bui
27.02.06,16:26
Chcela by som sa poradit na temu peciatky...
co vsetko musi byt na peciatke uvedene?
na ktorych dokladoch je povinnost, ak vobec je, davat peciatku?
a ak je to povinnost, v ktorom zakone, nariadeni, vyhlaske je to uvedene?
Tweety
27.02.06,15:28
Chcela by som sa poradit na temu peciatky...
co vsetko musi byt na peciatke uvedene?
na ktorych dokladoch je povinnost, ak vobec je, davat peciatku?
a ak je to povinnost, v ktorom zakone, nariadeni, vyhlaske je to uvedene?
Už sme tu o tom dávnejšie písali, že povinnosť mať pečiatku na dokladoch ,nie je nikde v zákonoch uvedená.;) ;)
bui
27.02.06,16:28
a predtym to bola povinnost?
pamatam si, ze nam pokladnicka v praci odmietla preplatit blocik z ERP, ak nebol orazeny....ze jej to danovaci vyhodia...
Tweety
27.02.06,16:30
a predtym to bola povinnost?
pamatam si, ze nam pokladnicka v praci odmietla preplatit blocik z ERP, ak nebol orazeny....ze jej to danovaci vyhodia...
Predtým nebola pečiatková povinnosť takisto. Povinnosť bola, mať na doklade z RP IČO,...( údaje firmy), kôli tomu sme tam buchli pečiatku, nech je to rýchlejšie, ako keby sme mali dopisovať náležitosti.:cool:
Pepa
27.02.06,17:13
No tak toto zaujíma aj mňa. Dnes som odovzdávala výkazy do SP - jeden bez pečiatky /bo pán PO nebol k "dispozícii"/ a mi bolo povedané, že mi to asi vrátia, lebo to je PO a musí mať pečiatku. PN mi vôbec nezobrali. Tak jak? Potrebujem "podporu" lebo keď som mala pravdu - idem sa v stredu "biť".
Tweety
27.02.06,17:16
No tak toto zaujíma aj mňa. Dnes som odovzdávala výkazy do SP - jeden bez pečiatky /bo pán PO nebol k "dispozícii"/ a mi bolo povedané, že mi to asi vrátia, lebo to je PO a musí mať pečiatku. PN mi vôbec nezobrali. Tak jak? Potrebujem "podporu" lebo keď som mala pravdu - idem sa v stredu "biť".
To je tak, SP má na svojich tlačivách kolonku( chlievik) na pečiatku, ale napr. aj pri podávaní dp nie je predpísaná pečiatka, iba podpis.;)
V zákonoch o pečiatke niet ani chýru ani slychu.:)
bui
27.02.06,17:21
Ked to teda nie je povinnost, preco nam vsetky faktury chodia orazene?
Tweety
27.02.06,17:22
Ked to teda nie je povinnost, preco nam vsetky faktury chodia orazene?
Pretože ,pečiatkový zvyk je železná košeľa.:rolleyes: Možno niekedy strašne dávno bola taká povinnosť, ale to muselo byť neskutočne dávno. :rolleyes:
evina
27.02.06,17:22
Ked to teda nie je povinnost, preco nam vsetky faktury chodia orazene?

Sila zvyku:)
evina
27.02.06,17:23
Pepa
27.02.06,17:27
To je tak, SP má na svojich tlačivách kolonku( chlievik) na pečiatku, ale napr. aj pri podávaní dp nie je predpísaná pečiatka, iba podpis.;)
V zákonoch o pečiatke niet ani chýru ani slychu.:)
Majka, ja to tam vidím - ale keď ju napr. ako FO nebudem mať tak tam nemám čo dať. Nikde som nezaregistrovala, že ju musím mať. Že si tam oni dali chlievik alebo chlievisko ich vec.
Potrebovala by som vedieť či si mám otvoriť v stredu hubu lebo mám pravdu, alebo ju mám radšej držať zavretú:)
Zita5
27.02.06,17:28
Ja problém v pečiatke nevidím , rada pečiatkujem :p , nie je to povinné , ale je to vhodné .Hlavne v tom prípade , ak narazíš na prísnu daňovú kontrolu , to nestojí za to , že potom nastanú odvolávačky a kopec korešpodencie .Treba si dať pečiatku vyhotoviť , lebo je bežné , že každý tú pečiatku pýta , či to je pošta , sociálka , TEN-EXPRES , pri dodaní tovaru opečiatkovať šoférovi stazku a podobne .;)

