TheSteven
27.12.12,21:37
Ahojte, pred chvíločkou som sa pýtal podobnú otázku, ale bola o hudbe, teraz by som sa vás chcel spýtať či nepoznáte nejaký professionálny a drahý program na tvorbu hier, a aby tie hry stáli zato,
Do gameingu chcem tiež veľa investovať, lebo ma to baví,
Vopred ďakujem za užitočné odpovede.. :)

PS: Najlepšie by bol nejaký program ktorý by vedel vytvoriť aj 3D hru, a nejaku kvalitnú hru ako napr. Skyrim, MW3, Far Cry 3, atd.
Hladám niečo poriadne..

Ďakujem.. :)
PS - PS - Aj nejaký s dobrou grafikou by sa hodil.. :P
Ja viem, chcem veľa.. ale investujem do toho nemalú čiastku ak bude treba..
mecky
27.12.12,20:54
a to si vazne myslis ze sa take nieco naklika v programe? :D
naozaj by sa zislo pouzivat trochu hlavu

len tak na ilustraciu. vyvoj skyrimu trval asi 3 roky (prve veci ohladom pribehu a pod. sa zacali robit hned po oblivione teda cca 10rokov), robilo na nom 90 ludi, a stalo to niekolko desiatok milionov dolarov :)


edit: ale aby som teda trochu pomohol, ked ma chlapec taky velky zaujem
http://www.crydev.net/dm_eds/download_detail.php?id=4
cryengine3 sdk zadarmo
avalik
27.12.12,21:26
"Do gameingu chcem tiež veľa investovať, lebo ma to baví,"

kolko je vela?

co ta bavi? hrat hry?
TheSteven
28.12.12,14:14
Mecky , ja viem a som si vedomý že do toho bude treba investovať dosť veľa peňazí, ale to skadial tie peniaze mám , to je moja osobna vec, tiež ďakujem za radu, a mám už 24 kamaratov a 13 kamaratiek s ktorými to chceme urobiť, a vieme že to bude trvať "ty
newmi
01.01.13,21:38
priprav par desiatok milionov eur ked chces velky projekt. Na daco mensie a kratsie by ti mohol stacit aj milion. Vela stastia! :-D
misoft
01.01.13,22:00
Kua - zobuď sa už konečne!

Ahojte, pred chvíločkou som sa pýtal podobnú otázku, ale bola o hudbe, teraz by som sa vás chcel spýtať či nepoznáte nejaký professionálny a drahý program na tvorbu hier, a aby tie hry stáli zato,
Do gameingu chcem tiež veľa investovať, lebo ma to baví,
Vopred ďakujem za užitočné odpovede.. :)

PS: Najlepšie by bol nejaký program ktorý by vedel vytvoriť aj 3D hru, a nejaku kvalitnú hru ako napr. Skyrim, MW3, Far Cry 3, atd.
Hladám niečo poriadne..

Ďakujem.. :)
PS - PS - Aj nejaký s dobrou grafikou by sa hodil.. :P
Ja viem, chcem veľa.. ale investujem do toho nemalú čiastku ak bude treba..
Také hry (ako spomínaš) sa nevytvárajú špeciálnym programom - tvorí sa po častiach. Postavy - charakteristiky + drátový 3d model + kinematika modelu + textúrovanie + interaktivita modelu = cca 10-15 ľudí pracujúcich 16-18 hodín denne niekoľko mesiacov v kuse (treba ich zaplatiť a cena nie je 2€/hod., ale aspoň 250€/hod.). Potom potrebuješ prostredie - opäť to isté, čo u postáv. A keď je toto hotové, spojiť to do celku - postavy + dej + interaktivita atď., atď.

Ty si hádam myslíš že taká Far Cry bola vytvorená na kolene za pár dní? Zabudni! Celá realizácia trvala 14 mesiacov - Far Cry vyšla na svetlo 2004 a už mali scenár pre Far Cry 2. Tá vyšla 2008 (museli odladiť a vychytať bugy - to robili platení testeri - hráči cca 1,5 roka). Teraz je na rade Far Cry 3 - 2012. Keď si pozrieš - rozdiel je 4 roky!.
A za všetko sa platí! Takáto sumička len za vývoj hry je nie milión, nie desiatky miliónov - sú to stovky (preto sú tak drahé a preto sa sťahujú načierno a crackujú).

