Vevewe
29.12.12,14:37
Ahojte,

kupujem lacný textil, ktorý nemá etikety v slovenčine (a niekedy nemá etiketu vôbec). Budem používať vlastné etikety s mojím logom a všetkými potrebnými informáciami. Viete niekto, ako sa dá najjednoduchšie pripevniť etiketa na hotový textil tak, aby to bolo v súlade so zákonom? Ďakujem.
camozzi
29.12.12,14:04
Hodia sa ti splinty:
http://www.stoklasa-sk.sk/splintovacie-klieste-a-splinty-x2s0211
Alebo si daj vyrobiť samolepiace visačky.
Ankaa7
29.12.12,20:17
Nemusia byť etikety k textilu prišité? Stačia splinty?
Ankaa7
29.12.12,20:18
Vevewe - ja by som sa rada opýtala, dávaš si etikety niekde zhotovovať (kde?) alebo si si zakúpila tlačiareň? (ktorú?)
lujza.j
29.12.12,20:22
mimotemy
kupujem lacný textil, super "dík" za tú kvalitu....:mad:
Vevewe
29.12.12,21:28
Camozzi, ďakujem za odpoveď, ale asi sme sa nepochopili. Ja nepotrebujem visačky, ale etikety; to sú tie lístočky s informáciou o materiáloch ("100% bavlna") a symbolmi ošetrovania. Štandardne sú našité zvnútra oblečenia. Musia byť pripevnené tak, aby sa s nimi oblečenie dalo nosiť, prať, žehliť atď.
Vevewe
29.12.12,21:32
Ankaa7, toto rozhodnutie ma ešte čaká :) Závisí aj od toho, aká bude odpoveď na túto moju otázku. Zatiaľ mám riešenie také, že si kúpim tlačiareň na etikety a budem ich tam prišívať.
Vevewe
29.12.12,21:39
Lujza: Ani neviem, ako ti odpovedať tak, aby to bolo aspoň trochu slušné :) Ale skúsim: po prvé, ty nevieš, od koho a v akej kvalite nakupujem - lacné neznamená vždy nekvalitné. Po druhé: keby si vedela, kde všade sa tieto veci predávajú so ziskom 70% a viac, tak by si si na Slovensku už asi nikdy nekúpila oblečenie :) a to sa týka aj známych reťazcov ako H&M alebo C&A. No a po tretie - nie každý má peniaze na sveter Tommy Hilfiger za 70€. Ľudia sú vďační na neznačkové, nepredražené oblečenie v slušnej kvalite. Týmto ľuďom budem ja predávať a budem to robiť najlepšie, ako viem.
Ankaa7
29.12.12,21:57
Podľa mojich zistení to musí byť prišité - teda asi šijacím strojom najskôr.
Vevewe
29.12.12,22:07
A nedá sa nová etiketa nejakým spôsobom pripevniť na pôvodnú? Väčšina vecí totiž etiketu má, len je v inom jazyku.
Ankaa7
30.12.12,15:47
No asi najskôr prišitím, iný spôsob ma nenapadá.