Michal54321
25.12.12,11:28
Ahojte,

Chcel by som sa Vas spytat, ci je potrebne viest uctovnictvo pri s.r.o. platim uctovnika mesacny pausal. V s.r.o. cke sa zatial toho vela nedeje. Pocul som aj taky nazor, ze staci iba niekomu zaplatit za to danove priznanie v Marci, aby spravil a, ze to vyjde lacnejsie. Je to pravda ? Da sa to takto riesit ? Alebo iba zaplatit niekomu, co spravi uctovnu zavierku a danove priznanie a nemusim pausal platit.

Dakujem za odpovede,
Michal
Braňo
25.12.12,10:36
igelitkárom,ktorí donesú hromadu dokladov v marci s tým, že je akože čas, dávam vo dverách prirážku 100%.
DanielaSL
25.12.12,10:38
Asi bez účtovníctva by to v s.r.o. nešlo, lebo daňové priznanie bez účtovníctva sa samo neurobí. Ale pokiaľ sa vo firme nič moc nedeje a nie je ani moc čo priebežne účtovať, tak by som si zbytočne neplatila paušálom účtovníka. Dala by som to spracovať po skončení roka externej účtovníčke, alebo účtovníkovi. Ak teda nechceš mať v priebehu roka prehľad ako na tom stojíš.
Michal54321
25.12.12,11:14
O prehlad mi urcite nejde, to mi netreba. Ide o to, ze zacinam pomalicky s internetovym predajom a tam sa samozrejme nic moc na zaciatku nedeje, kym nie je SEOcko porobene, prve nakupy a tak. A pausal uctovnikovi je 30 euro/mesiac, co je do roka 360 euro ... kolko by ma vyslo dat to na konci roka externemu uctovnikovi spravit ? Naozaj by to mohlo byt tak, ze cely rok by som to iba hadzal do skatule a nebol by uctovnik a na konci roka by som nejakeho zaplatil ?
Braňo
25.12.12,11:46
30 EUR za mesiac za podvojné účtovníctvo je skôr smiešna cena, nie cena, z ktorej by si mohol požadovať zľavu.
KEJKA
26.12.12,09:00
ak si sa nepomýlil o nulu, tak 30 e je smiešna suma.
za ročnú závierku so všetkým, čo k tomu patrí, by si mal počítať cca 500 EUR, tebe to vychádza na 360e, čo je zadarmo.
DanielaSL
27.12.12,07:57
Kejka, ale keď dokopy nie je o čom účtovať, lebo len začína? Ja by som si to nechala zaplatiť prvý rok podľa účtovných zápisov + za všetky výkazy. A potom by som upravila sumu na paušál a vlastne upravovala pokiaľ by sa nerozbehol.
Economic
27.12.12,16:12
Ak sa neúčtuje po celý rok, ak firma nerobí nič. Nevystavuje FA, neprijíma ešte žiadne platby na účet, ani do pokladne, teda spí.... sa dá jednorazovo urobiť DP už aj od 100.- Eur.
Aj môj názor je cena za účto podľa účtovných položiek, + spracovanie DP a výkazov podľa platného cenníka externého účtovníka a podľa obtiažnosti po vzájomnej dohode v takomto prípade.
KEJKA
27.12.12,20:51
možno nemám šťastie na bezproblémové firmy,
no 99% klientov mi síce povie, že nemajú "skoro" nič, alebo "málo",....... a vždy sa ukáže opak.
Ja neúčtujem podľa účtovných položiek,
