freelover
29.12.12,21:28
Radím sa osobne medzi tých lepšie počítačovo gramotných no napriek tomu mam problém s ktorým si neviem dať rady.
S nejakého dvôvodu ovládam kolečkom myši hlasitosť a to za každých okolností.Može byť spustená akákoľvek aplikácia alebo žiadna stále to ide.
Pozeral som nastavenia myši,preinštaloval som ovladače no stále nič.Sem tam si zahrám a práve pri hraní to najviac otravuje.Nefukguje napríklad zameriavanie a strelba naraz (pravým tlačitkom myši zanerať a ľavým strielať).
Nechce sa mi preinštalovávať win.Prosím poraďte.
misoft
29.12.12,20:40
Sem tam si zahrám a práve pri hraní to najviac otravuje.Nefukguje napríklad zameriavanie a strelba naraz (pravým tlačitkom myši zanerať a ľavým strielať).
Toto sa nastavuje priamo v hre - nastavenie myši, jej tlačítok, kláves. Inak aj mne reguluje koliesko myši hlasitosť, ale pri spustení aplikácie preberá táto riadenie jej funkcií (ovládanie pomocou myši) - to sa tiež nastavuje v niektorých aplikáciách.
mercdok
29.12.12,22:02
Aka znacka a model?
freelover
29.12.12,22:32
Toto sa nastavuje priamo v hre - nastavenie myši, jej tlačítok, kláves. Inak aj mne reguluje koliesko myši hlasitosť, ale pri spustení aplikácie preberá táto riadenie jej funkcií (ovládanie pomocou myši) - to sa tiež nastavuje v niektorých aplikáciách.

Skusal som resetovat ovladanie,preinstaloval som hru (far cry 3) no nic.Bohuzial robi mi to v kazdej hre co mam.Jednoducho nereguje mys na stlacenie laveho a praveho tlacitka naraz.Deje sa mi to vsade.Nie len v hrach.Preinstaloval som dokonca aj zvukacku.STale nic.
freelover
29.12.12,22:34
Aka znacka a model?

Je to hama M1130.
misoft
30.12.12,00:38
freelover
30.12.12,11:42
Samozrejme aj to som skusal aj ked predtym som ovladace nemal.
Podla mna som som pravdebodopne aktivoval klavesovou skratkou nejaku funkciu wo win.No neviem to vypnut.Som s toho naprasky:mad:
misoft
30.12.12,13:27
Nainštaluj znova k nej ovládače, potom odober myš zo systému (ako keby tam nebola), vytiahni z konektora a reštartuj PC. Po reštarte zasuň myš, OS identifikuje zariadenie a bude pre ňu hľadať ovládač - podstrč ten nainštalovaný. Potom bude mať myš pridelený správny ovládač.
Fígeľ je v tom, že keď si zastrčil myš - OS jej hľadal ovládač (každé zariadenie má svoj identifikátor, podľa ktorého OS pozná, čo to je), ale keďže nenašiel, podstrčil generic driver - obecný ovládač. Potom darmo inštaluješ nové ovládače, keď má pridelený defaultný (a nepomôže ani automatická aktualizácia drivera - musí sa vždy "podstrčiť").
Preto sa najskôr inštalujú ovládače, až potom sa pripájajú také sofistikované p&p zariadenia (periférie) - OS totiž už vie, že k nemu má ovládač (vopred nainštalovaný).