Ešte jedna vec je zaujímavá, ak si niekto ide dať vyhotoviť pečiatku, potom prečo majú príkaz pri zadaní výroby pečiatky odovzdať kópiu ŽL.
Tweety
27.02.06,17:31
Majka, ja to tam vidím - ale keď ju napr. ako FO nebudem mať tak tam nemám čo dať. Nikde som nezaregistrovala, že ju musím mať. Že si tam oni dali chlievik alebo chlievisko ich vec.
Potrebovala by som vedieť či si mám otvoriť v stredu hubu lebo mám pravdu, alebo ju mám radšej držať zavretú:)
Pečiatka by nemala byť problémom pri preberaní výkazu, pretože jej povinnosť nie je nikde v zákone definovaná.Ak ju jednoducho nemáš, tak potom ju nemôžeš dať. Ale keď ju máš, neradím sa ťahať s nimi za prsty.(prídu na kontrolu- ukážu svoju silu....)
Pepa
27.02.06,17:35
Pečiatka by nemala byť problémom pri preberaní výkazu, pretože jej povinnosť nie je nikde v zákone definovaná.Ak ju jednoducho nemáš, tak potom ju nemôžeš dať. Ale keď ju máš, neradím sa ťahať s nimi za prsty.(prídu na kontrolu- ukážu svoju silu....)
Ale veď ja len tak :) všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....
Zita5
27.02.06,17:39
Ale veď ja len tak :) všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....

Pepinka , ja som starý káder , mňa ešte vtedy učili pečiatkovať a pečiatkovať .Ozaj a vtedy aký zákon platil na pečiatky a ich používanie .:rolleyes:
evina
27.02.06,17:39
Ale veď ja len tak :) všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....


Erika na to mám jednu osvedčenú otázku: prosím povedzte mi na základe ktorého zákona a paragrafu vyplýva táto povinnosť?
Pepa
27.02.06,17:43
Pepinka , ja som starý káder , mňa ešte vtedy učili pečiatkovať a pečiatkovať .Ozaj a vtedy aký zákon platil na pečiatky a ich používanie .:rolleyes:
Zituš a ja som nebodaj mladý káder:D
Pepa
27.02.06,17:46
Erika na to mám jednu osvedčenú otázku: prosím povedzte mi na základe ktorého zákona a paragrafu vyplýva táto povinnosť?
Evi - MOJA REČ, ja chodím po úradoch jak "postrach" /možno vhodnejšie by bolo strašidlo:D /. Pri položení takejto alebo "príbuznej" otázky som ako odpoveď dostala pokrčenie plecami.
Tweety
27.02.06,17:46
Ale veď ja len tak :) všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....
Prečo chcete prísť o tú radosť z pečiatkovania?.:cool:
evina
27.02.06,17:52
Prečo chcete prísť o tú radosť z pečiatkovania?.:cool:
Pretože ide o princíp. Nemôže si ktokoľvek a kdekoľvek a najmä nie na úradoch vymyslieť niečo čo nemá opodstatnenie. Ak im budeme stále prikyvovať na to, čo chcú neoprávnene , len aby sme mali pokoj, tak sa nikdy prebujnelá byrokracia nezníži ani o jedno percento. Ak po mne niekto vyžaduje 100 percentnú povinosť znalosti zákonov musí ju vyžadovať aj sám po sebe:)

P.s. KeĎ som sa raz pani zo SP opýtala vetu, z ktorého paragrafu vyplýva čo po mne žiada, odpovedala mi, že tam je to napísané na dverách. Moja odpoveď znela, prepáčte ja dvere nechodím čítať a preberte mi doklady...a prebrala mi ich jej vedúca:). Ja tiež bezdôvodne nepreháňam svojich klientov.
KEJKA
27.02.06,17:56
Majka, ja to tam vidím - ale keď ju napr. ako FO nebudem mať tak tam nemám čo dať. Nikde som nezaregistrovala, že ju musím mať. Že si tam oni dali chlievik alebo chlievisko ich vec.
Potrebovala by som vedieť či si mám otvoriť v stredu hubu lebo mám pravdu, alebo ju mám radšej držať zavretú:)
Kedže ako FO nemám pečiatku, na sociálke mi kázali dopísať "nepoužívam pečiatku" a bolo.
V inom prípade - pri PO som mala problém, že chceli pečiatku, ktorá nebola poruke. Pani sa pozrela na výpis z OR - tam nie je predpísaná pečiatka, iba podpis,... tak to zasa "prešlo".
Toľko z mojej skúsenosti.
Pepa
27.02.06,17:58
Prečo chcete prísť o tú radosť z pečiatkovania?.:cool:
Majka - pečiatkovanie je moja radosť. Ale nebudem len tak pre nič za nič robiť radosť úradníkom:)
Tweety
27.02.06,17:58
Pretože ide o princíp. Nemôže si ktokoľvek a kdekoľvek a najmä nie na úradoch vymyslieť niečo čo nemá opodstatnenie. Ak im budeme stále prikyvovať na to, čo chcú neoprávnene , len aby sme mali pokoj, tak sa nikdy prebujnelá byrokracia nezníži ani o jedno percento. Ak po mne niekto vyžaduje 100 percentnú povinosť znalosti zákonov musí ju vyžadovať aj sám po sebe:)

