Dantess
29.12.12,10:04
Zdravím. Na koniec roka väčšina podnikateľov bilancuje, počíta a vyhodnocuje svoj rok. Aký bol ten Váš? Posunuli ste sa v podnikaní? Vyrástli ste osobne? Alebo ste stagnovali?

Pre mňa bol rok 2012 rokom učenia. Myslel som si, že za 3 roky čo podnikám som sa toho naučil dosť, ale tento bol veľmi plodný a učil som sa zo svojich chýb. Celkovo ale tento rok hodnotím ako veľmi dobrý a nebojím sa povedať, že najdôležitejší pre moje podnikanie. Ako ste na tom vy?
Indeed
29.12.12,09:21
Neviem,či som podnikateľ v pravom slova zmysle, zrejme asi nie,

ale ja som z rokom 2012 SPOKOJNÝ,

ked som predbežne počítal svoje DP, samozrejme klasika vydavky 40% tak vychádzala daň nejakých 180 eur,
čo sa celkom dá, si myslím ,
každý zúčastnený bude spokojny, štát dostane nejakú daň, a ja som spokojny,že sa týmto sposobom viem luxusne uživiť

Nepotrebujem žiadny nadbytok, ako som kdesi už písal tu na porade 1000 eur mesačne postačuje do rozpočtu...

Aj keby som vyhral hned zajtra LOTTO tak X6 by som si rozhodne nekupil...

Ale nový Chevrolet som si objednal, tak mi držte palce aby sa približne rovnako a lepšie darilo aj v nasledujúcom roku,
čo je spolu s prianím pevneho zdravia a dobrej pohody mojim prianím, pre všetkých podobne zmýšľajucich ľudí .
Jana Motyčková
29.12.12,09:27
"Podnikám" 22 rokov. Odišla som zo štátneho podniku hneď po revolúcii, lebo som pokladala za nezmyselné riadiť sa nezmyselnými príkazmi šéfov. Teraz mám pocit, že by som mala odísť z práce ktorú robím, lebo programovať, vysvetľovať a školiť tieto nezmysly, ktoré vymysleli, sa mi zdá nezmyselné. Drží ma v práci len to, že nechcem nechať "v šachu" kolegov a klientov. Ale radosť z práce nemám.

Na druhej strane sme tento rok s manželom a pár kamarátmi otvorili v TN galériu s kaviarňou, a aj keď do toho iba kibicujem, iba občas pomôžem - to ma baví a z toho mám pocit, že to má zmysel.
Ak by som hodnotenie podnikania mala robiť podľa finančných výsledkov, tak hodnotenie by bolo opačné.
Dantess
29.12.12,09:33
Páni moji svet je malý. p. Motyčková do Vašej kaviarne som dodal kávovar ja aj kávu Vám dodávam :-)
Jana Motyčková
29.12.12,11:44
Na Slovensku sa každý s každým pozná ....:)
orthoo
30.12.12,18:35
S podnikanim som zacal tento rok (2012)
Rozhodne moju volbu nelutujem. Bol to pre mna uplne skvely rok. Pocitam, ze sa to len moze lepsit. Verim, ze rok 2013 bude pre ludi odost tahsi, ako ten co sme tu mali teraz.

Nechcem byt kruty, ale mne to len vyhovuje. Bude mensia konkurencia a ty ktori su sikovny si mozu len polepsit.
m.hladka
31.12.12,16:31
presne tak som na tom aj ja, ibaže bez tej kaviarničky. PF 2013