až neskôr plnia funkciu overovania ceny-jej výšky. Práve na začiatku bez ohľadu na počet dokladov je veľa poradenstva, diskusií, "kadiaľ ísť", klient si vyrobil nejaké dohody o vykonaní práce, ale o prihláške do SP, ZP nemá ani šajnu, nakúpi reklamu cez google, či FB, ale o §7a) DPH nemá ani šajnu......... a to sú len banality. Ľudovo mu vždy poviem, že má síce 5 dokladov, ale 50 problémov. Takže 500 e na rozbeh je slušná cena, ktorú - ak sa naozaj ukáže, že ide o nenáročnú firmu - garantujem aj nasledujúci rok, prípadne aj dlhšie.
A klienti, ktorí sa hlásia vo februári, tak tam o cene vôbec nediskutujem, resp. takýchto oneskorencov ani neberiem - podľa mňa je to jasná známka, že takýto podnikateľ si prácu účtovníka neváži.
Mila123
27.12.12,20:55
Kejka, máš šťastie na takých, kt. sú ti ochotní zaplatiť 500€...
Economic
28.12.12,06:34
Tak samozrejme, ak je dokladov málo, ale problémov veľa ako píšeš.. je cena bez debaty v poriadku. Ja som písala o maličkej firme, napríklad podnikateľovi ktorý úplne ľahko prešiel z FO na SRO a nemá problémy a dokladov má ozaj iba málo... Však dobre vieme, že každá firma je iná, iné špecifiká, iné problémy a podobne.
vierka22
31.01.13,12:17
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať alebo poprosiť o radu. Robím účtovníctvo jednej s.r.o. Predchádzajúca účtovníčka si účtovala 0,70 Eur za položku v denníku. Doklady nasčítavala napr. za PHM. Za daňové nebrala žiadne peniaze. Firma má cca 2200 položiek v denníku za rok., 2x leasing, 1x úver a 5 áut. 2 zamestnancov. Za dph kvartálne účtujem cca 300 Teraz budú mesační platci. Konateľka mi povedala, že za daňové nezaplatí, lebo 0,70 Eur za položku to je v cene, že uzávierku a DP mi vypluje PC. Mne sa to vidí veľmi málo. Koľko by som mohla pýtať za mesiac vedenie účto. Poraďte mi. Som z okresu NR. Vierka 22 Ďakujem
ewita888
31.01.13,12:28
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať alebo poprosiť o radu. Robím účtovníctvo jednej s.r.o. Predchádzajúca účtovníčka si účtovala 0,70 Eur za položku v denníku. Doklady nasčítavala napr. za PHM. Za daňové nebrala žiadne peniaze. Firma má cca 2200 položiek v denníku za rok., 2x leasing, 1x úver a 5 áut. 2 zamestnancov. Za dph kvartálne účtujem cca 300 Teraz budú mesační platci. Konateľka mi povedala, že za daňové nezaplatí, lebo 0,70 Eur za položku to je v cene, že uzávierku a DP mi vypluje PC. Mne sa to vidí veľmi málo. Koľko by som mohla pýtať za mesiac vedenie účto. Poraďte mi. Som z okresu NR. Vierka 22 Ďakujem
daj je pc a nech si to vypluje sama.. včetne výkazov a poznámok
Economic
31.01.13,13:14
daj je pc a nech si to vypluje sama.. včetne výkazov a poznámok

