zuzana
24.09.04,06:49
Do čistého píjmu sa započítava aj náhrada príjmu za nemoc?
Paula
24.09.04,05:15
Kým nemocenskú vyplácala iba sociálka, vystavovali sme čistý príjem len zo zárobku. Logicky mi vychádza, že by to tak malo byť aj teraz.
Brigita
24.09.04,07:54
Ja si myslím, ze do výpočtu priemerného zárobku sa nezarátavajú plnenia, ktoré nie sú mzdou - podľa § 118 ZP. A náhrada prijmu za chorobu nie je mzdou.
Zdravím
Peťo
24.09.04,08:17
Myslim si , že je potrebné rozlišovať medzi čistou mzdou a čistym príjmom.
Výpočet čistej /priemernej/ mzdy je určený v § 134 ods. 9 , kým čistý prijem sa definuje voľnejšie, a jeho vyčislenie závisi od toho, kto a načo to potrebuje. Ja osobne do potvrdení, kde nie je to jasne definované čo sa odo mňa požaduje, rozpisujem čistý prijem na na čistu mzdu /zo závislej činnosti/ dávky nemoc.poistenia, daň.bonus a pod. . Pekný deň.
rosemary
24.09.04,10:19
Peťo, pekne si to popísal. Ja v tejto problematike som amatér, ale čo keď máš zamestnancovi vyčísliť priemerný čistý zárobok za posledné tri mesiace napr. pre banku a zamestnanec posledné dva mesiace maródoval. Ako to bude potom, nikdy v tom nemám jasno.
Peťo
27.09.04,07:23
Nerob si z toho nič, ani my "profesionali" nemáme vždy jasno , čo sa od nás chce, alebo lepšie povedané, nemajú jasno v pojmoch tí ,čo od nás požadujú rôzne potvrdenia o prijme svojich prípadných klientov, napr. obchodné organizácie ponukajúce predaj tovaru na splátky, resp. banky poskytujúce úver a pod. Chcú priem. čistý zárobok za posledné tri mesiace, rozpiš im podľa mzd.listu na požad.mesiace príjem tak ako som vyššie uviedol, čistý zárobok, nemocenské a pod. a oni nech si urobia s tým čo chcú. Mne sa to zatiaľ osvedčilo. Dokonca nemám ani žiadnu odozvu na to , keď im z potvrdenia vyškrtnem vetu ... " že organizácia súhlasí zo zrážkami zo mzdy "... ak zamestnanec nebude dodržiavať dohodnutý splatkový kalendár. Pekný deň