P.s. KeĎ som sa raz pani zo SP opýtala vetu, z ktorého paragrafu vyplýva čo po mne žiada, odpovedala mi, že tam je to napísané na dverách. Moja odpoveď znela, prepáčte ja dvere nechodím čítať a preberte mi doklady...a prebrala mi ich jej vedúca:). Ja tiež bezdôvodne nepreháňam svojich klientov.
Súhlasím, samozrejme, že ide o to, aby si už konečne a hlavne na SP uvedomili, že nie sú všemohúci a nezjedli všetku múdrosť sveta.Ja som v príspevku chcela len nadviazať na to, že oni (Erika aj Zitka) radi pečiatkujú, tak prečo sa chcú o to sami pripraviť.:cool: ;)
Zita5
27.02.06,18:02
som v príspevku chcela len nadviazať na to, že oni (Erika aj Zitka) radi pečiatkujú, tak prečo sa chcú o to sami pripraviť.:cool: ;)[/quote]

Twetty , ja som za kadú srandu , pochopila so hneď tvoj prípevok .;) Ale teraz aj ja vážne , najviac ma štve , ani nie sociálna posťovna, ale pošta , dievčatá tam sa Vám pravidelne hádam kvôli pečiatke .Predložím ŽL ,OP a keď mi povie , že pečiatku ....., tak sa mi rybička vo vrecku otvára .:rolleyes:
Tweety
27.02.06,18:06
som v príspevku chcela len nadviazať na to, že oni (Erika aj Zitka) radi pečiatkujú, tak prečo sa chcú o to sami pripraviť.:cool: ;)

Twetty , ja som za kadú srandu , pochopila so hneď tvoj prípevok .;) Ale teraz aj ja vážne , najviac ma štve , ani nie sociálna posťovna, ale pošta , dievčatá tam sa Vám pravidelne hádam kvôli pečiatke .Predložím ŽL ,OP a keď mi povie , že pečiatku ....., tak sa mi rybička vo vrecku otvára .:rolleyes:[/QUOTE]
My sme si vybavili asi pred tromi rokmi takú žltú kartičku na preberanie pošty, kde je číslo OP, meno , číslo potvrdenia a stačí už iba podpísať, zapísať to čísielko do ich chlievika a je pokoj, žiadnu pečiatku netreba.:cool:
Excise Duty
27.02.06,18:52
Ústava Slovenskej republiky v čl. 13 ods. 1 písm. a) hovorí jasne a zreteľne o tom, že povinnosti možno ukladať zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd. Ak neexistuje povinnosť používať pečiatku uložená zákonom, potom nemôže nikto nikoho nútiť aby používal pečiatku. Tá aj tak nie je a ani nemôže byť zárukou pravosti či oficiálnosti dokumentu, pretože dnes nie je problém dať si vyrobiť alebo sám si vyrobiť akúkoľvek pečiatku, napr. aj takú úradnú okrúhlu, nesprávne nazývanú ako guľatá, inak viete si predstaviť, ako by sa asi dala odtlačiť pečiatka tvaru gule? Pečiatka má svoje historické tradície, jej význam a skutočný účel však zdegeneroval prebujnením úradného šimľa, ktorému aj s jeho glotovými rukávnikmi mala dodávať dôležitosť. Ak chcú úrady, najmä tie štátne používať pečiatku, nech ju používajú, napokon ako daňový poplatník sa môžem právom opýtať, prečo míňajú peniaze na niečo, čo nie je nutné, rozhodne to však nemôžu požadovať od nikoho, komu takúto povinnosť neukladá zákon. Rozhodujúci je podpis, ale i ten môže byť sfalšovaný. To sa dá napokon skôr či neskôr grafologickou expertízou preukázať, pečiatka neznamená nič, chýba jej totiž jedinečnosť a ochranné prvky, ak nebudeme uvažovať o špeciálnych a bežne nedostupných pečiatkových farbách. Takže, až bude od vás niekto požadovať používanie pečiatky a bude na tom trvať, nejakú si prineste a drbnite mu ju rovno doprostred čela.