Si mi to zobrala z jazyka. Nech si konateľka nahadzuje všetko sama do PC a PC jej to teda vypluje... Prečo platiť účtovníčke ?

Ja mám DPH nacenené nad rámec položiek. U mňa je to napríklad 6.- Eur za podanie DP.
Economic
31.01.13,13:16
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať alebo poprosiť o radu. Robím účtovníctvo jednej s.r.o. Predchádzajúca účtovníčka si účtovala 0,70 Eur za položku v denníku. Doklady nasčítavala napr. za PHM. Za daňové nebrala žiadne peniaze. Firma má cca 2200 položiek v denníku za rok., 2x leasing, 1x úver a 5 áut. 2 zamestnancov. Za dph kvartálne účtujem cca 300 Teraz budú mesační platci. Konateľka mi povedala, že za daňové nezaplatí, lebo 0,70 Eur za položku to je v cene, že uzávierku a DP mi vypluje PC. Mne sa to vidí veľmi málo. Koľko by som mohla pýtať za mesiac vedenie účto. Poraďte mi. Som z okresu NR. Vierka 22 Ďakujem


Však musíš si skontrolovať fyzicky celú evidenciu DPH. To sa človek nemôže len tak spoľahnúť, hoci mám aj ja napríklad výborný softvér, no kontrolnú robotu a odfajkanie každej položky v evidencii DPH musím urobiť.
vierka22
01.02.13,07:14
Ďakujem Vám všetkým za radu. Mne sa to zdá byť nefér. Za položku 0,70 Eur. OK, ale za daňové som jej povedala, že jej ešte vystavím faktúru a oborila sa na mňa, že veď to musí byť v cene, že ako som už písala mi to vypluje PC. Zostala som všoku. Tak neviem ako sa dohodneme, ale evidentne to nechce zaplatiť. Prosím Vás poraďte mi koľko mám pýtať ak budú mesační platci ak sa s ňou vôbec dohodnem. Ako som písala mali 2200 polož. v denníku a 1 leasing /1 im už skončil/ 1x úver 5 áut a 2 zamestnancov. Ešte mala výhrady, že účtujem do ostatných záväzkov a nedávam to priamo z účtu a tak si vytváram viac položiek. Predchádzajúca účtovníčka čo nakupovali cez účet napr. PHM, cestnú daň a pod. účtovala priamo z účtu. Mala som teraz na nich kontrolu a všetko bolo OK. Tak neviem ako ďalej.
IvetaH
01.02.13,07:28
Ja by som jej navrhla paušálnu sumu 180€ na mesiac bez ohľadu na počet položiek. A ak sa jej nepíáči, je koniec roka, odovzdám robotu a nech si nájde iného. Myslím si, že je problémová, ak má názor na účto a závierku "vypľuje ti počítač" to budeš s ňou bojovať stále.
Môj názor.
Economic
01.02.13,07:30
Ďakujem Vám všetkým za radu. Mne sa to zdá byť nefér. Za položku 0,70 Eur. OK, ale za daňové som jej povedala, že jej ešte vystavím faktúru a oborila sa na mňa, že veď to musí byť v cene, že ako som už písala mi to vypluje PC. Zostala som všoku. Tak neviem ako sa dohodneme, ale evidentne to nechce zaplatiť. Prosím Vás poraďte mi koľko mám pýtať ak budú mesační platci ak sa s ňou vôbec dohodnem. Ako som písala mali 2200 polož. v denníku a 1 leasing /1 im už skončil/ 1x úver 5 áut a 2 zamestnancov. Ešte mala výhrady, že účtujem do ostatných záväzkov a nedávam to priamo z účtu a tak si vytváram viac položiek. Predchádzajúca účtovníčka čo nakupovali cez účet napr. PHM, cestnú daň a pod. účtovala priamo z účtu. Mala som teraz na nich kontrolu a všetko bolo OK. Tak neviem ako ďalej.

V tvojom prípade je to iba o obhájení si toho poplatku za spracovanie DPH. Veď jej vysvetli, že si to musíš fyzicky skontrolovať. To by ju snáď nejakých 6.- Eur za to nezabilo ? Či ?
Ja napríklad pri VPD rovnaké položky sčitujem jedným dokladom na konci mesiaca, a tým im zas ukážem, že im viem aj ušetriť nejaké položky. Je to o tom, ako sa vieš dobre predať a obhájiť si.... Môj sčítavaný doklad je síce za 2.- Eurá, ale určite im ušetrí, keby za každý doklad bolo 0,70 Eur.
Economic
01.02.13,07:32
Ja by som jej navrhla paušálnu sumu 180€ na mesiac bez ohľadu na počet položiek. A ak sa jej nepíáči, je koniec roka, odovzdám robotu a nech si nájde iného. Myslím si, že je problémová, ak má názor na účto a závierku "vypľuje ti počítač" to budeš s ňou bojovať stále.
Môj názor.


