Hegyi
27.12.12,16:38
Dobrý deň, prosím o pomoc pri fakturácii za služby vykonané v Nemecku (montáž na stavbe), nemeckej firme. Obe firmy Slovenská szčo je neplatca DPH aj Nemecká firma je neplatca. Vystavujem bez dph a nemám povinnosť sa ani registrovať? Ďakujem
Hegyi
27.12.12,15:47
Prosím poraďte niekto ak sa dá. Mám to dosť súrne.
rigollete
27.12.12,16:42
Ahoj, istého času som sa o to zaujímala. Neviem, či budem ešte dobre pamätať, ale to závisí od toho, či služba, ktorá bola poskytnutá, je súčasťou nehnuteľnosti (naše boli poskytované k nehnuteľnostiam, montáže, sadrokartón...), alebo nie je. Lebo inak by sa bolo potrebné registrovať u nás len pre pridelenie DIČ pre DPH. U ostatných služieb už fakt nepamätám, bolo to mimo môjho záujmu. :)
janapill
27.12.12,18:44
No podľa mňa keďže sa jedná o stavebné práce viažúce sa k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v Nemecku čiže podľa §16, musíte sa registrovať na DPH ale v Nemecku a tam tú daň aj zaplatiť, ak by Váš nemecký odberateľ bol platcom DPH, mohli by Ste túto daň.povinosť previesť na neho.
rigollete
28.12.12,12:09
Presne, prevádzali sme povinnosť na zahr. firmu, boli platcovia dph, my sme sa neregistrovali a do fa sme na koniec uvádzali túto skutočnosť odkazom na súvisiace §.