P.S.

Najlepšia je taká, ktorá sa používa na označovanie dobytka, rozpálená pekne do biela.
Hlinkovx
01.06.06,06:58
My sme si vybavili asi pred tromi rokmi takú žltú kartičku na preberanie pošty, kde je číslo OP, meno , číslo potvrdenia a stačí už iba podpísať, zapísať to čísielko do ich chlievika a je pokoj, žiadnu pečiatku netreba.:cool:

presne tak...dokonca poštárka mi sama povedala..že pečiatku pošta už neuznáva ...zato zaviedli tú žltú kartičku, s ktorou sa splnomocňuje niekto z firmy a výber pošty...je to oveľa ľahšie
Marianna01
01.06.06,14:26
Ústava Slovenskej republiky v čl. 13 ods. 1 písm. a) hovorí jasne a zreteľne o tom, že povinnosti možno ukladať zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd. Ak neexistuje povinnosť používať pečiatku uložená zákonom, potom nemôže nikto nikoho nútiť aby používal pečiatku. Tá aj tak nie je a ani nemôže byť zárukou pravosti či oficiálnosti dokumentu, pretože dnes nie je problém dať si vyrobiť alebo sám si vyrobiť akúkoľvek pečiatku, napr. aj takú úradnú okrúhlu, nesprávne nazývanú ako guľatá, inak viete si predstaviť, ako by sa asi dala odtlačiť pečiatka tvaru gule? Pečiatka má svoje historické tradície, jej význam a skutočný účel však zdegeneroval prebujnením úradného šimľa, ktorému aj s jeho glotovými rukávnikmi mala dodávať dôležitosť. Ak chcú úrady, najmä tie štátne používať pečiatku, nech ju používajú, napokon ako daňový poplatník sa môžem právom opýtať, prečo míňajú peniaze na niečo, čo nie je nutné, rozhodne to však nemôžu požadovať od nikoho, komu takúto povinnosť neukladá zákon. Rozhodujúci je podpis, ale i ten môže byť sfalšovaný. To sa dá napokon skôr či neskôr grafologickou expertízou preukázať, pečiatka neznamená nič, chýba jej totiž jedinečnosť a ochranné prvky, ak nebudeme uvažovať o špeciálnych a bežne nedostupných pečiatkových farbách. Takže, až bude od vás niekto požadovať používanie pečiatky a bude na tom trvať, nejakú si prineste a drbnite mu ju rovno doprostred čela.

P.S.

Najlepšia je taká, ktorá sa používa na označovanie dobytka, rozpálená pekne do biela.

No a s týmto bezvýhradne súhlasím.
My sme sa presťahovali, zmenili sme sídlo na všetkých úradoch, ale boli sme hnilí zmeniť si aj pečiatku, pretože na nej máme logo, ktoré je uložené na ktoviektorom cédéčku. Dokonca mám tuším na tej pečiatke aj staré DIČ, ale tým som si nie úplne istá. Keď robím faktúru, zásadne ju neopečiatkovávam. Keď niekto vyslovene chce pečiatku, tak mu tam dám starú. Pečiatku tam má, čo je na nej, je druhá vec. Ale nech mi ukáže, kde je napísané, čo tam mám mať. Všetky potrebné náležitosti obsahuje faktúra, na nej je aj originálny podpis.
Dokonca som sa stretla už aj s pečiatkou, na ktorej bol názov firmy a číslo mobilu. Tak som zvedavá, či by im na SP takáto pečiatka stačila. Lebo ak áno... :eek::eek::eek:
fizzy
26.07.06,10:49
....., tak sa mi rybička vo vrecku otvára .:rolleyes:
Zitka pekne :D :D :p