Vieš možno 180.- Eurový paušál pri toľkých položkách a ešte nevieme koľkých mzdách by bol aj málo. Vierka22 si to musí celé prepočítať dobre a hlavne vedieť si svoju cenu obhájiť. Môj názor. (Medzi nami ja takýchto špekulantov púšťam k vode. Držím sa zásady, kto nevie oceniť moju robotu, nie je ma hoden)
IvetaH
01.02.13,07:36
Máš pravdu, ale skús si zadať imzerát, že hľadáš účtovníka na spracovanie tohto prípadu a sfleku sa ti vysype aj 30 ponúk do 100 eur. To je celý problém pri našej cenotvorbe.
Economic
01.02.13,07:37
Cena možno, ale aj kvalita spracovania účtovníctva na tej istej úrovni ? Každý má možnosť si vybrať aj lacného účtovníka, no možno aj pokuty a penále....
blavaciko
01.02.13,08:29
Vieš možno 180.- Eurový paušál pri toľkých položkách a ešte nevieme koľkých mzdách by bol aj málo. Vierka22 si to musí celé prepočítať dobre a hlavne vedieť si svoju cenu obhájiť. Môj názor. (Medzi nami ja takýchto špekulantov púšťam k vode. Držím sa zásady, kto nevie oceniť moju robotu, nie je ma hoden)

u nas vo firme by pri 2200 polozkach a 2 mzdach zaplatila cca 3000 eur rocne vratane vykazov dph a rocnej zavierky. To vychadza cca 250 € mesacne...
vela? malo? to nech si rozhodne kazdy sam, prvy rok spoluprace rozhodne ceny nikomu neznizujeme...

vierka, pokial ti toto robi pani, ze sa s tebou zacne hadat ze to ma v cene alebo nema, dolezite je, co mas v zmluve... pokial zmluva nie je, vrat jej s cistym svedomim doklady, v pripade ak ti nieco nezaplatila, tak to jej nedavaj a usetrene nervy venuj rodine, kamaratom alebo priatelovi
vierka22
01.02.13,12:05
Ďakujem za dobré rady. Veľmi mi to pomohlo. Určite napíšem ako to dopadlo. Vierka22
sulejka2
12.03.13,06:38
Vážení poraďáci, veľmi pekne prosím o radu ohľadom ceny za vedenie PÚ v Trenčíne. Účtujem a.s., mesačného platcu DPH - je to cca 1200 položiek v účtovnom denníku mesačne, v tom sú vydané aj prijaté fa, pokladňa, odpisy, zaúčtovanie miezd, spotreba PHM, 3 bankové účty, 2 úvery, 3 leasingy, zopár interných dokladov /predpis poistiek a pod./. Fakturujem si za túto službu 750 € mesačne, za daňové priznania /DPH, DPPO, DzMV/ konzultácie, vysvetľovanie zákonov a pod. si už nič nefakturujem, v tých 750 eurách je zahrnuté všetko. Myslíte si, že je to veľa? Ďakujem vopred za všetky názory.
Economic
12.03.13,07:04
Vážení poraďáci, veľmi pekne prosím o radu ohľadom ceny za vedenie PÚ v Trenčíne. Účtujem a.s., mesačného platcu DPH - je to cca 1200 položiek v účtovnom denníku mesačne, v tom sú vydané aj prijaté fa, pokladňa, odpisy, zaúčtovanie miezd, spotreba PHM, 3 bankové účty, 2 úvery, 3 leasingy, zopár interných dokladov /predpis poistiek a pod./. Fakturujem si za túto službu 750 € mesačne, za daňové priznania /DPH, DPPO, DzMV/ konzultácie, vysvetľovanie zákonov a pod. si už nič nefakturujem, v tých 750 eurách je zahrnuté všetko. Myslíte si, že je to veľa? Ďakujem vopred za všetky názory.

Vôbec to nie je veľa. Taký že štandard. Mne by to podľa položiek cca 1200 účtovných zápisov vyšlo do konca viac. Toľko moja odpoveď.
sulejka2
12.03.13,07:17
Veľmi pekne ďakujem. Pýtam sa preto, lebo zákazník ma tlačí ku zníženiu ceny na 500 €, ale to sa mi zdá už ozaj "pritiahnuté za vlasy", a totálna dehonestácia účtovníckej práce.
KEJKA
12.03.13,07:32
Veľmi pekne ďakujem. Pýtam sa preto, lebo zákazník ma tlačí ku zníženiu ceny na 500 €, ale to sa mi zdá už ozaj "pritiahnuté za vlasy", a totálna dehonestácia účtovníckej práce.
Mozes suhlasiť s tým že okrešeš rozsah svojich služieb zaučtuješ to co dostaneš na stol a všetko ostatné budeš fakturovať ako prácu naviac.
Teda za uzavierku osobitne 500 za konzultacie Hodinovú sadzbu atd atd.
Economic
12.03.13,07:33
Veľmi pekne ďakujem. Pýtam sa preto, lebo zákazník ma tlačí ku zníženiu ceny na 500 €, ale to sa mi zdá už ozaj "pritiahnuté za vlasy", a totálna dehonestácia účtovníckej práce.