Tak sa ťa opýtam - máš pre začiatok cca 100 melónov €uráčov? Nie? Zabudni, plesni si jednu po mluvidle, aby si sa spamätal a netrieskal tu takého hovädiny!

A to som nespomenul vybavenie - najvýkonnejšie mašiny s najvýkonnejšou grafikou - a nie jeden PC, ale desiatky, prepojené do siete. Ďalších pár stotisíc €.
marjankaj
01.01.13,22:03
Nerozčuľuj sa. Možno v škôlke niečo počul o programovaní a asi ho to chytilo.
misoft
02.01.13,21:12
To nie je rozčuľovanie - to mu chcem z tej hlavy vyhodiť - tie jeho fantasmagorie.
Vakos_SK
06.01.13,17:49
Game maker :)
DanPaul
08.01.13,08:38
Taka moznost neexistuje, ale mozes si kupit licenciu na uz existujuci 3d herny engine (napr. Source, Frostbite, atd.) ktory je uz pripraveny na tvorbu hry. Praca s takymto engineom ale nie je o klikani a jednoduchej tvorbe. Gro hry - jej obsah - funkcionalitu a hratelnost zalezi od timu, ktory hru dava dokopy. Medzi nich patria 3d animatori - tj. experti v praci s 3d studiom na vytvaranie 3d predmetov pouzitych v hre, 3d animacie pohybu postav a 3d prostredia (luky, mesta, budovy atd.). Dalej tam su skripteri - ti v podstate robia hru hrou, lebo urcuju, kde co na hraca vybehne, co kedy sa spusti, ako sa co zachova a ake su hracove moznosti. V podstate najdolezitejsi su ale programatori, lebo ti vedia dat vsetko dokopy tak, aby sa to vobec dalo spustit. Hru v podstate treba NAPROGRAMOVAT. Najcastejsie pouzivanym jazykom na tvorbu hier je C/C++, ale pomaly sa zacina (fakt pomaly) presadzovat aj XNA Framework, lebo ho pouzivaju konzoly. V time je ale samozrejme ovela viac ludi - autor pribehu, producent, testeri a kopec, kopec dalsich....
Ak sa chces financne podielat na tvorbe hier, skus oslovit vedenie firmy Couldron (Bratislavska firma) a mozno zistis, ze to nie je take jednoduche, ako sa to moze zdat.
Fero11
08.01.13,10:12
Chcem riadit vesmirnu lod, budem lietat do kozmu na rozne planetky a pod ....
kde je lepsi kosmodrom florida, ci kazachstan .... alebo kaslem na to, budem startovat s jaslovskych bohunic :)
penazi mam dost ... kolko moze stat taka raketa ??? (nemyslim tenisovu)


Naprogramoval si uz niekedy hru podobnu tetris ??
Peter Karvai
13.07.14,20:57
dám ti radu nepokúšaj sa vytvárat pc hry software, publikácia, vývoj ta budú stáť veľmy veľké peniaze zameraj sa na android hry a aplikácie kódovanie je dosť zložité ale vývoj android aplikácii ma veľa výhod všetok software čo potrebuješ je bezplatný a registrácia na Google play developer console ta víde len na 25 USD po prepočte necelých 18.50 €
najlepši program nato je eclipse ale treba k tomu stiahnut plug-ini a programy pretože je to vývojárský program a nie zameraný len na android aplikécie
ale pred tým než začneš programovať musíš si preštudivať návody a tutorialy a potrebuješ perfektnú angličtinu
aj ja s tým len začinam ale postupne sa v tom dá zorientovať dám ti sem linki na návody ako nato ale chce to pevné nervy

tu získaš prehlad o tom: https://www.youtube.com/watch?v=dSCGkUN8yt8
a tu je serial tutorialov ale začni od prvého: http://www.pallasoftware.cz/tutorialy.php
Peter Karvai
13.07.14,21:04
ps: svoju aplikáciu môžeš publikovať aj na inich stránkách a myslím že nie je problém nájť stránku s bezplatnov registráciou ale v dnešnej dobe skoro všedci nakupujú cez obchod google play a aplikáciu môžes spoplatnit aleo nahrať tam reklamy a to ti zaistí celkom slušný príjem takže ak maš čo nahrať myslím že sa oplatí dotoho investovať