TheSteven
24.12.12,14:15
Ahojte , ako už nadpis hovorí, rád by som sa vás chcel spýtať či nepoznáte nejaky jednoduchý program na losovanie, Prečo ? lebo som si vytvoril súťaž a chcem random vylosovať výhercou.. :) Ak nejaký taký program poznáte, ďakujem vopred za odpoveď.. :)
Charon
25.12.12,16:07
Načo program na losovanie. Jednoducho ak máš Excel, alebo jeho obdobu v OpenOffice, LibreOffice tak použi funkciu =RANDBETWEEN() (platí pre Excel, ale ostatní určite majú niečo podobné). Ak zadáš do bunky =RANDBETWEEN(1;100) tak Ti vypíše náhodné číslo medzi 1 a 100.
pivko
25.12.12,16:09
Tak to by ti určite poradili v Tipose , ako sa losuje 6 vraj náhodných čísel.
Orim
26.12.12,19:21
Dá sa aj 0-9 a do niekoľkých buniek. Potom tieto náhodné čísla spojiť do jedného. Alebo takto urobiť dvojkové číslo a toto potom previesť do desiatkového. :)
kopretinka
27.12.12,22:22
napíš si na papierik čísla a daj vylosovať papagájovi,to bude zaručene náhodné:D
SamuelSK
27.12.12,22:46
Ehm, no nemyslim si ze nahodny generator cisiel je taky jednoduchy :)
Ten prakticky ani neexistuje podla mojho nazoru.. (ale to uz idem do extremov, az za Tipos..)

Osobne by som si kupil kocky a hodil si ich, nahodnejsie to uz byt nemoze :D

Zalezi od toho, kolko cisiel potrebujes (ano kocka ma len 6, ale da sa kombinovat pocet kociek, alebo si vytvorit sestkovu sustavu? :D )

EDIT:
Alternativne, asi toto bude celkom nahodne (osobne microsoftu neverim !!! :D )

http://www.random.org/

EDIT2: ciste pre zvedavost, mne dalo cislo pri uplne prvom nacitani, ked som ponechal "od 1 do 100", tak som dostal 94
srska
28.12.12,00:16
napíš si na papierik čísla a daj vylosovať papagájovi,to bude zaručene náhodné:Dalebo papa gayovi
ACCNT
28.12.12,07:39
ten random.org tusim pouzivaju aj na zive.sk sutaziach. zoznam spravnych odpovedi si hodia do excelu, vygeneruju nahodne cislo riadku, ktory vyhra a zo vsetkeho spravia video, ktore potom zverejnia.
sthruska
28.12.12,08:24
Sú rôzne náhodné čísla. Dosť často sa "náhodné" číslo generuje zo systémového času.
Ak to má byť naozaj náhodné číslo, na ničom nezávislé, tak je to už zložitejšie.
marjankaj
28.12.12,12:22
Charon
29.12.12,08:00
Ok. Ak nevyhovuje software random generator, môže byť "hardwareový". Ale tie sú pridrahé a generujú iba 0 a 1. Ak nedôveruješ Microsoftu, tak si nechaj vygenerovať náhodné číslo v php pod svojim obľúbeným operačným systémom. Ale aj tak si myslím, že táto diskusie je pridlhá na to, čo vlastne potrebuješ. Či už čísla Ti vygeneruje nejaký "zlý" Microsoft algoritmus, alebo ich vylosuješ z klobúka je to jedno. Nepredpokladám, že to potrebuješ pre svoj experiment v Cerne. Či?