calimero1
30.12.12,12:25
Dobrý deň,
dnes som si v Money S3 založil účtovný rok 2013 pre vedenie jednoduchého účtovníctva.
Z hrôzou som zistil, že predkontácie a peňažný denník mám v starej podobe, nie v tej, ktorá má platiť od roku 2013 (teda napr. členenie na zásoby, služby a pod.).

Pri otváraní nového účt. roka som postupoval podľa odporúčaní na stránke výrobcu, teda som zaškrtol "Použiť zoznamy minulého roku", čo bola asi chyba. Neviem to však vrátiť späť, nejde mi ani zmazať vytvorený rok 2013 a otvoriť ho nanovo.

Prosím o pomoc.
calimero1
30.12.12,14:09
Takže nakoniec som obnovil dáta zo zálohy, čím som dosiahol stav zo včerajšieho dňa, keď som rok 2013 ešte nemal založený. Takže môžem začať odznova. A čo sa deje? Keď zaškrtnem políčko "Použiť pripravené zoznamy", vyhodí mi túto správu:"Pripravené zoznamy pre rok 2013 neexistujú. Ak budete pokračovať, budú účtová osnova, predkontácie, číselné rady a ďalšie zoznamy prázdne."

Znamená to, že Money S3 nie je pripravený na zmeny v roku 2013?

Podotýkam, že mám aktuálnu verziu a mám aj zaplatené aktualizácie na rok 2013.
Atreides
02.01.13,13:42
Ahoj. My sice pouzivame agendu s PU ale mame nainstalovane aj DEMO PU a JU. Ak som na to dobre pozeral, tak po nasadeni novej verzie 13.021 su k dispozicii nove kolonky v penaznom denniku avsak uctovne pohyby aj predkontacie je potrebne si upravit. Pisu o tom na svojej stranke:

http://www.money.sk/zmeny-a-novinky/zverejnena-nova-verzia-money-s3-13-021/


"Po založení nového účtového roka 2013 v Money S3, odporúčame skontrolovať a vytvoriť si nové účtovné pohyby a predkontácie pre rok 2013."

Ono je to aj celkom logicke. Ak by sa napr. v PU menila uctova osnova, tiez by sme musli upravovat predkontacie, ktore pouzivame.
calimero1
02.01.13,19:22
Ano, verzia 13.021 uz ma nove predkontacie pre rok 2013. Ja som si program naposledy aktualizoval cez Vianoce, a to mi ho zaktualizovalo na verziu 13.012. Tato verzia mala este stare predkontacie. Paradox je, ze ked som si dal overit platnost verzie priamo v programe, az do 31.12. mi vyhadzovalo, ze verzia 13.012 je aktualna. Az na podpore mi povedali, ze si mam stiahnut verziu 13.021 zo stranky Money. Takze toto podla mna nezvladli.
Navyse, pri otvarani noveho roka treba odskrtnut volbu prevzatia predkontacii z minuleho roka, lebo tato volba je zaskrtnuta a prevzala by stare predkontacie. Na toto by mali upozornit v navode na otvorenie noveho roka, lebo vela uzivatelov to prehliadne.

PS: v najnovsej verzii su sice nove predkontacie, penazny dennik a suvisiace dokumenty budu podla vyjadrenia podpory zaktualizovane az v dalsej verzii.
katyka13
19.02.13,11:06
Dnes som si nainštalovala novú verziu 13,200 ale peňažný denník ešte nemám aktualizovaný? je to možné, alebo som niečo nesprávne urobila?
Dagmara1980
08.03.13,15:08
Dobrý deň.
V roku 2013 som si vytvorila nové predkontácie. Mám ale problém s úhradou faktúr z minulého roka, ktoré už boli v predchádzajúcom období čiastočne uhradené. Keď evidujem faktúru, musím tam zadať predkontáciu a pri úhrade by mi tie predkontácie mali sedieť, inak mi program vypíše, že nesúhlasí účtovný zápis, alebo čo je to za hláška. V roku 2012 som mala faktúru za materiál, čiastočne som ju v roku 2012 uhradila - výdavok za materiál. Keď chcem v roku 2013 zaúčtovať ďalšiu úhradu tej faktúry, musím to už dať na výdaj za zásoby, ale program mi to takto nechce zaúčtovať. Nesúhlasia mi predkontácie na faktúre a na vpd. Ako to riešite vy?
sophie
08.04.13,10:23
Dnes som si nainštalovala novú verziu 13,200 ale peňažný denník ešte nemám aktualizovaný? je to možné, alebo som niečo nesprávne urobila?

Ja mám najnovšiu verziu 13.300 a peňažný denník je ešte stále po starom - materiál, tovar a nie zásoby:confused: Treba to nejak ručne prepisovať alebo ako?
katyka13
08.04.13,11:12
Pri tlači to treba nastaviť v tlačových zostavách :) v 5. kroku detaily tlače treba nastaviť aktuálne zostavy pre rok 2013
sophie
08.04.13,12:21
aha, vďaka :--- nerozumela som tomu, lebo v predkontáciách sú "Vzásoby"
viktoria
06.06.13,12:25
Máme rovnaký problém, podarilo sa Vám to nejakým spôsobom vyriešíť? Ďakujem.