Treba mu vysvetliť, že položiek je to veľa, zodpovednosť veľká, rozsah práce veľká, že skôr by si by si si zaslúžila naopak viac po preverení cien, než ešte ísť s cenou dolu... Aspoň treba obhájiť tú cenu. Vysvetli, že aj minimálna mzda stúpa a on nemôže chcieť, aby ozaj pri toľkom kvante dokladov si klesla s cenou....
sulejka2
12.03.13,07:38
Takéto riešenie som už navrhla, ale nesúhlasí s tým. Dokladov je z mesiaca na mesiac viac a viac. Myslím, že mi neostane nič iné, iba sa s takýmto zákazníkom rozlúčiť.
blavaciko
12.03.13,07:43
Treba mu vysvetliť, že položiek je to veľa, zodpovednosť veľká, rozsah práce veľká, že skôr by si by si si zaslúžila naopak viac po preverení cien, než ešte ísť s cenou dolu... Aspoň treba obhájiť tú cenu. Vysvetli, že aj minimálna mzda stúpa a on nemôže chcieť, aby ozaj pri toľkom kvante dokladov si klesla s cenou....

u nas by za 1.200 poloziek a vsetky vystupy+konzult zaplatil rozhodne viac ako 750€ mesacne.
sulejka2
12.03.13,07:47
Vysvetľujem, argumentujem...ale ako keby som hrach na stenu hádzala. Jeho odpoveď je: "kvantum ľudí nám tu robí rôzne práce za oveľa nižšiu plácu" - nie však PÚ, to robím pre nich iba ja.
Economic
12.03.13,08:09
Vysvetľujem, argumentujem...ale ako keby som hrach na stenu hádzala. Jeho odpoveď je: "kvantum ľudí nám tu robí rôzne práce za oveľa nižšiu plácu" - nie však PÚ, to robím pre nich iba ja.

Viem veľmi dobre o čom hovoríš. Dôverne túto oblasť a aj názory podobných ľudí poznám.

Je na tebe, ako si to zvážiš. Ak je to tvoj veeľmi dôležitý zárobok, najhoršia varianta je síce s cenou klesnúť, udržať si istý príjem, no žiadne konzultácie, poradenstvo... proste nič ani za cent navyše.
Alebo ak si na voľnej nohe, jeden klient odíde, príde druhý....
Viem že je rozhodovať sa je ťažké... no ty lepšie vieš čo a ako... či ti to stojí za to to predlžovať a ustúpiť, alebo krátka smrť :).
Nech sa rozhodneš tak či onak, budem držať palce. Niekedy je nechať si dostatok času na premyslenie dobré.
KEJKA
12.03.13,08:11
Ved mu daj ten navrh co som ti napisala do zmluvy
zvysok mu dofakturujes priebezne ako naviac prace.
Doterajsiu zmluvu vypovedaj takze sa bude musiet rozhodnut bud- alebo.
Pokial sa nedohodnete aj tak plati povodna zmluva a cena
takze si vo vyhode. Ak vsak iba nariekas a nedokazes urobit rozhodny krok lebo sa bojis prist o tu firmu tak o tom zbytocne diskutujeme.
sulejka2
12.03.13,08:40
Návrh novej zmluvy som predložila pred 3 týždňami - nesúhlasia s ňou, takže áno, platí stále pôvodná zmluva. Nenariekam, chcela som iba poznať názory pretože sa nechcem nadhodnotiť, ale ani podhodnotiť. Ak budú trvať na znížení odplaty pri poskytovaní tých istých služieb, tak sa buď s nimi dohodnem na ukončení zmluvy, alebo ju vypoviem. Mám aj iných zákazníkov, ktorí mnou navrhovanú cenu akceptujú, resp. vždy sa viem s nimi dohodnúť tak, aby boli spokojné obe strany. Iba tento jeden nie je prístupný akéjkoľvek dohode, ale direktívne chce určiť cenu a rozsah prác on.
sulejka2
12.03.13,08:47
Viem veľmi dobre o čom hovoríš. Dôverne túto oblasť a aj názory podobných ľudí poznám.

