IvetaH
26.12.12,19:05
Ahojte, klient má v tržbe sprostredkovanie služby 3000 € a nič viac ani príloha. Keď som sa ho pýtala, čo to je, povedal, že to dohodil inej sročke projektanta na stavbu rekreačného zariadenia a toto je jeho odmena. Lenže ja viem, že tá druhá sročka nakoniec z toho vycúvala. Tak k tej vydanej faktúre ani nič mať nebudem.
Prosím vás môže to tak byť, alebo si mám urobiť aspoň nejaký zápis, ktorý mi podpíše konateľ niektorý. Nejde mi to nejak do krámu.
Ďakujem za názor.
tictac7
26.12.12,18:51
je to jeho výnos, ktorý zdaní, takže tu nie je problém, problém je na druhej strane - aby preukázal oprávnenosť nákladu - to ale Teba trápiť nemusí....
...mimochodom - má sprostredkovanie v predmete podnikania? Ak nie, problém môže mať so ŽÚ...
Economic
27.12.12,18:44
Províziu môže vyúčtovať, aj keď sprostredkovanie obchodu nemá v predmete podnikania. Dôležité je príjem zdaniť. Toto daňovákom vadiť určite nebude, lebo to je pre nich plus.
A čo v tej firme, kde je to nákladom ? No nejako si to musia ošetriť, aby to bol uznateľný výdavok pre nich...ak od stavebných prác sa ustúpilo... Nešlo o účelový výdavok na zníženie základu dane náhodou ?