Gapo
25.12.12,13:19
Tak toto nechápem. Nainštaloval som harddisk z notebooku do stolného PC. Normálne sa zobrazí v tento PC, aj som do neho preniesol nejaké súbory. Ale normálne sa stane aj uprostred práce, že keď chcem uložiť súbor, napíše mi, že také zariadenie tam nie je. A naozaj, keď otvorím tento PC ikona disku tam nie je. Po reštarte stroja sa opäť objaví.:confused:
Stretol sa niekto s tým a vie pomôcť? Ďakujem.
Vlado40
25.12.12,15:00
Pozri sa či ostane v správe diskov alebo zmizne aj tam.
Gapo
26.12.12,13:15
Takže nie, zmizne aj odtiaľ.
Peter Štefanec
26.12.12,13:37
máš malé napätie na USB porte a počas práce poklesne natoľko že ho zhodí a odpojí, nakoľko to bol nudzovy odpájací rituál PC ho automaticky nenapojí,
Treba si ku nemu zohnať Hrubsí kábel a na DVE USB koncovky aby si mohol zapojiť do dvoch portov. Takzvaný posilnený USB KÁBEL

ps. PC môže mať predné usb porty slabšie a ak máš volné v zadu tie bývajú spravidla silnejšie skús to pichnúť tam.
ak je to NB tak treba kuknúť správu USB portov či nieje nastavené šetrenie alebo obmedzenie
niekedy v usb šuflíkoch býva externé napätie, treba pripojiť.
príliš dlhý kábel od šuflíka ku pc tiež býva zdroj problémov

kratší kábel, pokiaľ možno hrubý a z dvoma USB na koncoch ( jeden je dátový a druhý len napájanie ) to zaručene pomôže, je to bežný jav USB zariadení, netreba hľadať za tým nič iné,
Gapo
26.12.12,16:07
Peter Štefanec
26.12.12,16:44
ahá :)
tak to bude pravdepodobne HDD,
necukne pri tom? take CC....C.C ramienko zvykne prebehnuť a take zvuky to dá, tj strata dátového toku.
Buď je HDD poškodený, alebo ti niekde cestou vypadne šťava, poprípade je studený spoj.
V PC by som nehľadal závadu, tieto redukcie su pomerne spoľahlivé, ale tie konektory ani nie, na plošáku HDD, zvykne sa to niekde porušiť tj, studený spoj,
Gapo
26.12.12,18:07
Práve že nič nepočuť ani nebadať nijakú indíciu. A ten disk je pomerne málo používaný, pretože ten notebook som používal iba občas a akurát keď skončila záruka skapal. Tak ten HDD bol iba skladom, nepoužívaný.
Peter Štefanec
26.12.12,18:14
skús ho teda takto.
Zapni PC z pripojeným HDD a počas chodu ( po pár minútah ako beží systém ) poklepať po HDD ( nie silno ) skontroluj či ide
potom trochu pokýv káblom pri HDD - skontroluj
potom pohýb káblom pri doske - skontroluj
a potom pohýb káblom napájania pri koncovke - skontroluj

kedykoľvek vypadne je to chyba pripojenia, bud je studeny spoj na plošaku alebo zaoxidované kolíky alebo poškodený kábel ( máš dúfam starý kabel tj ATA plochý 40 žil , anie Ata 100 / 80 žil.

Predpokladám ale že to bude HDD, tieto malé majú problémy vždy ( hlavne ak to je seriovka ktorá má vydržať min 2 roky, ) mám doma pár čo už takto kadejako nejdu...
mecky
26.12.12,18:22
je to na samostatnom datovom kabli
Vlado40
26.12.12,18:23
Skontroluj či nevypadáva napájanie ,ak vypadne zo systému či sa disk naďalej točí.Stači priložiť ruku na disk.Skús vymeniť IDE kábel ten zvykne robiť problémy.Ak je pripojený na IDE kábel aj iné zariadenie ,tak sa pozri v biose či vystupuje jedno zariadenie ako Master a druhé ako Slave.Ak je HDD zapojený samostatne ,tak skús zapojiť na ten IDE kábel aj druhý disk alebo mechaniku,alebo zapoj IDE kábel do iného radiča na doske ak ho doska má.
Gapo
27.12.12,13:24
skús ho teda takto.
Zapni PC z pripojeným HDD a počas chodu ( po pár minútah ako beží systém ) poklepať po HDD ( nie silno ) skontroluj či ide
potom trochu pokýv káblom pri HDD - skontroluj
potom pohýb káblom pri doske - skontroluj
a potom pohýb káblom napájania pri koncovke - skontroluj


kedykoľvek vypadne je to chyba pripojenia, bud je studeny spoj na plošaku alebo zaoxidované kolíky alebo poškodený kábel ( máš dúfam starý kabel tj ATA plochý 40 žil , anie Ata 100 / 80 žil.

Predpokladám ale že to bude HDD, tieto malé majú problémy vždy ( hlavne ak to je seriovka ktorá má vydržať min 2 roky, ) mám doma pár čo už takto kadejako nejdu...

Práve že keď ide nič sa nedeje môžem hýbať čo chcem a zoxidované kontakty asi nie pretože som konektor pár krát vysunul a nasunul. Hej je to starý ATA kábel a je na ňom ako master hlavný disk a tento som nadžamproval ako slave.
Gapo
27.12.12,13:25
Skontroluj či nevypadáva napájanie ,ak vypadne zo systému či sa disk naďalej točí.Stači priložiť ruku na disk.Skús vymeniť IDE kábel ten zvykne robiť problémy.Ak je pripojený na IDE kábel aj iné zariadenie ,tak sa pozri v biose či vystupuje jedno zariadenie ako Master a druhé ako Slave.Ak je HDD zapojený samostatne ,tak skús zapojiť na ten IDE kábel aj druhý disk alebo mechaniku,alebo zapoj IDE kábel do iného radiča na doske ak ho doska má.

Teraz musím čakať, nechce vypadnúť.
misoft
27.12.12,19:37
Asi čítal Poradu - vybabral s tebou :D
Gapo
30.12.12,11:50
Čo už, zákon schválnosti :)
Gapo
06.01.13,14:01
Skontroluj či nevypadáva napájanie ,ak vypadne zo systému či sa disk naďalej točí.Stači priložiť ruku na disk.Skús vymeniť IDE kábel ten zvykne robiť problémy.Ak je pripojený na IDE kábel aj iné zariadenie ,tak sa pozri v biose či vystupuje jedno zariadenie ako Master a druhé ako Slave.Ak je HDD zapojený samostatne ,tak skús zapojiť na ten IDE kábel aj druhý disk alebo mechaniku,alebo zapoj IDE kábel do iného radiča na doske ak ho doska má.
Najskôr to bol zlý kontakt na napájacom konektore, pár krát som ho vytiahol a zasunul a odvtedy je to ok.