ancenoka
27.12.12,18:09
momentalne som v 28. týždni tehotenstva a určite si babetko nechcem nechať, preto by som sa chcela informovať ako to je s adopciami na slovensku či musim oznámiť dopredu, že chcem dať dieťa preč ak áno tak kde to mam oznamiť alebo či stači povedať až pri pôrode a či o tom mam informovať aj svojho gynekologa, že dieťa si nechcem nechať prípadne či by bola možnosť aj dohody cez internet alebo inú komunikáciu s rodičmi ktorí si chcú dieťa osvojiť
alaya1
27.12.12,17:17
Anonymny porod,
http://www.pravo-medicina.sk/poradna?question_id=48&PHPSESSID=4b1eb5f7f2a3eaaae332c816de13815c


aj ked si myslim, ze toto je fakt FIKTIVNA tema.
avalik
27.12.12,17:17
mondes
27.12.12,17:44
momentalne som v 28. týždni tehotenstva a určite si babetko nechcem nechať, preto by som sa chcela informovať ako to je s adopciami na slovensku či musim oznámiť dopredu, že chcem dať dieťa preč ak áno tak kde to mam oznamiť alebo či stači povedať až pri pôrode a či o tom mam informovať aj svojho gynekologa, že dieťa si nechcem nechať prípadne či by bola možnosť aj dohody cez internet alebo inú komunikáciu s rodičmi ktorí si chcú dieťa osvojiť

... prečo si nechceš nechať bábätko? Máš na to nejaký vážny dôvod? Veď porodiť dieťa je to najkrajšie, čo môže byť. Uvidíš, až prvýkrát zazrieš svoje vlastné dieťa, určite (dúfam) si to rozmyslíš. Ja by som ho hneď brala.
ancenoka
27.12.12,17:48
... prečo si nechceš nechať bábätko? Máš na to nejaký vážny dôvod? Veď porodiť dieťa je to najkrajšie, čo môže byť. Uvidíš, až prvýkrát zazrieš svoje vlastné dieťa, určite (dúfam) si to rozmyslíš. Ja by som ho hneď brala.


je na to viac dôvodov prečo si nechcem nechať mám ešte školu, doma nemam podmienky na výchovu dieťaťa a sama to tiež nezvládnem mam len 19 rokov a neviem si predstaviť že už sa budem cely život starať o dieťa, ktoré vôbec nechcem
alaya1
27.12.12,17:49
Odpoved si dostala v 1. a 2. prispevku. Myslim, ze je to vyriesene.
arizona
27.12.12,17:57
... prečo si nechceš nechať bábätko? Máš na to nejaký vážny dôvod? Veď porodiť dieťa je to najkrajšie, čo môže byť. Uvidíš, až prvýkrát zazrieš svoje vlastné dieťa, určite (dúfam) si to rozmyslíš. Ja by som ho hneď brala.
Aj pri anonymnom porode ma matka urcity cas po porode na rozmyslenie.Taktiez pri odlozeni do Babyboxu.

Neodsudzujme zadavatelku,ak sa tak rozhodla, urcite ma na taketo rozhodnutie vazny dovod...

