tamira
27.12.12,22:36
Dobrý deň

Chcela by som sa opýtať aký je postup pri okamžitej výpovedi zo strany zamestnanca podľa § 69 ods b.dakujem
alaya1
27.12.12,21:47
tamira
28.12.12,08:16
Môžem dať okamžitú výpoveď prípade,že nemám zaplatené školenia počas celého roka,nemám presné výplatné pásky vždy z nich chýba cca 50eur,počas mojej práceneschopnosti z dôvodu prac.úrazu mi nebola vyplatená nemocenská,úrazový príplatok kvôli tomu,že môj zamestnávateľ mi neodoslal do poisťovne dokumentáciu.A po 3 mesiacoch keď ja sama som ich poslala tak som to dostala vyplatené!Ďalej mi nevypláca sviatky v ktorom mi odpadá služba,ktorú by som robila keby to nebol sviatok.A nakoniec mi krátil dovolenku aj napriek tomu,že pri pracovnom úraze sa nemôže krátiť plus dovolenkový priemer mi znížil na minimum pritom pri pracovnom úraze je to jak by som robila.Za každú radu ďakujem :)
veronikasad
28.12.12,08:41
Môžem dať okamžitú výpoveď prípade,že nemám zaplatené školenia počas celého roka,nemám presné výplatné pásky vždy z nich chýba cca 50eur,počas mojej práceneschopnosti z dôvodu prac.úrazu mi nebola vyplatená nemocenská,úrazový príplatok kvôli tomu,že môj zamestnávateľ mi neodoslal do poisťovne dokumentáciu.A po 3 mesiacoch keď ja sama som ich poslala tak som to dostala vyplatené!Ďalej mi nevypláca sviatky v ktorom mi odpadá služba,ktorú by som robila keby to nebol sviatok.A nakoniec mi krátil dovolenku aj napriek tomu,že pri pracovnom úraze sa nemôže krátiť plus dovolenkový priemer mi znížil na minimum pritom pri pracovnom úraze je to jak by som robila.Za každú radu ďakujem :)

§ 69
Na začiatok (http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#hore)

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
tamira
01.01.13,17:53
a okamžitú výpoveď môžem dať aj keď len čast zo mzdy ale čast z náhrady zo mzdy som dostala?lebo v zákone nieje to jasne uvedené :(
ewita888
01.01.13,18:53
a okamžitú výpoveď môžem dať aj keď len čast zo mzdy ale čast z náhrady zo mzdy som dostala?lebo v zákone nieje to jasne uvedené :(
§ 69
Na začiatok (http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#hore)

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť
do 15 dní po uplynutí ich splatnosti