maxthon options->advanced->a vo výbere z možností zvoľ slovak
Vypni maxthon a znova ho zapni.
po prípade ak ste maxthon nainštalovali inde ako je prednastavený musíte skopírovať súbor na to miesto.

Neviem či tomu rozumiete, ale toto by mala byť inštalácia prehliadača Maxthon. A že je bezpečnejší, syn na tom trvá. Ale vraví, že aj to čo napísala Lenka je riešenie, ako sa zbaviť reklamy.
elPi
01.03.06,09:54
Ja používam IE, Mozillu aj Avant, pritom mám spustený ZoneAlarm alebo Win XP firewall + Spybot SD + občas prebehnem kompík s Adware SE, antivir mám NOD.
Okrem zrejme oficiálnych reklamných ponúk na semináre a účtovný soft mi nič iné nevyskakuje. addrun.dll sa mi do kompu nenapáskoval.
Richard
02.03.06,08:05
To čo spôsobuje otváranie .dll súborov je výmenný reklamný systém.
Žial neviem to ovplyvniť, iba vypnúť.

Skúsim kontaktovať správcu toho systému.

Inak ak si vypínate reklamu, tak kladiete polená pod nohy stránkam ako je Porada...
STRELEC
02.03.06,08:24
.....
Inak ak si vypínate reklamu, tak kladiete polená pod nohy stránkam ako je Porada...
... čo by sme iste neradi, lebo je to naša stránka, nie? Daj nám neznalým inštrukcie. V preklade to znamená, že reklama sa vypínať nemá. Je to skrátka tak, ako to má byť, tj. s Tvojím tolerovaním. Myslím, že nikomu ani o nič nejde, len aby to nebol nejaký "našuflikovaný" netolerovaný krok.
Neviem, či som to správne pochopil.
Axel Wers
24.03.06,16:59
addrun.dll

podľa toho čo čítam (aj na iných fórach) tak tento problém je iba pod Firefox. Asi nejaká chyba v prehliadači. Skúste si stiahnúť najnovšiu verziu, viac neporadím, používam Maxthon.
Schiziak
30.03.06,20:42
Maxton s tym problem nema pretoze to nainstaluje bez tvojho vedomia takze ani nevies ze to uz mas nahrate ;). Maxton = Internet Explorer tie iste chyby a problemy plus nieco navyse.
ayya
29.05.06,15:03
....Inak ak si vypínate reklamu, tak kladiete polená pod nohy stránkam ako je Porada...
tak, tak ... ak mi nezalezi na mnozstve dat, ktore stahujem, ale nechcem sa dat ovplyvnovat reklamou - tak sa to jednoducho naucim opticky ignorovat, ale nevypinam to :D
Braňo
29.05.06,15:06
Používam Operu, verziu 9.00.8432 a uvedený problém nemám.
rada
02.03.07,12:22
Poradí mi prosím niekto odkiaľ si stiahnuť pre domáce účely ad adware pokiaľ možno laickým spôsobom ?
Pozerala som sa na stránky cez google, ale keďže sú pre mňa veľkou neznámou nechcem ich otvárať. Webová stránka .chill.sk dokonca ponúka stiahnutie avšak bojím...bojím...
Pretože sa nejedná o mňa ja ad adware mám (sama som ho nesťahovala preto neviem ako na to) iba chcem pomôcť známemu, ktorý si zaobstaral počítač pre domáce účely.
Ďakujééém.
Hlinkovx
02.03.07,17:21
ak myslíš toto
Ad-Aware SE Personal Edition 1.06
tak tu je ich stránka
http://www.download.com/Ad-Aware-SE-Personal-Edition/3000-8022_4-10045910.html?part=dl-ad-aware&subj=dl&tag=top5
stačí dať
DOWNLOAD NOW !
rada
06.03.07,06:53
ak myslíš toto
Ad-Aware SE Personal Edition 1.06
tak tu je ich stránka
http://www.download.com/Ad-Aware-SE-Personal-Edition/3000-8022_4-10045910.html?part=dl-ad-aware&subj=dl&tag=top5
stačí dať
DOWNLOAD NOW !

Ďakujem - odporučím - nech si vyskúšajú.
Pekný deň :)