Je na tebe, ako si to zvážiš. Ak je to tvoj veeľmi dôležitý zárobok, najhoršia varianta je síce s cenou klesnúť, udržať si istý príjem, no žiadne konzultácie, poradenstvo... proste nič ani za cent navyše.
Alebo ak si na voľnej nohe, jeden klient odíde, príde druhý....
Viem že je rozhodovať sa je ťažké... no ty lepšie vieš čo a ako... či ti to stojí za to to predlžovať a ustúpiť, alebo krátka smrť :).
Nech sa rozhodneš tak či onak, budem držať palce. Niekedy je nechať si dostatok času na premyslenie dobré.

Ďakujem.....myslím, že v tomto konkrétnom prípade bude "krátka smrť" tým najrozumnejším riešením pre mňa.
blavaciko
12.03.13,09:20
Ďakujem.....myslím, že v tomto konkrétnom prípade bude "krátka smrť" tým najrozumnejším riešením pre mňa.

Sama musis vediet, ci si mozes dovolit o klienta prist. Ked za mnou prisiel klient, ze by bol rad, keby sa cena znizila o 10% (to by sa este mozno dalo), ale ze aby vsetky dokladi ostavali u nich, ja robil uctovnictvo v ich priestoroch, na ich pc a na ich softveri (inom ako mam ja) a ze v opacnom pripade im uz nebudeme uctovnictvo robit my, rozhodnutie bolo jednoduche.
Dokoncil som uctovne obdobie, pripravil vsetky podklady a zmluvu sme vypovedali. Nastastie bol klient korektny a vsetky zavazky voci nam uhradil. Asi o pol roka sa k nam vratil a potreboval zauctovat od januara. Suhlasil aj s priplatkom za obdobie, ktore nam nedaval priebezne.

Ide o to, stat si za svojim, vediet si zhodnotit svoj cas, energiu, naklady a moznosti. Samozrejme, ze o klienta mozes prist len vtedy, ked si to mozes dovolit.
alexandra_denise
14.03.13,17:37
A ak by si viedol sam uctovnictvo? Nestacilo by mu len nejaky program?
Ak majitel s.r.o. vlozi na ucet firmy peniaze, to sa taktiez uctuje?
Dakujem
Economic
14.03.13,17:43
A ak by si viedol sam uctovnictvo? Nestacilo by mu len nejaky program?
Ak majitel s.r.o. vlozi na ucet firmy peniaze, to sa taktiez uctuje?
Dakujem

Samozrejme, že aj to sa účtuje.
No bez programu asi dosť ťažko spracúvať podvojné účtovníctvo.
blavaciko
14.03.13,18:59
A ak by si viedol sam uctovnictvo? Nestacilo by mu len nejaky program?
Ak majitel s.r.o. vlozi na ucet firmy peniaze, to sa taktiez uctuje?
Dakujem

prosim, pre vase vlastne dobro... pokial mate otazky takehoto typu, naozaj si zaobstarajte uctovnicku/uctovnika
zabka83
04.03.14,18:44
Dobrý vecer, mozem sa opytat, vedeli by ste mi poradit kolko pytat za danove priznanie pre s.r.o., neplatca DPH, vsetky doklady donesene zaciatko februara a dokladov je FO cca 180, FD 50, pokladnicne 50, bankový vypis tam je okolo 200poloziek... a vlastne cele komplet, inventury vsetko co k tomu patri...:) dakujem za rady
KEJKA
04.03.14,22:29
ja by som na začiatku februára už účtovníctvo nebrala.
Ale ak nemáš čo robiť, konieckoncov, termín sa dá posunúť, to by bola moja podmienka.
a podľa toho aj cena - všetko závisí od ochoty druhej strany platiť. Ale isto by som ako uvádzaciu cenu dala dvojnásobok svojej obvyklej taxy.