dakujem ste mi pomohli, kamarat sa ma pytal ci treba davat na FA (zivnostnik) peciatku, ci nestaci podpis, bo nejaky kolega s ktorym sa neznasaju mu nechce zobrat faktury!!!
Este raz diki ze ste ma v tom utvrdili ;)
Dav
08.08.06,09:32
Ozaj, a pečiatka na doklade z ERP je tiež krásny prežitok a nezmysel. Naopak, mala by tam byť pečiatka toho, kto nakúpil a uplatňuje si náklad a DPH...
Jana Acsová
08.08.06,09:41
Ozaj, a pečiatka na doklade z ERP je tiež krásny prežitok a nezmysel. Naopak, mala by tam byť pečiatka toho, kto nakúpil a uplatňuje si náklad a DPH...Alebo nemusí?
http://www.porada.sk/t19368-peeiatkova-doklady-z-erp.html
Fany
08.08.06,09:48
Dnes sa mi prave dostal list od pravneho zastupcu jedneho nasho klienta a ten mimochodom vytyka, ze na PD nemame peciatku. Su tam ale vsetky ostatne udaje aj o firme aj o samotnej platbe. A samozrejme aj podpisy. Tak potom ani samotny pravnik nevie, co je v zakone, alebo nas naozaj iba skusa?
Jana Acsová
08.08.06,09:55
Informácie je vždy potrebné selektovať.
Čo vytýka? Porušenie čoho? V akej súvislosti? Ak je nedostatočné dokladovanie pokladničnej operácie (ak dobre chápem PD - pokladničný doklad), tak určite by nebol dôvod iba chýbajúca pečiatka ... ale problém s reálnym preukázaním, či odôvodnenosťou transakcie.

Náš právny zástupca napríklad pri plnení zákazky faktúry len podpisoval. Rovnako nemal pečiatku. A nemyslím si, že by zmenil zaužívané formu štábnej kultúry iba preto, že by sme mu to napríklad vytkli my, ako jeho klienti.
zuzu247
09.08.06,09:56
Ak som to správne pochopila, tak pečiatka nie je nutná nikde a teda z toho mi vyplýva, že ak mám od niekoho moju vyšlú faktúru iba opečiatkovanú bez jeho podpisu, tak to nič neznamená! A môžem si s tou faktúrou akurát tak, keď ju nechce zaplatiť!:mee:
Jana Acsová
20.08.06,07:06
Ak som to správne pochopila, tak pečiatka nie je nutná nikde a teda z toho mi vyplýva, že ak mám od niekoho moju vyšlú faktúru iba opečiatkovanú bez jeho podpisu, tak to nič neznamená! A môžem si s tou faktúrou akurát tak, keď ju nechce zaplatiť!:mee:Spôsob realizácie dodávky a jej následné potvrdenie odberateľom by malo byť zmluvne riešené, prípadne spôsob potvrdenia prevzatia uvádzaný priamo na faktúre. Existenciu dodávky je potrebné preukázať. A dôkaznej núdzi pri jej preukazovaní je vždy dobré predchádzať. Tak ako ľudia ... aj obchodní partneri sú holt rôzni.
fizzy
30.03.07,05:51
Prosim Vas, ako postupovat pri strate peciatky?
Kde sa to ma nahlasit?
Dakujem.
fizzy
30.03.07,07:21
Prosim, nikto mi nevie poradit? :mee:
Tweety
30.03.07,07:25
Prosim, nikto mi nevie poradit? :mee:
Skús to nahlásiť na Polícii.:eek:
Johanka
30.03.07,07:25
Prosim Vas, ako postupovat pri strate peciatky?
Kde sa to ma nahlasit?
Dakujem.

:confused: :eek: .... nikam.
Johanka
30.03.07,07:27
Skús to nahlásiť na Polícii.
Zabudla si dopísať smajla ...
fizzy
30.03.07,08:04
Nieje potrebne to nahlasit na ziaden urad alebo nieco podobne?
Ja sa len kvoli tomu pytam, ze v pripade zneuzitia stratenej peciatky sme boli nejakosi chraneny.
fizzy
30.03.07,10:15
Nik z Vas pri strate peciatky nenahlasil tuto skutocnost, resp. neurobil nejaky zaznam? A co ak tu peciatku niekto zneuzije? Ako sa ma firma z toho potom vymotat?
vieroslava
07.03.08,14:51
Vraciam sa k tejto už zaprášenej téme.

Ak ste si mysleli, že pečiatky sú prežitok a nie povinnosť, tlačivo daňového priznania pre daň PO za rok 2007 nás všetkých nevedomých vyvádza z omylu.

