mbrnakova
28.12.12,09:40
Ahojte, charity shop alebo second hand?, u nás na Slovensku nefunguje žiadna charity shop sieť, napr.ako Oxfam v Uk... myslím, že tu existuje nejaký skromný zberateľský projekt, kontajnery na zber šatstva,ale kde reálne tieto ,,dary,, končia nikto netuší. V UK to bolo tak, že som napr. doma triedila šaty, ktoré som už rok nenosila, zbalila ich do tašky a šup s nimi pred dvere charity shoppu, oni ich tam oprali, vyžehlili a dali im cenu, samozrejme oveľa nižšiu, ako obstarávacia cena a pomohli tak ľuďom v núdzi...a mne sa uvoľnilo miesto v skrini a mala som dobrý pocit, že som takto niekomu mohla pomôcť....ako je to s obchodom second hand? viem, že vozia bagle z UK na smiešne peniaze, potom asi triedia a čo sa dá predať, predajú...ale ja nechcem voziť veci zo zahraničia, chcem použiť veci, ktoré nám dlhodobo zavadzajú, a odkladajú sa, že keby niekedy náhodou...všetci to určite poznáte...neviem kde s týmto projektom začať...poradíte?

Mirka
blavaciko
28.12.12,12:28
cele si to po sebe precitaj, zhlboka sa nadychni, popremyslaj co si chcela vlastne napisat...
potom vyuzivaj rozdelenie otazky na viac viet, a hlavne sa spytaj co vlastne chces vediet, v tvojom zadani otazky sa ani kon nevyzna...
ACCNT
28.12.12,18:39
po bratislave su nejake kontajneri na satstvo. jeden mam po ceste do prace. casto byva preplneny a veci su nahadzane okolo. z toho co som videvidavam by som sa do toho nepustal: vacsinou su to same stare veci(stare myslim po dochodcoch, rok vyroby maju tak pred 20 rokmi ...) - to si uz dnes nikto nekupi.
podla mna bude na slovensku problem vyzbierat satstvo v dobrej kvalite a dostatocnom mnozstve aby to vynasalo. tu nie je taka zivotna uroven, ze si ludia casto obmienaju satniky.

ako by si chcela zbierat to satstvo? myslis, ze ludom sa bude chciet zaoberat sa kam ho doviezt, kedy tam maju otvorene, .... bude tazke konkurovat firmam, ktore maju zberne kontajneri na kazdom kroku.

a pod pojmom ludia v nudzi si predstavujem bezdakov na staniciach, ktori si radsej kupia cigarety alebo krabicove vino.