Katarína...
30.12.12,09:36
V novembry som v Allianz d.s.s. uzatvorila zmluvu o vstupe do druhého piliera. V decembri bola táto zmluva Sociálnou poisťovňou akceptovaná a účásť ba starobnom dôchodkovom sporení mi vznikne od januára 2013.
Aké potvrdenie o tomto zápise mám doručiť svojmu zamestnávatelovi??? A v akej lehote?
Ďakujem, Katarína
freddy87
30.12.12,10:15
Žiadne, zamestnávateľ platí odvody rovnako ako doteraz, podstatné je že v SP tie odvody prerozdeľujú do 2. piliera, teda DSS. Čiže zamestnávateľa sa to nijako netýka.
JanoL
03.01.13,14:54
Žiadne, zamestnávateľ platí odvody rovnako ako doteraz, podstatné je že v SP tie odvody prerozdeľujú do 2. piliera, teda DSS. Čiže zamestnávateľa sa to nijako netýka.

Dovolím si doplniť, že trochu sa to zamestnávateľa týka...

Zákonník práce 311/2001 v §130 ods.(5) Pri vyúčtovaní mzdy je zamestnávateľ povinný zamestnancovi vydať doklad obsahujúci najmä ...
...v členení preddavok poistného na zdravotné poistenie, poistné na nemocenské poistenie, poistné na starobné poistenie, poistné na invalidné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti, poistné na garančné poistenie, poistné na úrazové poistenie, poistné do rezervného fondu solidarity a príspevok na starobné dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ.

Zvýraznené je práve suma do II. piliera - SDS, ktorú zamestnávateľ má uvádzať na výplatnej páske.

Takže evidujem údaj, či zamestnanec je, alebo nie je sporiteľ v II. pilieri. Mne to stačí oznámiť "per huba".

Prajem pekné dni v roku 2013

Jano