vema
27.02.06,19:19
Môžem vyplatiť v ročnom zúčtovaní môjmu zamestnancovi daňový bonus na dieťa za 11 mesiacov, keď nie je ženatý, dieťa je jeho,ale žije s matkou dieťaťa v spoločnej domácnosti.Aké doklady okrem rodného listu ešte treba pýtať? Vo vyhlásení si ho má dopísať na prvej strane, alebo v tých zmenách, lebo ak má nárok, tak mu ho už budem dávať každý mesiac ak samozrejme splní podmienku pol.min.mzdy.Odpovie mi prosím niekto?:(
Pepa
27.02.06,18:24
Môžeš - má nárok.
Tweety
27.02.06,18:25
Môžem vyplatiť v ročnom zúčtovaní môjmu zamestnancovi daňový bonus na dieťa za 11 mesiacov, keď nie je ženatý, dieťa je jeho,ale žije s matkou dieťaťa v spoločnej domácnosti.Aké doklady okrem rodného listu ešte treba pýtať? Vo vyhlásení si ho má dopísať na prvej strane, alebo v tých zmenách, lebo ak má nárok, tak mu ho už budem dávať každý mesiac ak samozrejme splní podmienku pol.min.mzdy.Odpovie mi prosím niekto?:(
Pozri
§ 33
Daňový bonus


(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 5 400 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)

(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)
abel
27.02.06,18:43
Môžem vyplatiť v ročnom zúčtovaní môjmu zamestnancovi daňový bonus na dieťa za 11 mesiacov, keď nie je ženatý, dieťa je jeho,ale žije s matkou dieťaťa v spoločnej domácnosti.Aké doklady okrem rodného listu ešte treba pýtať? Vo vyhlásení si ho má dopísať na prvej strane, alebo v tých zmenách, lebo ak má nárok, tak mu ho už budem dávať každý mesiac ak samozrejme splní podmienku pol.min.mzdy.Odpovie mi prosím niekto?:( Ak má dieťa do 15 rokov, stačí kópia rodného listu, ak by malo viac, treba aj potvrdenie o návšteve školy. Za rok 2005 Ti napíše v Žiadosti o vykonanie roč. zúčtovania, že si uplatňuje bonus, vo vyhlásení by som asi dala podpísať aj tretiu stranu - DRUH ZMENY- uplatňujem DB na dieťa, ZMENA NASTALA DŇA: napr. od 1.1.2006
vema
27.02.06,19:50
Ďakujem, pomohli ste mi...:)