Eliška2
27.12.12,00:06
Dobrý deň. Prosím chcela by som poradiť. Od augusta 2009 som si platila dobrovoľné nemocenské poistenie a bola som aj zamestnaná. Od 27.10.2011 som bola na Pn a v marci 2012 hneď po ukončení PN som nastupila na matersku dovolenku. Pracovný pomer trvá naďalej. Pn aj matersku dovolenku som poberala aj z dobrovoľného nemocenského poistenia. Od 1.2. 2012 mi dobrovoľné nemocenské poistenie zaniklo zo zákona. Na nové dobrovoľné poistenie od 1.2.2012 som sa neprihlásila. V novembri mi skončila materská dovolenka a od novembra som nastúpila aj na rodičovskú dovolenku. Pracovný pomer trvá mi naďalej. 10. januára mám plánovanú operáciu a chcela by som sa od 10.1.2013 aj prihlásiť na dobrovoľné poistenie. Chcem sa opýtať, či mi vznikne nárok na nemocenskú dávku ak sa 10.1.2013 prihlásim na dobrovoľné poistenie z minimalného VZ a aj od 10.1.2013 budem vypísaná na Pn. A ak mi nárok vznikne na nemocenskú dávku, tak si musím platiť odvody na dobrovoľné poistenie aj počas PN alebo ich počas Pn-ky, teda od 10.1.2013 platiť nebudem a začnem ich platiť až odo dňa ukončenia Pn-ky. Zároveň keď sa prihlásim na dobrovoľné poistenie a budem na PN, tak budem aj naďalej na rodičovskej dovolenke. Vznikne mi nárok aj vtedy keď som na rodičovskej dovolenke? Ďakujem za radu.