Viď posledná strana (citujem):

odtlačok pečiatky daňovníka a podpis štatutárneho orgánu daňovníka alebo právneho nástupcu alebo správcu konkurznej podstaty

takže všetci, čo zastupujete právnické osoby a nemáte pečiatky, hor sa do výrobní pečiatok, aby ste to do 31.3. stihli
Jana Acsová
07.03.08,15:03
Vraciam sa k tejto už zaprášenej téme.

Ak ste si mysleli, že pečiatky sú prežitok a nie povinnosť, tlačivo daňového priznania pre daň PO za rok 2007 nás všetkých nevedomých vyvádza z omylu.

Viď posledná strana (citujem):

odtlačok pečiatky daňovníka a podpis štatutárneho orgánu daňovníka alebo právneho nástupcu alebo správcu konkurznej podstaty

takže všetci, čo zastupujete právnické osoby a nemáte pečiatky, hor sa do výrobní pečiatok, aby ste to do 31.3. stihli
Napríklad takúto?
http://www.porada.sk/559774-post13.html
Johanka
07.03.08,15:04
Nerob paniku ;). Tlačivo nie je zákon ...
vieroslava
07.03.08,15:09
Napríklad takúto?
http://www.porada.sk/559774-post13.html

Ďakujem.

:D:D:D
Myslela som si aká som originálna.
mimotemy

To bude tým, že k daňovým tlačivám sa dostanem iba keď mi ich usilovná včelička (môj účtovník) dá popodpisovať.
janrad
08.03.08,19:58
Erika, ja to robím tak, ze dopisemnad moj podpis"plati bez peciatky" a zoberu doklady aj na socialke aj zdravotky- ved namozem nahanat vsetkych klientov.DOTERAZ SOM NEMALA S TYM PROBLEM, SKUS TO TAK TIEZ, prajem uspech
marta bodonova
13.10.09,12:09
Vie mi niekdo poradiť, ked som sa stala platcom DPH, či musím zmeniť pečiatku na ktorej bude IC DPH.
Ďakujem
Tweety
13.10.09,12:12
Vie mi niekdo poradiť, ked som sa stala platcom DPH, či musím zmeniť pečiatku na ktorej bude IC DPH.
Ďakujem Žiaden zákon neprikazuje povinnosť pečiatky, ale ak ju už používaš a zmenili sa niektoré údaje, je dobré dať si urobiť novú pečiatku.
KEJKA
13.10.09,12:26
Vie mi niekdo poradiť, ked som sa stala platcom DPH, či musím zmeniť pečiatku na ktorej bude IC DPH.
Ďakujem
Nie je povinnosťou mať na pečiatke ičDPH,tak pečiatku nemeníš, pokiaľ údaje na nej uvedené sa nezmenili.
Napr.ak je na nej obchodné meno, sídlo, IČO, tak je škoda vyhadzovať peniaze.
Na doklade, kde povinne musí byť ičDPH, tak ho tam dostaneš iným spôsobom.
JM1968
04.11.09,12:55
Zdravím, všetkých, prosím volal mi klient, že stratil minulý týždeň pečiatku....Keďže nie je povinná, nikde to nemusí nahlásiť...dobre som mu povedala? Ďakujem.
Tweety
04.11.09,13:03
Zdravím, všetkých, prosím volal mi klient, že stratil minulý týždeň pečiatku....Keďže nie je povinná, nikde to nemusí nahlásiť...dobre som mu povedala? Ďakujem.
Nie, nedobre, stratu by mal nahlásiť na polícii.
JM1968
04.11.09,13:07
Nie, nedobre, stratu by mal nahlásiť na polícii.
No teda, ďakujem pekne, idem mu volať.
susann2
04.11.09,13:12
Zdravím, všetkých, prosím volal mi klient, že stratil minulý týždeň pečiatku....Keďže nie je povinná, nikde to nemusí nahlásiť...dobre som mu povedala? Ďakujem.
Pečiatka nie povinná, to je pravda, ale pravda je aj taká, že je zneužiteľná. Keby sa na polícii neohlásila strata, ťažko by ju dotyčná osoba dokazovala v prípade zneužitia.
JM1968
04.11.09,13:18
Pečiatka nie povinná, to je pravda, ale pravda je aj taká, že je zneužiteľná. Keby sa na polícii neohlásila strata, ťažko by ju dotyčná osoba dokazovala v prípade zneužitia.
Ešte raz vďaka, pekný deň