Povazujem to za rozumnejsie riesenie,ako rozne ine "drastickejsie" sposoby, ktore zeny neraz v zufalej situacii po porode dokazu urobit.
Miška1
27.12.12,18:26
Nehnevaj sa, ale z Tvojho príspevku mám mráz na chrbte...niečo strašné, bez ohľadu na okolnosti, ktoré tu popisuješ.... Ja mám dve deti a dieťa je naozaj Boží dar ( a to nie je len fráza!!!!!!!) a nechápem, ako môže žena takto rozmýšlať. Ja som mala na vysokej škole asi 30 % spolužiakov, ktorí už mali deti a v pohode zvládli školu, aj bývanie sa dá riešiť a určite máš rodičov, alebo súrodencov, na ktorých sa vieš spoľahnúť. Prosím, rozmysli si svoje rozhodnutie, porozprávaj sa s rodinou a uvidíš, riešenie sa nájde, ale to, čo Ty navrhuješ nie je riešenie...Čo ak ťa to bude potom prenasledovať do smrti a do smrti budeš ľutovať takéto rozhodnutie?!
alaya1
27.12.12,18:30
Nehnevaj sa, ale z Tvojho príspevku mám mráz na chrbte...niečo strašné, bez ohľadu na okolnosti, ktoré tu popisuješ.... Ja mám dve deti a dieťa je naozaj Boží dar ( a to nie je len fráza!!!!!!!) a nechápem, ako môže žena takto rozmýšlať. Ja som mala na vysokej škole asi 30 % spolužiakov, ktorí už mali deti a v pohode zvládli školu, aj bývanie sa dá riešiť a určite máš rodičov, alebo súrodencov, na ktorých sa vieš spoľahnúť. Prosím, rozmysli si svoje rozhodnutie, porozprávaj sa s rodinou a uvidíš, riešenie sa nájde, ale to, čo Ty navrhuješ nie je riešenie...Čo ak ťa to bude potom prenasledovať do smrti a do smrti budeš ľutovať takéto rozhodnutie?!
Nech prvy hodi kamenom, kto je bez viny. Nesudme, ked o tom nic nevieme, dieta nezabila, ako mnohe ine.
marleau
27.12.12,18:47
Nech prvy hodi kamenom, kto je bez viny. Nesudme, ked o tom nic nevieme, dieta nezabila, ako mnohe ine.

To je síce pravda,ale pre lajdáckosť nedopriať dieťaťu matku,tak to je prisilné aj na chlapa. Keby mala zdravotné problémy ako moja priateľka,že jej lekárka priam zakázala otehotnieť,ale takto?
A to mne kdekto navrhuje,aby som si teda adoptoval decko. Takže jednému pôžitky a druhému starosť?
Kam to spejeme?
Ingrid Ondruskova
27.12.12,19:03
a kto povedal, že život je spravodlivý???....nie je!!!!!
wagner
27.12.12,19:40
Neodsudzujte ju. Je veľa žien, ktoré nemôžu mať deti a čakajú na voľné dieťa hneď po narodení. Aj dcéra môjho bratanca pred niečo vyše rokom sa stala šťastnou matkou chlapca, ktorého porodila iná matka. Je to to najlepšie riešenie v tejto situácii.
saskia26
27.12.12,19:45
Kto nezažil, nikdy nepochopí. Aj mňa prešiel mráz po chrbte, ale myslím si, že je to najlepšie riešenie, ak sa sama tak rozhodla.
Je fakt škoda, že sa spoluploditeľ na to vykašlal. Po rokoch sami zistia...
marleau
27.12.12,19:54
Autor diel,bla,bla,babské výhovorky. Na sex ste boli dvaja...
Keby bola príčina nemožem,tak som ticho,ale: NECHCEM????
alaya1
27.12.12,20:03
Autor diel,bla,bla,babské výhovorky. Na sex ste boli dvaja...
Keby bola príčina nemožem,tak som ticho,ale: NECHCEM????


Nedam ti neuzitocne, ako ine, chapem ta, mas bolave srdiecko v tuzbe po potomkovi. Svet je nespravodlivy. Tie co mozu, nechcu a tie, co by velmi chceli nemozu. Neviem sa vzit do takej situacie, nakolko to musi byt neskutocne tazke tuzba po dietati. Je to jedno, ci je to chlap, ci zena.
avalik
27.12.12,20:03
nehnevaj sa, ale preto, ze mas problem nemusis si svoju bezmocnost vylievat na zadavatelke
alaya1
27.12.12,20:08
tak to som ta zle pochopila,pisal si o prietelke so zdravotnymi problemami, takze to neuuzitocne dam, dodatocne a rada.
marleau
27.12.12,20:09
A prečo máme pomáhať nespravodlivosti?
alaya1
27.12.12,20:17
na zdravie.....
buchač
27.12.12,20:17
Ty si CELÁ NEUŽITOČNÁ !!!
wagner
27.12.12,20:20
Juraj nerieš.
alaya1
27.12.12,20:22
Pekny vecer aj tebe, Buchac.
alaya1
27.12.12,20:23
Dufam, ze sa ulavilo.....
Letko
03.01.13,04:42
Po pôrode sa radšej nemiluj až pokiaľ nedospeješ.