peeter22
26.12.12,21:55
Zdravim. Kvoli praci si potrebujem zalozit zivnost, zial som v tejto teme absolutne mimo. Ide o opravu a udrzbu peci, kvasnych strojov, strojov na miesenie cesta, atd. ktore sa pouzivaju napr v hypermarketoh na dopekanie peciva (polotovaru). A rovnako stroje na krajanie, balenie peciva-
Aky druh zivnosti je na takuto cinnost potreba ? Moj najvacsi problem je spociva v tom, ze som vyuceny v absolutne inom obore - kuchar-
Peter S.
27.12.12,07:05
Podľa môjho názoru by malo ísť o remeselnú živnosť - opravy pracovných strojov 2414 4 01 - strojárstvo – výroba,montáž a oprava prístrojov, strojov a zariadení. Ale ak ste vyučený ako kuchár, tak to nebudete môcť robiť na živnosť. Pozrite si na tejto stránke obsah a vymedzenie niektorých živností http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie , ale najlepšie by vám mali poradiť priamo na živnostenskom úrade, resp. kontaktnom mieste.
peeter22
27.12.12,15:02
Hladam skor nejaku volnu alternativu.
Zatial som nasiel volnu zivnost 14.8.5 - vyroba strojov pre potravinarstvo. Len som sa nedozvedel, ake su konkretne podmienky, pre tento typ volnej zivnosti.
Economic
27.12.12,16:07
Ja by som skúsila aj tieto voľné predmety :

Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadení
Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätie
Baliace činnosti, manipulácia s tovarom
Peter S.
27.12.12,20:44
Hladam skor nejaku volnu alternativu.
Zatial som nasiel volnu zivnost 14.8.5 - vyroba strojov pre potravinarstvo. Len som sa nedozvedel, ake su konkretne podmienky, pre tento typ volnej zivnosti.

No veď preto som odporučil návštevu priamo na živnostenskom, tam ak budú chápavý, čo je dosť vzácna vlastnosť u úradníkov, tak vám budú vedieť poradiť, aby bol vlk sýty aj koza celá...
peeter22
28.12.12,04:39
...tam ak budú chápavý,...
Ved prave to, nemam dobre skusenosti so zamestnancami statu.
Ale myslim si ze Economic-ova odpoved mi uplne postacuje :)
Economic
28.12.12,06:31
Inak ak si ideš vybavovať živnosť (teda ju ešte žiadnu nemáš) Môžeš si požiadať aj o sprostredkovanie obchodu a služieb, a dala by som si tam aj maloobchod aj veľkoobchod a možno ešte aj poradenskú činnosť.
Ešte taká maličkosť pri elektronickom podaní žiadosti sa za voľné predmety neplatia žiadne poplatky. Môžeš využiť služby niekoho, kto také služby poskytuje, keď chceš.
Indeed
28.12.12,06:41
nehanbi sa a edituj svoj prispevok,a dodaj tam. "pošli mi SS,alebo ma kontaktuj mailom"