Fanatik
25.12.12,23:25
Dobrý večer,

od polky novembra/začiatku decembra som prevzal po kamarátovi bar, všetky papierovačky sú za mnou, čaká ma už iba hygiena, ktorá príde však až v januári na kontrolu a na základe tejto kontroly dostanem povolenie na prevádzkovanie.
Veľa ľudí to porušuje a prevádzku má otvorenú už aj bez tohto povolenia a robia to dodatočne, neviem, či sa mi oplatí takto riskovať, skôr nie, preto radšej počkám, problém je však ten, že na začiatku januára odchádzam súrne do zahraničia a budem tam asi 2 mesiace. Preto potrebujem dať splnomocnenie napríklad na matku, nech môže vykonávať všetky právne úkony, doriešiť hygienu, nakupovať tovar, riadiť bar, zamestnať brigádničku na tie dva mesiace, čo budem preč atď...
Je možné niečo takéto vyhotoviť? A na čo by som nemal zabudnúť?

Ďakujem pekne, prajem príjemné prežitie sviatkov...
blavaciko
26.12.12,08:01
samozrejme ze je mozne take nieco vyhotovit, vzhladom ale na podozrenie z ciernej prace by bol idealnejsi pp nez plna moc (aj ked pravne by to malo byt ok)
otazku na co nemas zabudnut konkretizuj... hlavne si zabal aj pyzamo a zubnu kefku ked pojdes prec
Fanatik
26.12.12,11:00
Neviem, ako konkretizovať, ja vôbec neviem ako niečo také spísať. Potrebujem aby mohla moja matka za mňa vybaviť hygienu, ktorá mi do baru príde odkontrolovať a následne schváliť prevádzku. Bude tam treba asi môj podpis... Následne hneď sa otvára a bude treba dokým neprídem na SVK brigádničku nejakú, mám známu, ktorá má akurát tie 2 mesiace čas, je nezamestnaná a ani neštuduje, má kopu času, viem, že je to pre mňa trošku nevýhoda, že nie je študentka, ale radšej zodpovednú a viac zaplatím. A ju bude treba nahlásiť na sociálke atď., neviem, či toto môže robiť aj moja účtovníčka, či to musím urobiť ja (teda bude musieť matka)... A potom už iba preberanie tovaru, ktorý bude do baru chodiť, tak tam treba môj podpis, ale myslím, že s dodávateľom by nemal byť problém sa dohodnúť.
A potom neviem fakt, že čo ešte by tam malo byť, preto že na čo nemám zabudnúť, som sa pýtal...
A vôbec neviem ako niečo takéto sformulovať...
lujza.j
26.12.12,11:04
blavaciko
26.12.12,11:48
szco alebo sro?
pokial si zivnostnik, mozes splnomocnit tvoju mamu aby ta zastupovala v konani s orgamni RUVZ, soc poist, zdrav poist...
Economic
27.12.12,18:30
Dobrý večer,

od polky novembra/začiatku decembra som prevzal po kamarátovi bar, všetky papierovačky sú za mnou, čaká ma už iba hygiena, ktorá príde však až v januári na kontrolu a na základe tejto kontroly dostanem povolenie na prevádzkovanie.
Veľa ľudí to porušuje a prevádzku má otvorenú už aj bez tohto povolenia a robia to dodatočne, neviem, či sa mi oplatí takto riskovať, skôr nie, preto radšej počkám, problém je však ten, že na začiatku januára odchádzam súrne do zahraničia a budem tam asi 2 mesiace. Preto potrebujem dať splnomocnenie napríklad na matku, nech môže vykonávať všetky právne úkony, doriešiť hygienu, nakupovať tovar, riadiť bar, zamestnať brigádničku na tie dva mesiace, čo budem preč atď...
Je možné niečo takéto vyhotoviť? A na čo by som nemal zabudnúť?

Ďakujem pekne, prajem príjemné prežitie sviatkov...

Či je to SRO alebo FO je úplne jedno. V plnej moci musí byť presne napísané kto koho (s osobnými údajmi) splnomocňuje a hlavne detajlne a konkrétne na aké úkony presne splnomocňuješ. Slovami a inštitúciami netreba v tomto prípade šetriť, a môže sa napísať v jej závere, že splnomocňuješ aj na jednania a zastupovanie pred inštitúciami tu konkrétne neuvedenými, ale súvisiacimi so zabezpečením chodu prevádzky.... vypísať presne kde...
blavaciko
27.12.12,19:59
Či je to SRO alebo FO je úplne jedno. V plnej moci musí byť presne napísané kto koho (s osobnými údajmi) splnomocňuje a hlavne detajlne a konkrétne na aké úkony presne splnomocňuješ. Slovami a inštitúciami netreba v tomto prípade šetriť, a môže sa napísať v jej závere, že splnomocňuješ aj na jednania a zastupovanie pred inštitúciami tu konkrétne neuvedenými, ale súvisiacimi so zabezpečením chodu prevádzky.... vypísať presne kde...

pokial ma sro, mama by mala mat aspon dohodu o prac. cinnosti, inak by to niektorym inspektorom mohlo zavanat ciernou pracou