pavoldubovany
27.12.12,19:29
Pekný deň prajem,
chcel by som sa informovať čo ma to bude stát ak zruším stavebné sporenie v PSS, ktoré mám 2-3 rok ? Mám tam niekoľko tisíc a potrebujem ich na kúpu nehnutelnosti ale prostredníctvom úveru cez banku.

Podľa všetkých info. by som mal prísť o:
-90€ za zrušenie zmluvy,
-(2xštátna prémia vo výške cca 66€= 132€),
- neviem čo ešte.

Ako odstúpiť od zmluvy tak aby som čo najmenej zaplatil ??
Ďakujem za informácie.
tictac7
27.12.12,18:40
čítať vieš? Tak si prečítaj podmienky, čo máš k zmluve.....
...sorry, veštiť ešte fakt nevieme....

mimotemya fakt do dobrej rubriky si to zaradil - asi fakt problém s čítaním....
Katy a R
27.12.12,18:40
kuk tu: http://www.pss.sk/files/pdf/dolezite_dokumenty/sadzobnik-fo-01-2013.pdf

- a ak "vydokladuješ" celú sumu, čo máš nasporenú - tak o štátnu prémiu neprídeš ..;)
pavoldubovany
27.12.12,19:14
Ako to myslíš že by som nedošiel o štátnu prémiu ?? Rozmýšlam že už nebudem platiť to čo som dával mesačne ale o nejakého pol roka by som chcel spoločne s manželkou kúpiť byt.
Čo všetko mi ešte môžu zaučtovať okrem tých 90€??
freddy87
27.12.12,21:10
A prečo práve cez banku a nie cez stavebku chcete riešiť úver?
pavoldubovany
27.12.12,22:53
Pravdupovediac, zatial mi zo stavebka len stŕhajú za všetko možné a je okolo toho sa mi zdá viac papierov ako pri klasickej hypotéke pre mladých riešiac ju cez banku.
Mám niečo našetrené v banke, niečo na stavebku. Ale na to aby som mal 50% cielovej čiastky mi tam chýba ešte 11 000€ a nemôžem čakať viac ako pol roka s kúpou bytu ! Limituje ma čas a medziúver sa cez stavebnú spor. neoplatí... asi len tak málo v skratke k tomu.
Braňo
04.01.13,11:05
podľa môjho názoru je pre Teba výhodnejšie zobrať medziúver a zobrať aj bankový úver a keď budeš mať peniaze z banky, môžeš kľudne celú stavebku vyplatiť naraz a neprídeš o stavebné prémie.Okrem ročného poplatku nestŕhajú za nič.